Uczniowie klasy II Technik Programista w Firmie Intel Gdańsk

W dniu 9 listopada 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć w najnowocześniejszym budynku Firmy Intel. Taką możliwość otrzymaliśmy dzięki podpisanemu porozumieniu o współpracy i pani Agacie Stelter - Project Manager, która przygotowała niezwykle ciekawy program wizyty.
W pierwszej kolejności zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami dotyczącymi firmy Intel, zakresem działalności oraz możliwościami zatrudnienia. Następnie pan Paweł Łapiński, Inżynier ds. Oprogramowania Graficznego, poprowadził wykład pt."Wprowadzenie do programowalnego potoku renderowania". Usłyszeliśmy wiele informacji na temat możliwości programowania nowoczesnej grafiki.
Spotkanie z pracownikami firmy dało uczniom możliwość poznania specyfiki pracy w firmie Intel. Mieliśmy również okazję do poznania wymagań stawianych kandydatom w procesie rekrutacji w prelekcji pani Danuty Czubenko - Program Manager, doradczyni kariery w firmie Intel.
Jednym z kluczowych elementów wyjścia była wizyta w laboratoriach firmy, gdzie pracownicy omówili proces tworzenia i testowania nowych urządzeń.
Na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka. Czas spędzony w Firmie Intel Gdańsk, był dla nas bardzo inspirujący oraz pokazujący kreatywne rozwiązania.
Dziękujemy pani Agacie Stelter za zaproszenie, chętnie odwiedzimy firmę Intel ponownie 😉

Cytat dnia

„Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym

0
Uczniów 
0
Absolwentów
0
Nauczycieli