Grupa uczniów wraz nauczycielami przed budynkiem ceramiki Neclów w Chmielnie

Zajęcia w Pracowni Ceramiki Kaszubskiej

W poniedziałek 10 czerwca 2024 r. uczniowie klasy pierwszej Technik Architektury Krajobrazu zapoznali się z historią pracowni Neclów oraz sztuką prawdziwego kaszubskiego rzemieślnictwa. Warsztaty były okazją do sprawdzenia się w roli garncarza oraz swoich umiejętności artystycznych. Uczniowie wykonali bardzo piękne naczynia, które czekają na kolejny proces technologiczny. Było dużo uśmiechu i dobrej zabawy.

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2023/2024

Grupa uczniów na sali gimnastycznej ze zdobytymi trofeami w towarzystwie nauczyciele

Dzień Sportu w PZS Przodkowo

W dniu 7 czerwca 2024 roku odbył się w naszej szkole międzyklasowy turniej piłki nożnej chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 12 klas. Drużyny, w wyniku losowania, zostały podzielone na grupy.
  Końcowa klasyfikacja:
 • I miejsce: klasa 2TP
 • II miejsce: klasa 1TG
 • III miejsce: klasa 1BSa
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Maciuszonek z kjlasy 2TP. Statuetkę króla strzelców, za 8 strzelonych bramek, otrzymał Kacper Klinkosz (2TP). Najlepszym bramkarzem rozgrywek został Dominik Wilczewski (1TG). Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom!
Samorząd Uczniowski
Katedra W-F

Dyrektor szkoły, nauczyciel wychowania fizycznego oraz 3 uczennice zwyciężczynie biegu, na tle baneru szkoły i budynku szkoły

Bieg ku czci patrona rtm. Witolda Pileckiego

Dnia 27.05.2024 r. odbył się jak co roku Bieg Pileckiego wokół jeziora ( dystans 1000 m ). Bieg ku czci naszego patrona odbył się w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców.
Klasyfikacja końcowa :
Dziewczęta:
 • 1 miejsce - Marta Kerschnik klasa 3BSB
 • 2 miejsce - Martyna Mionskowska klasa 1 TG
 • 3 miejsce - Nikola Orzeszk klasa 2BSB
Chłopcy :
 • 1 miejsce – Paweł Maciuszonek klasa 2 TP
 • 2 miejsce – Adrian Machalewski klasa 1TG
 • 3 miejsce – Maciej Litwitz klasa 2 TŻA
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom biegu. Katedra WF

dwie uczennice oraz dwóch uczniów trzymają otrzymane dyplomy

Licealiada powiatowa w siatkówce plażowej

Dnia 22.05.2024r odbyła się w Żukowie Licealiada w piłce siatkowej plażowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały: Tutkowska Dominika, Kalisz Agata i Dargacz Rozalia, które zajęły po rozegraniu trzech spotkań ostatecznie 4 miejsce. Końcowa klasyfikacja:
 • 1 miejsce- Wzgórze
 • 2 miejsce- Żukowo
 • 3 miejsce- Klasztorna
 • 4 miejsce- Przodkowo
W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali: Drogosz Filip i Reiter Lucjan. Po rozegraniu czterech spotkań i wygraniu trzech meczów ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce.
Końcowa klasyfikacja:
 • 1 miejsce- Wzgórze
 • 2 miejsce- Przodkowo
 • 3 miejsce- Mściwój
 • 4 miejsce- Klasztorna
 • 5 miejsce- Żukowo
 • Gratulujemy osiągniętych wyników. Opiekunem był: Adam Prabucki

  Grupa uczniów wraz z opiekunami w sali Sądu Okręgowego w Gdańsku

  Uczniowie klasy pierwszej Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

  Dzisiejszy dzień uczniowie klasy pierwszej Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej spędzili w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Dzięki uprzejmości Pani Doroty Zabłudowskiej, Sędzi Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, młodzież brała udział w rozprawie karnej dotyczące "Naruszenia dóbr osobistych". Po rozprawie Pani Sędzia poświęciła czas uczniom, wyjaśniając czym mogą zakończyć się nieprzemyślane, obrażające wpisy w internecie oraz jakie są konsekwencje nieprzestrzegania norm prawa. Bardzo ciekawe doświadczenie. Uczniowie po zakończeniu rozprawy długo dyskutowali na temat "Naruszania dóbr", kto jest odpowiedzialny za wyrządzoną krzywdę. Dziękujemy Pani Sędzi za niezwykłą lekcję oraz umożliwienie uczestnictwa w rozprawie karnej. Ty był wyjątkowo cenny dla nas czas.

  Grupa uczniów wraz z nauczycielem przed Stocznią Remontową

  Uczniowie klas Branżowych w Stoczni Remontowa Gdańsk.

  W czwartek 16 maja 2024 r. uczniowie klas pierwszej BSc oraz trzeciej BSb odwiedzili Stocznię Remontowa Gdańsk. Młodzież poznała kompleksowe rozwiązania techniczne, których finalnym produktem są w pełni wyposażone, nowoczesne statki. Oprócz wiedzy praktycznej uczniów klasy trzeciej zainteresowała oferta pracy w stoczni, warunki, rekrutacji, pracy oraz doskonalenia zawodowego. Dziękujemy p. Kindze Majewskiej za umożliwienie wejścia na teren Stoczni Remontowa. To był dla nas bardzo wartościowy dzień. Być może już niedługo absolwenci klasy branżowej będą mogli swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystać pracując w Stoczni Remontowa.

  czterech uczesników konkursu wraz z nauczycielem historii w plenerze

  Uczniowie Technikum w Przodkowie zwycięzcą IV Turnieju Szkół Rotmistrza Witolda Pileckiego

  W dniach 16-18 maja 2024 roku drużyna uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie wygrała IV Turniej Szkół Rotmistrza organizowany przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Był to trzeci etap zmagań, których początek miał miejsce jeszcze jesienią. W rywalizacji wzięło udział 20 szkół z całej Polski. Do finału dostały się cztery najlepsze. Uczniowie sprawdzili się w zróżnicowanych konkurencjach. Począwszy od sprawności fizycznej, rywalizacji lekkoatletycznej, poprzez zadania z mapą i orientację w terenie, a także strzelectwo, łucznictwo, pierwszą pomoc. Przede wszystkim uczniowie musieli wykazać się wiedzą o sylwetce rotmistrza Witolda Pilcekiego. Młodzież świetnie poradziła sobie w końcowej klasyfikacji, uzyskując najwyższą liczbę punktów, tym samym wygrywając konkurs. Złota statuetka trafiła do Róży Robakowskiej, Oliwii Kloskowskiej, Kacpra Menczykowskiego i Mikołaja Rochewicza. Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży. Gratulujemy zaangażowania, postawy a przede wszystkim wygranej w konkursie. Nad całością czuwał Pan Aleksander Robak nauczyciel historii.

  Grupa uczniów z nauczycielami w klasie, w dłoniach trzymają białe torby materiałowe z wykonanym nadrukiem

  Szkolenia Graficzne

  Kreatywna środa z Panem Przemysławem Konopackim z Firmy Szkolenia Graficzne. Dużo cennej wiedzy, fantastyczne pomysły oraz zaangażowana młodzież z klasy I i II Techniku Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Dziękujemy. To był wyjątkowy czas.

  Abiturientki 2024

  Uroczystość ukończenia Technikum 2023/2024

  Dnia 26 kwietnia uczniowie klas 4 żegnali naszych kolegów i koleżanki z klas V Technikum im. rtm. W. Pileckiego słowami Simone de Beauvoir: "Jedna jest wiosna w roku, a w życiu jedna młodość, nic nie wolno zmarnować z wiosny swej młodości".
  Drodzy abiturienci, maturzyści, pamiętajcie o tym szczególnie dzisiaj, ponieważ jest to dzień, w którym kończy się dla Was pewien etap w życiu. Od jutra wkroczycie w nowy i nieznany świat. Minęło kilka lat odkąd wstąpiliście w mury tej szkoły, podczas których stawaliście się starsi i dojrzalsi. Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi latami młodzieńczości. Każdy z Was pozostawi w tej szkole cząstkę siebie. Przecież to tutaj rodziły się przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Mamy nadzieję, że wszystko to pozostanie w naszej i w waszej pamięci na całe życie. Życzymy Wam szerokiej drogi! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentowali nasza szkołę.
  Kochani! Żegnamy Was życzeniami płynącymi z głębi serca. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja. Do zobaczenia!

  Szkolna Liga Szachowa w Kartuskim Centrum Kultury

  25 kwietnia 2024r. w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się Szkolna Liga Szachowa, pod czujnym okiem Piotra Kwidzińskiego.
  Reprezentacja naszej szkoły z klasy 2 technik programista, w składzie:
  • Kacper Labudda
  • Fabian Piernicki
  • Paweł Maciuszonek
  zajęła IV miejsce.
  Serdecznie gratulujemy!!
  Jeśli lubicie grać w szachy, lub dopiero zaczynacie swoją przygodę z nimi, zapraszamy Was na zajęcia Klubu Szachowego ORMUZD.
  Zajęcia odbywają się:
  ⏳️ w poniedziałki i czwartki,
  ⏳️ podzielone są na grupę: początkującą i zaawansowaną i są bezpłatne ‼️


  Szachy w Kartuzach
  Grupa uczniów wraz z nauczycielem na zdjęciu zbiorowym w tle Akademia Marynarki Wojennej

  Uczniowie klasy I Technik Programista na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

  Wysłuchaliśmy bardzo ciekawych wykładów między innymi Pełnomocnika Rektora- Komendanta ds. Promocji Pana Doktora Radosława Tyślewicza oraz przedstawicieli poszczególnych Wydziałów oraz Sił Zbrojnych. Po wykładach udaliśmy się do siłowni okrętowej oraz laboratorium symulatorów. Mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć bardzo nowoczesne Akademickie Centrum Sportu, gdzie studenci ćwiczą swoją kondycję. Podchorążowie przydzieleni nam, w sposób bardzo interesujący opowiedzieli nam o studiach, wymaganiach, dyscyplinie na uczelni, oprowadzili nas po bardzo ciekawych miejscach na uczelni. Mieliśmy okazję zobaczyć akademik podchorążych oraz bardzo nowoczesną bibliotekę ze strefą relaksu. To była niesamowita dla nas przygoda, może za jakiś czas nasi uczniowie wstąpią w szeregi uczelni i z dumą założą mundur.

  plakat, oznaczenie licencji

  Światowy Dzień Książki oraz Praw Autorskich

  Z okazji obchodzonego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki oraz Praw Autorskich w bibliotece przez cały tydzień będą dostepne interaktywne puzlle na temat praw autorskich oraz z wizerunkiem naszej szkolnej biblioteki. Dla śmiałków przygotowane słodkie co nieco. Serdecznie zapraszamy :)

  Grupa uczniów wraz z nauczycielem oraz wykładowcą na schodach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

  Wykład na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

  Uczniowie klasy drugiej Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technik Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Uczniowie klasy II Technikum w ramach projektu "Rejs do nauki" wysłuchali bardzo interesującego wykładu, który wygłosił Pan Doktor Witold Kozirok, „Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży, choroba duszy i ciała”. Temat bardzo istotny zwłaszcza w okresie adolescencji młodzieży. Po zajęciach odwiedziliśmy pierwszy raz Salę Tradycji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, była to dla nas niezwykła lekcja historii. Dziękujemy Panu Doktorowi za bardzo wartościowy wykład oraz organizację zajęć w Sali Tradycji.

  Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.
  Wiosną 1940 roku NKWD wymordowało z motywów politycznych blisko 22 tysiące obywateli polskich wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939r.
  Byli wśród nich oficerowie Wojska Polskiego - wybitni dowódcy i stratedzy, policjanci, urzędnicy, uczeni, profesorowie wyższych uczelni, artyści, lekarze, nauczyciele, prawnicy. Stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Jeńcy ginęli od strzału w tył głowy.
  Ofiary dokonanej zbrodni były pogrzebane w zbiorowych mogiłach Katyniu, Charkowie oraz Miednoje. Egzekucje trwały od kwietnia do maja 1940 roku.

  Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
  Marta Konkol wyróżnienie - jej praca

  Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie graficznym „Labirynt wyobraźni"

  Marta Konkol uczennica II klasy technik grafiki i poligrafii cyfrowej, otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie graficznym „Labirynt wyobraźni". Jury musiało ocenić ponad tysiąc prac, które wpłynęło z całego świata. Serdeczne gratulacje!!!
  Grupa uczniów wraz z nauczycielem w siedzibie sądu

  Tydzień Edukacji Prawnej w Sądzie Rejonowym w Kartuzach

  W środę 10 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy II Technik Programista uczestniczyli w zajęcia profilaktycznych z Panią Marią Jaroch-Wąsowską Prezes Sądu Rejonowego w Kartuzach oraz Panią Emilią Przystupa Kierownik Zespołu Kuratorskiego. Dzień spędzony z Panią Sędzią oraz Panią Kurator był dla nas niezwykle cenny, mieliśmy okazję zobaczyć "niebieski pokój" być w "areszcie", poznać jak wygląda cyfryzacja w Sądzie oraz zapoznać się z ścieżką kształcenia w zawodach prawniczych. Usłyszeliśmy jakie konsekwencje mogą spotkać młodych ludzi za nieprzestrzeganie norm prawnych oraz jaką rolę pełni kurator. Bardzo przejmujące spotkania, dużo cennej wiedzy i bogatych przypadków z życia. Dziękujemy Pani Prezes za poświęcony nam czas i niezwykłą lekcję pokory.

  TVP3 o PZS w Przodkowie

  Dzień Otwarty Szkoły 2024 - okiem TVP3 Gdańsk

  Podczas Dnia Otwartego Szkoły w dniu 6 kwietnia 2024r. odwiedziła nas z kamerą ekipa TVP3 Gdańsk. Oto co ich zainteresowało:

  Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół w Przodkowie

  W sobotę, 6 kwietnia w godzinach 9-12 w Powiatowym Zespółe Szkół w Przodkowie odbył się Dzień Otwarty.
  Odwiedzili nas uczniowie, tegoroczni absolwenci szkół podstawowych oraz ich rodzice. Była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą kształcenia i warunkami rekrutacji w PZS Przodkowo. Goście mogli poznać m.in. pracę informatyków, programistów, grafików, architektów.
  Uczniowie klas Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowali na ten dzień zdrowe przekąski, cukiernicy ciasta. Można było na żywo obejrzeć przygotowywanie tortu. Konsumpcja przygotowanych pyszności odbyła się w tzw. sali konsumenta.
  Dzień otwarty był doskonałą okazją do spotkania z uczniami Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia, rozmów z nauczycielami oraz udoskonalenia umiejętności technicznych.
  Podczas Dnia Otwartego można było zobaczyć i poznać czym zajmują się uczniowie w Powiatowym Zespole Szkół w Przodkowie, kształcący się w poszczególnych, dostępnych w szkole kierunkach.
  Uczniowie kierunku technik informatyk zaprezentowali tajniki branży IT, pokaz programowania oraz składania komputerów. Technicy grafiki i poligrafii cyfrowej wystąpili z pokazem tworzenia portretów cyfrowych, zaprezentowali żywą lekcję grafiki na tabletach cyfrowych oraz pokaz druku 3D.
  Uczniowie kierunku technik architektury krajobrazu zaprezentowali tworzenie projektów koncepcyjnych ogrodów i aranżację kwiatowych kompozycji, natomiast technicy żywienia i usług gastronomicznych wykazali się tym, w czym są mistrzami, czyli ugoszcili przyszłych potencjalnych uczniów szkoły oraz ich rodziców kawą, ciastem i przekąskami wykonanymi na żywo.
  Odbyła się prezentacja projektów Erasmus + i języka kaszubskiego - gry, quizy, ścianka ze Stolemem i kraśniętami, a także quizy z języka angielskiego oraz geografii, pokaz fryzjerski i cukierniczy.
  Dzień ten okazał się niesamowicie ciekawy, odwiedziło nas mnósto gości wraz z Telewizją Polską Gdańsk i lokalną prasą.

  praca konkursowa, grafika w formie komiksu

  I miejsce za komiks „Hit sezonu”

  Róża Robakowska wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie na Projekt Komiksu MÓWIĄCE OBRAZKI - "Mówię o... ekologii” Konkurs był objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzów. Do konkursu zakwalifikowano 255 prac w kategorii rysunek i grafika komputerowa w trzech grupach wiekowych: klasy 4-6, klasy 7-8 oraz szkoły ponadpodstawowe. Róża zajęła I miejsce w grupie wiekowej: szkoły ponadpodstawowe w kategorii grafika komputerowa za pracę pt. „Hit sezonu” Gratulujemy sukcesu oraz wielkiego talentu!!
  pomieszczenie biblioteki szkolnej - regały z książkami

  Szkolne zbiory w nowej odsłonie :)

  Zapraszamy do przeglądania i korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki, które zostały ułożone według stosowanej w bibliotekach klasyfikacji UKD (Uniewersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej). UKD jest to system liczbowego kodowania tematyki książek, by móc je jednoznacznie skatalogować i zakwalifikować do odpowiedniego działu tematycznego. System ten jest międzynarodowy dzieli całe piśmiennictwo na 10 podstawowych działów, uwzględniając główne dyscypliny naukowe. Oznaczone są one cyframi od 0 do 9. Zapoznanie się z tym układem ułatwia korzystanie z każdej biblioteki w szczególnosci na wyższym etapie nauczania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z bogatych zbiorów naszej biblioteki.

  Pogoria - Mikołaj Rochewicz

  Mikołaj Rochewicz znów laureatem Pomorskich Żagli Talentów!

  Nasz uczeń Mikołaj Rochewicz wziął udział w wojewódzkim konkursie Pomorskie Żagle Talentów, który obejmował tematykę morza i oceanów. Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego 2-3 minutowego filmu w którym zeprezentował pasje i osiągnięcia osób związanych z morzem lub żeglarstwem, odnosząc się do jednej z podanych w regulaminie kategorii, np. zawody, morze w świecie nauki, kultura morska.
  W nagrodę Mikołaj udał się do Włoch, skąd wyruszył na tygodniowy rejs dalekomorski żaglowcem "Pogoria". Rejs rozpoczął się 29 marca i potrwa do 7 kwietnia. Pomyślnych wiatrów 💨Ahoj⚓️ Mikołaj Roro Roch ⚓️
  Mikolaj1 Pogoria Mikolaj 2
  Grupa uczniów w plenerze wraz z nauczycielem, w rękach trzymają duży napis Happy Easter

  Happy Easter!!!

  Klasy III TGA i II BSC podczas wiosennego spaceru na poszukiwaniach wielkanocnych jajeczek. Wszystkim życzymy Happy Easter!!!

  programiści na lekcjach z mbot2

  Uczniowie klasy Technik Programista z Panią Renatą w towarzystwie „Łazika”

  Podczas zajęć z programowania uczniowie klas I i II technikum programista oraz IV technik informatyk mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez p. Renatę Leszczyńską. Na tych zajęciach uczniowie zaznajomili się z podstawami zagadnień z zakresu robotyki, optyki i najnowszych technologii używanych w sprzętach bazujących na różnych czujnikach występujących w robocie Mbot2 oraz robocie Lofibot.
  Podczas warsztatów robot zaprogramowany przez uczniów wykonywał różne zadania, które zostały dla niego przewidziane. Jeździł po torze, omijając przeszkody, starał się przejść przez labirynt ułożony przez uczniów, wydostać się z niego używając swoich sensorów. Przy użyciu aplikacji w komputerze i planszy z wytyczonymi różnymi trasami m. in. w kształcie ósemki zdawał egzamin na prawo jazdy pod bacznym okiem wszystkich uczniów. Robot również łapał i przenosił wymagane przedmioty, wykrywał obiekty na drodze i omijał je.
  Zajęcia były bardzo rozwijające i dostarczyły uczniom wielu emocji, a przede wszystkim zachęciły do rozwijania umiejętności programowania.

  Grupa uczniów klasy pierwszej TI wraz z nauczycielami w budynku Politechniki Gdańskiej

  Uczniowie klasy pierwszej Technik Informatyk na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

  Dnia 27 marca 2024 r. uczniowie klasy pierwszej Technik Informatyk, mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Pana Doktora Sławomira Ostrowskiego z Katedry Informatyki w Zarządzaniu. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, zobaczyli sale wykładowe, laboratoria oraz wysłuchali wykładu "Zarządzanie projektami". Dziękujemy za cenną wiedzę i ciekawe doświadczenie. Mamy nadzieję na kolejne zajęcia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii.

  Uczniowe naszej szkoły w gmachu Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

  Uczniowie klasy II Technik Programista oraz klasy III Technik Informatyk w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

  Dzięki uprzejmości Władz Akademii Marynarki Wojennej oraz Regionalnego Centrum Informatyki, nasi uczniowie spędzili bardzo intensywny dzień na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego AMW. Wydział Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego, to główny ośrodek przygotowujący kadry dla Marynarki Wojennej RP w zakresie tzw. morskich specjalności pokładowych. Jest też jednym z trzech ośrodków w kraju kształcących kadry dla potrzeb marynarki handlowej, do pracy w administracji morskiej oraz w innych instytucjach administracji państwowej i samorządowej związanych z gospodarką morską. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, mieli zajęcia na symulatorach oraz zapoznali się z wyposażeniem okrętu podwodnego. Pan Bartosz Stefanik Kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej Regionalne Centrum Informatyki Gdynia, zaangażował się w nasze przedsięwzięcie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy za bardzo inspirujące zajęcia na Akademii Marynarki Wojennej, to był dla nas niezwykły czas.

  Prezentujemy się na Targach

  Nasza Młodzież uczestniczy w Targach Edukacyjnych Szkół w ZSZiO w Żukowie oraz Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie. Uczniowie w sposób bardzo kreatywny zaprezentowali kierunki kształcenia, przygotowali oryginalne stanowiska oraz pokaz tematyczny z obszaru IT. Uczniów klas ósmych zainteresowała nasza oferta, chętnie uczestniczyli w tworzeniu portretów cyfrowych oraz programowaniu.

  W naszej szkole na zajęciach matematyki uczniowie brali udział w quizie na temat tej niezwykłej liczby oraz stworzyli na jej temat plakaty.

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY π

  Liczba π, zwana ludolfiną w dniu 14 marca ma swoje święto. W naszej szkole z tej okazji, na zajęciach matematyki uczniowie brali udział w quizie na temat tej niezwykłej liczby oraz stworzyli na jej temat plakaty.

  Grupa uczniów wraz z nauczycielami na wspólnym zdjęciu

  Uczestniczyliśmy w Targach EDU OFFSHORE WIND

  Innowacyjne kierunki rozwoju kariery zawodowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Bardzo wartościowe zajęcia z planowania przyszłości oraz profilu osobowościowego. Wielu cenionych pracodawców oraz naszych partnerów a także innowacyjna strefa uczelniana. To był dla nas Dobry Dzień!

  Grupa uczniów wraz z Dyrektorem Szkoły oraz wychowawcą ustawiona w szeregu pod ścianą w auli

  Symulacja rozprawy sądowej

  W ramach edukacji prawnej młodzieży w PZS Przodkowo, dnia 28 lutego odbyła się symulacja rozprawy sądowej dotycząca stalkingu. Gościem specjalnym była pani Prezes Sądu Rejonowego w Kartuzach, sędzia Maria Jaroch-Wąsowska.
  Uczniowie klasy IV TŻA wraz z wychowawcą i pod kierunkien pani Prezes przygotowali sceniariusz rozprawy, który oparty był na autentycznych wydarzeniach.
  Aktorzy spisali się na medal. Pokazali, że stalking jest zjawiskiem negatywnym i podlega karze pozbawienia wolności, należy więc bardzo uważać na relacje rówieśnicze, by nikogo nie skrzywdzić natarczywością może nie zawsze zamierzoną i przemyślaną.

  Grupa uczniów z nauczycielami w auli szkoły

  Bezpieczeństwo dokumentacji w sieci.

  Zajęcia z Pani Pauliną Hinz i Panem Bartłomiejem Horisznym z Firmy Solwit Gdańsk. Dużo wiedzy, ciekawe rozwiązania oraz interesujące quizy. Uczniowie klasy III i IV Technik Informatyk aktywnie brali udział w zajęciach, chętnie odpowiadali na pytania, sugestie prowadzących. Dziękujemy Pani Paulinie i Panu Bartłomiejowi za fantastyczne zajęcia. Mamy nadzieję na kolejne spotkania.

  Grupa uczniów wraz z szefem kuchni i nauczycielem na tle zielonej roślinności

  Wizyta w Restauracji Oliva Star i w Galerii Metropolia

  Nasi "Żywieniowcy" i Kucharze w Restauracjach Oliwa Garden oraz Metropolia. Wtorek spędziliśmy aktywnie, poznaliśmy jak wygląda praca kucharzy, szefów kuchni w Restauracji Oliva Star na 34 piętrze w budynku Olivia Business Centre. Byliśmy również w Galerii Metropolia, gdzie pod okiem kucharzy sami przygotowaliśmy dania. Bardzo intensywny dzień a Nasza Młodzież niezawodna!

  Dyplom i Puchar za zajęcie 3 miejsca w turnieju piłki siatkowej

  Licealiada Powiatowa w piłce siatkowej chłopców

  Dnia 26.02.2024r odbyły się w Żukowie Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców. Do turnieju zgłosiło się 6 szkół z Powiatu Kartuskiego. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Nasza drużyna rozegrała spotkania z : gospodarzem turnieju ZSZiO Żukowo ulegając w tie breaku 2:1 oraz z PZS Sierakowice wygrywając 2:0. Drugie miejsce w grupie kwalifikowało nas do grania z pierwszym zespołem z drugiej grupy. Ten mecz z późniejszym zwycięzcą turnieju ( Wzgórze) przegraliśmy 2:0.
  Mecz o 3 miejsce rozegraliśmy z Żukowem , tym razem bezapelacyjnie wygrywając 2:0.
  Końcowa klasyfikacja turnieju:
  • 1 miejsce – ZSZiO Kartuzy (Wzgórze)
  • 2 miejse – ZST Kartuzy (Mściwój)
  • 3 miejsce – PZS Przodkowo
  • 4 miejsce – ZSZiO Żukowo
  • 5 miejsce – I LO Kartuzy ( Klasztorna)
  • 6 miejsce – PZS Sierakowice
  PZS Przodkowo reprezentowali:
  • Menczykowski Kacper kpt. Zespołu,
  • Reiter Lucjan,
  • Drogosz Filip,
  • Tryzna Maksymilian,
  • Laskowski Adam,
  • Rochewicz Mikołaj,
  • Arendt Brajan,
  • Rohde Maciej,
  • Czerwionka Dominik,
  • Bysewski Jakub
  Opiekunem drużyny był: Adam Prabucki
  Gratulujemy medalu tym bardziej, że jest on wywalczony po raz 3 z rzędu!!!

  Obejrzyj wideorelację:

  Klasy II i III Technik Informatyk w Firmie Intel

  We wtorek 20 lutego 2024 r. uczniowie klasy II i III Technik Informatyk spędzili w Firmie Intel. Młodzież mogła zobaczyć najnowocześniejsze laboratoria firmy, wysłuchać wykładów na temat grafiki, programowania planowania dalszej ścieżki rozwoju zawodowego. Uczniowie poznali jak wyglądają poszczególne strefy; relaksu, spa, sportu, które przeznaczone są dla pracowników firmy. Dziękujemy Pani Agacie za zaproszenie, organizację wykładów oraz jak zwykle słodki poczęstunek. Dzień w Firmie Intel był dla nas bardzo inspirującym doświadczeniem.

  Prezentacja kierunków kształcenia w Szkole Podstawowej w Jelonku.

  Uczniowie klas Technikum w sposób kreatywny zaprezentowali kierunki kształcenia uczniom klas ósmych. Pokaz informatyczny oraz prezentacja prac z architektury krajobrazu zainteresowały uczniów, każdy miał możliwość w twórczy sposób poznać pracę naszych informatyków i programistów oraz architektów. Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie i bardzo ciepłe przyjęcie. Prezentacja była dla nas wielką przyjemnością.

  ręce podają książkę obłożoną w szary papier, ozdoboną czerwonym sercem

  Zakochaj się w książce! 14 lutego 2024

  Biblioteka zaprasza odważnych do podjęcia wyzwania RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ!❤️ Zachęcamy do zakochania się w książce! Jak to zrobić? Wystarczy, że przyjdziesz 14 lutego do biblioteki i wypożyczysz książkę “w ciemno”  zapakowaną w papier z ukrytym autorem i tytułem. Wewnątrz książki została umieszczona karteczka z sentencją dla Ciebie napisana od kogoś z klasy 1TŻ oraz chłopców z 3TI…💌 😀
  Jeśli szukasz wrażeń, a do Twojego życia wdarła się rutyna, wciąż sięgasz po znane Ci pozycje książkowe, przyjdź do biblioteki i  wyjdź poza czytelnicze przyzwyczajenia. Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, bo książka to świetny kompan na długie wieczory, bezsenne noce, wypady urlopowe i wspólny odpoczynek. Książka towarzyszy nam w zdrowiu i w chorobie, to musi być miłość!
  Na randkowiczów, wraz z książką czeka czekoladowe serduszko.

  Spotkanie z Panią Małgorzatą Dorodzińską

  W dniu 13 lutego 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Małgorzatę Dorodzińską z Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Warsztaty, osobowości, zachowania i otoczenie, które kształtują naszą przyszłość były bardzo inspirujące dla młodzieży. Mnóstwo wiedzy, kreatywne ćwiczenia oraz bogate doświadczenie Pani Małgorzaty pozwoliło na lepsze poznanie siebie, co w przyszłości na pewno zaowocuje.
  Dziękujemy Pani Małgorzacie za ciekawe zajęcia oraz inspirujące pomysły oraz świetny kontakt z młodzieżą. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z Panią Małgorzatą Dorodzińską.

  Uczniowie ukladają bukiety

  Twórczy dzień w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych

  Uczniowie klasy IV Technikum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach "Florystyczne inspiracje z elementami fitoterapii" oraz "Kunszt origami ishikawa: odkryj piękno japońskiej składanki".
  Zajęcia w Sopockiej Uczelni jak zawsze były świetnie przygotowane, a nasi uczniowie bardzo kreatywnie i twórczo pracowali, co zostało zauważone przez prowadzących zajęcia.
  Dziękujemy Pani Agnieszce Przywieczerskiej za zaproszenie i przemiłą atmosferę na Uczelni.
  Mamy nadzieję na kolejne twórcze spotkanie w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.

  Grupa uczniów wraz z opiekunami i prowadzącą warsztaty

  Zajęcia z programowania robotów w Parku Naukowo Technologicznym w Gdańsku.

  Dnia 23 stycznia 2024 r. dzięki współpracy z Pomorską Strefą Ekonomiczną, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach z robotyki – sterowania robotami za pomocą teach-pendanta. Pani Monika Kurska przygotowała dla uczniów klasy Technik Programista wykład "Wstęp do robotyki," następnie każdy uczeń mógł wykorzystać swoją wiedzę praktyczną sterując robotami. Dziękujemy Pani Monice za profesjonalne zajęcia i poświęcony czas. Mamy nadzieję na kolejne spotkania.

  logo wośp

  Zbieramy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  W tym roku po raz 32 odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
  Jeśli możesz, wesprzyj fundację swoją wpłatą. Tegoroczna zbiórka dotyczy nas wszystkich, przeznaczona jest na przeciwdziałanie skutkom pandemii:
  "Płuca po pandemii"
  Na naszej stronie internetowej i naszym facebook-u dostępny jest link do elektronicznej e-skarbonki wieloletniego wolontariusza, ucznia naszej szkoły z klasy 1 technik programista - Gabriela Mortki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/reketoliny
  NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!!
  Pomagajmy, bo każdy ma coś, co może dać innym.
  Grupa uczniów pod ścianą z napisami wraz z opiekunem oraz prowadzącym zajęcia

  Każdy chce być bogaty...ale jak?

  W poniedziałek 22 stycznia 2024r. mieliśmy przyjemność gościć Pana Doktora Piotra Kasprzaka z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Pan Doktor zainspirował uczniów klasy Technik Programista do racjonalnego planowania przyszłości a co za tym idzie oszczędzania. Bardzo interesujący wykład, mnóstwo przykładów z życia i cenne nagrody dla uczniów. Panie Doktorze Dziękujemy!

  Uczniowie i nauczyciele w więzieniu

  W Służbie Prawu

  Zajęcia w ramach projektu "W Służbie Prawu" na terenie Aresztu Śledczego w Gdańsku. W dniu 11 stycznia 2024 r. uczniowie klasy pierwszej Technik Informatyk uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z zakresu edukacji prawnej młodzieży.
  Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej spełniają przede wszystkim funkcję edukacyjną w zakresie prewencji przestępstw. Pokazują realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Uświadamiają młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem.
  Dziękujemy Panu Majorowi Markowi Stuba za przyjęcie nas na teren ścisłego Aresztu oraz interesujący wykład.

  Rejs do nauki - styczeń 2024

  W dniu 8 stycznia 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć na zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowia, Pana Doktora Witolda Koziroka z Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
  Uczniowie klas Technik Programista oraz Technik Informatyk wysłuchali wykładu na temat; Napojów energetyzujących. Pan Doktor w precyzyjny sposób wyjaśnił jaki jest skład chemiczny napojów energetyzujących oraz jak ich spożycie wpływa na organizm młodego człowieka. To był niezwykle interesujący wykład!
  Dziękujemy Panu Doktorowi za cenną wiedzę, poświęcony czas oraz świetny kontakt z młodzieżą.

  Zajęcia z Panią Mecenas Karoliną Węgrzyńską Górzyńską z Okręgowej Izby radców Prawnych w Gdańsku

  Zajęcia z Panią Mecenas Karoliną Węgrzyńską Górzyńską z Okręgowej Izby radców Prawnych w Gdańsku

  W dniu 4 stycznia 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć Panią Mecenas na zajęciach z zakresu Mediacji- „Masz prawo do Mediacji”. Mediacje są pokojową formą rozwiązywania konfliktów w różnych przestrzeniach życia. To sposób na wypracowanie ugody mimo przeciwieństw zdań, argumentacji, punktu widzenia stron.
  Zajęcia odbyły się w klasach I, II i IV miały charakter warsztatowy.
  Bardzo dziękujemy Pani Mecenas za poświęcony czas oraz cenną wiedzę przekazaną młodzieży.

  Jasełka

  Jest taka noc, za którą człowiek tęskni, jest taki wieczór, w którym ludzie gromadzą się w domu przy rodzinnym stole, aby przeżyć raz jeszcze to - co jest tajemnicą. Boże Narodzenie to czas, który rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka.

  Gwiżdże z PZS w Przodkowie

  Już od poniedziałku, 18 grudnia zespół Gwiżdży – młodzieży uczącej się języka kaszubskiego wędrował po Przodkowie. Odwiedziliśmy Urząd Gminy w Przodkowie, Publiczną Bibliotekę Gminną, Plebanię, Ośrodek Zdrowia i pobliskie sklepy. Spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów. Wywołaliśmy nieoczekiwane wzruszenie…
  Dnia 20 grudnia, jak na Gwiżdży przystało, zrobiliśmy zamieszanie w murach naszej szkoły, przebierańcy zajrzeli dosłownie w każdy kąt budynku. Wszyscy świetnie się bawili, radości nie było końca. Bardzo dziękujemy za pomoc p. Mirkowi, który wspierał nas swoim talentem muzycznym i przygrywał na akordeonie, a wtórował mu Paweł Arent z kl. III TI grając na trąbce.
  Młodzież przedstawiła widowisko na podstawie materiałów zebranych w latach 1931 -38 na terenie powiatów: kartuskiego, wejherowskiego i puckiego. Dokument został zebrany przez Pawła Szefkę i wydany w 1957 roku. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować naszą tradycję w „starej” – „nowej” odsłonie.

  Uczniowie nad grobem Ludwika Piernickiego

  Pamięć o wydarzeniach na Wybrzeżu w 1970r.

  19.12.2023 r. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie uczcili pamięć ofiar terroru komunistycznego z roku 1970 składając wiązankę kwiatów i zapalając znicz na grobie śp. Ludwika Piernickiego, zastrzelonego 17 grudnia 1970 roku. Dwudziestolatek zginął w Gdyni idąc do pracy.
  22 grudnia - w dniu zakończenia protestów na Wybrzeżu w 1970 roku młodzież zaprezentuje program artystyczny poświęcony obu rocznicom (1970 i 1981) z przesłaniem, aby nigdy w obronie godności nikt nie był narażony na przemoc, opresję czy terror ze strony władz.
  Kazimierz Klas
  dyrektor PZS Przodkowo

  uczennice wraz z opiekunami w Hospicjum w tle choinka Bożonarodzeniowa

  Świąteczny podarunek dla Hospicjum w Kartuzach

  Dyrekcja oraz cała społeczność szkolna Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie, wsparli Podopiecznych Kartuskiego Hospicjum. Cały dochód ze sprzedaży świątecznych wyrobów, dekoracji oraz ciast został przekazany na potrzeby Hospicjum. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży z przygotowania stoisk i zbiórki funduszy. Gratulujemy wytrwałości w pomaganiu!
  "Prawdziwą siłą człowieka jest jego wrażliwość" Bruno Ferrero
  Zajęcia z cyberbezpieczeństwa i ochrony dokumentacji

  Zajęcia z cyberbezpieczeństwa i ochrony dokumentacji

  Zajęcia z Cyberbezpieczeństwa i Ochrony dokumentacji z Panem Bartłomiejem Horiszny z Firmy Solwit Gdańsk.
  Uczniowie klas III i IV Technikum mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa oraz ochrony danych poufnych w sieci. Dziękujemy Panu Bartkowi za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

  grupa uczniów z nauczycielem oraz prowadzącą warsztaty w sali Muzem Kaszubskiego w tle udekorowana choinka

  Lekcja z bursztynem

  W piątek, 8 grudnia uczniowie uczący się języka kaszubskiego wzięli udział w warsztatach o bursztynie. Zajęcia prowadziła w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach p. Katrzyna Michalska, która z pasją zaprosiła uczestników do świata wiedzy, magii i pozytywnej energii. Okazuje się, że bursztyn to nie tylko żywica, która zaklęła życie sprzed 45 mln lat, ale też potężny dar od natury, który pomaga zdrowo żyć. Pani Katarzyna to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat magicznych bryłek, dodatkowo wykonuje piękne prace z bursztynem w roli głównej. My również mogliśmy spróbować pracy ze „złotem Bałtyku”, czego efektem są wykonane z sercem bombki na choinkę. W Muzeum można też obejrzeć piękną bursztynową wystawę, a na niej... kto by pomyślał, że z bursztynu można wykonać róg do tabaki, albo fajkę?

  Grupa uczniów klasy pierwszej technik programista wraz z nauczycielem w tle na ścianie napis: centrum programowania robotów przemysłowych

  Uczniowie klasy Pierwszej Technik Programista w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Gdańsku.

  Klasa I Technik Programista, uczestniczyła po raz pierwszy w zajęciach specjalistycznych w Pomorskiej Specjalistycznej Strefie Ekonomicznej. Pani Anna Kociuba poprowadziła zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, natomiast Pani Monika Kurska pokazała uczniom jaką pracę wykonują najnowocześniejsze roboty. To był bardzo ciekawy dzień w Parku Naukowo Technologicznym. Dziękujemy Pani Monice i Pani Annie za innowacyjne podejście do Młodzieży oraz fantastyczne zajęcia.

  Grupa chłopców na sali gimnastycznej, w radosnych nastrojach, w ruchu

  Turniej Mikołajkowy

  Dnia 06.12.2023 r. odbył się w naszej szkole Turniej Mikołajkowy Piłki Siatkowej. Do turnieju przystąpiło 19 klas. W początkowej fazie turnieju klasy 1-4 zostały podzielone na cztery grupy. W grupach każda klasa rozegrała po 3 spotkania. Zostali wyłonieni mistrzowie każdej grupy. Do dalszej rywalizacji zostały dołączone klasy 5, które wcześniej pisały próbną maturę. Mistrzowie grup i klasy 5 rozegrały mecze ćwierćfinałowe, a następnie odbyły się półfinały i mecze o 1 i 3 miejsce.
  Końcowa klasyfikacja:
  • 1 miejsce – klasa 3 TI
  • 2 miejsce – klasa 5 RAP
  • 3 miejsce – klasa 4 TŻA
  Najlepszym zawodnikiem Turnieju uznany został Kacper Menczykowski z klasy 3 TI , a najlepszą zawodniczką Dominika Tutkowska z klasy 4 TŻA. Turniej okazał się ogromnym sukcesem organizacyjnym i sportowym. W turnieju wzięła udział zdecydowanie większa liczba uczniów w porównaniu z zeszłym rokiem szkolnym. Zauważyliśmy wzrost poziomu sportowego. Klasy chętnie dopingował i wspierały swoich kolegów i koleżanki z trybun. Był to ważny czas integracji, a katedra W-F traktuje ten Turniej jako wielki sukces, głównie młodzieży dla której ten czas stal się ważnym świętem naszej szkoły. Podsumowanie turnieju i wręczenie nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Kartuzach i Radę Rodziców nastąpi w najbliższym, czasie na apelu.
  Katedra Wychowania Fizycznego

  Intensywny czwartek w Firmach SoftServe oraz Hapag-Lloyd Gdańsk

  Intensywny czwartek w Firmach SoftServe oraz Hapag-Lloyd Gdańsk.

  Dzięki współpracy z Fundacją Inspirujące Przykłady, mieliśmy po raz kolejny możliwość uczestniczenia w warsztatach z Kompetencji społecznych, które prowadzili: Pani Ewa Mazurek oraz Pan Arkadiusz Cimiński w Olivia Business Centre.
  Klasa IV Technik Informatyk została zaproszona na ciekawe i intensywne zajęcia do Hapag-Lloyd, wiodącej światowej firmy spedycyjnej.
  Dyrektor odziału Hapag-Lloyd w Gdańsku Pan Adam Sikorski, poświęcił nam wiele cennego czasu, organizując szkolenia z narzędzia Jira, warsztaty User Experience czy warsztaty z programowania.
  Następnie uczniowie klasy III Technik Informatyk udali się na wizytę studyjną do Firmy SoftServe, w której doskonalili umiejętności programowania.
  Pan Jakub Zasada prowadził z uczniami żywą dyskusję na temat wyboru metod stworzenia projektu oraz języków programowania, wspólnie udało się stworzyć projekt, gotowy do zaprogramowania.
  Czas spędzony w Firmach Happag-Lloyd i SoftServe był dla nas niezwykle interesujący oprócz wiedzy praktycznej mieliśmy okazję zobaczyć Firmy oraz poznać zasady rekrutacji.
  W czasie przerwy w Firmach zostaliśmy ugoszczeni pizzą oraz owocami, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Nad przebiegiem wydarzeń w obu Firmach czuwała Pani Adriana Gajos-Owsiak oraz Pan Prezes Fundacji Inspirujące Przykłady, Leszek Szmidtke.
  Jesteśmy pod wrażeniem miłego przyjęcia i gościnności!
  Dziękujemy pięknie za zaproszenie i poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, na kolejne spotkania i wyzyty studyjne w Firmach.😀

  Grupa uczniów z sędzina oraz nauczycielami w sali rozpraw

  Odpowiedzialność Karna Młodego Człowieka

  Uczniowie klasy II Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej uczestniczyli w Rozprawie Karnej, która dotyczyła Składania Fałszywych Zeznań. Pani Wiceprezes - SSR Joanna Stella-Borkowicz po rozprawie poświęciła swój cenny czas na rozmowę z uczniami. Głównym temat rozmów była Odpowiedzialność Karna Młodego Człowieka. Uczniowie dzięki Pani Prezes mogli zobaczyć cele dla zatrzymanych, zwiedzić budynek Sądu oraz zapoznać się z Księgami Wieczystymi. Mimo mroźnego wtorku, emocje były bardzo gorące. Udział w Rozprawie Karnej skłonił nas do refleksji oraz przemyśleń. Dziękujemy Pani Prezes za zaproszenie, poświęcony czas oraz cenne wskazówki dla Młodzieży.

  Klasa 4 TŻA wraz z nauczycielami w sali Sądu Rejonowego w Kartuzach

  Wizyta klasy IV TŻA w Sądzie Rejonowym w Kartuzach

  Uczniowie klasy IV TŻA spotkali się 27 listopada z Panią Prezes Sądu Rejonowego w Kartuzach, Panią Marią Jaroch-Wąsowską. Było to już drugie spotkanie klasy z Panią Prezes. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, a także ze strukturą organizacyjną  sądu. Uczniowie wcielili się w funkcjonariuszy prawa i odegrali scenkę związaną ze stalkingiem. W prawdziwych ławach sędziowskich, w prawdziwych togach byli naprawdę bardzo przekonujący.
  Bardzo dziękujemy Pani Prezes sądu za umożliwienie przeprowadzenia tej ciekawej i pouczającej lekcji wiedzy o społeczeństwie.

  Grupa uczniów wraz z nauczycielami w tle na ścianie napis Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

  Z wizytą w Wyższej Szkole Zdrowia

  Kosmetologia jest dziedziną łączącą w sobie zagadnienia z różnych obszarów – dermatologii, medycyny estetycznej, anatomii, histologii, fizjologii, biochemii, alergologii, fizjoterapii i wielu innych nierozerwalnie związanych z ciałem człowieka, a zatem także medycyną. Po zajęcia odwiedziliśmy sale laboratoryjne oraz zapoznaliśmy się z warunkami rekrutacji na studia. Dziękujemy Pani Weronice Szadowiak za zaproszenie i profesjonalne przygotowanie zajęć.
  Mamy nadzieję, że nasi tegoroczni Maturzyści będę chcieli podjąć dalszą naukę w Wyższej Szkole Zdrowia.

  Oliwia Czaja zajęła 1🥇🏆 miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym

  Nasza uczennica Oliwia Czaja zajęła 1🥇🏆 miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym

  Nasza uczennica Oliwia Czaja zajęła 1 miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym o tematyce patriotycznej nawiązującej do Narodowego Święta Niepodległości.
  Oliwia wykonała kompozycję graficzną pt: NIEPODLEGŁA POLSKA -Jej dziedzictwo w 105 rocznicę odzyskania wolności (1918-2023).
  Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. Oliwia jest uczennicą III klasy na kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej.
  W konkursie wzięło udział ponad 500 uczestników ze szkół ponadpodstawowych.
  Serdecznie gratulujemy, jesteśmy bardzo dumni!

  Ramka z telefonami pomocowymi

  Telefony zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy

  W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
  Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.
  Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
  Uczennica na tle napisu Kaszubskie Dyktando

  Piszę po kaszubsku

  W sobotę, 18 listopada Sylwia Markowska z kl. I Tp wzięła udział w XXII Kaszubskim Dyktandzie. Tym razem piszący po kaszubsku spotkali się w Chmielnie.
  czworo uczniów na sali gimnastycznej wraz z nauczycielem wychowania fizycznego

  Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym chłopców

  Dnia 16.11.2023 r. odbyła się w Kartuzach w ZSZiO (Wzgórze) Licealiada Powiatowa w tenisie stołowym chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sypion Adrian klasa 3 TGA
  Ropela Adrian z klasy 4 TIG
  Nasi uczniowie rozegrali trzy spotkania, w których uzyskali następujące wyniki:
  Przodkowo- Wzgórze 0:3, Przodkowo- Sierakowice 3:2, Przodkowo- Klasztorna 0:3. Klasyfikacja końcowa:
  • 1 miejsce Klasztorna
  • 2 miejsce Wzgórze
  • 3 miejsce Przodkowo
  • 4 miejsce Sierakowice
  Gratulujemy naszym uczniom 3 miejsca, tym bardziej, że poprawili wynik z poprzedniego roku. Opiekunem był Adam Prabucki