Uroczystości 15-lecia nadania imienia szkole Rtm. Witolda Pileckiego

15 lat minęło… „Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem” ( Witold Pilecki). Powyższe motto towarzyszyło uroczystości upamiętniającej 15-lecie nadania Technikum w Przodkowie im. rtm. Witolda Pileckiego. Dnia 19 marca w hali sportowej spotkała się społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi, aby wspominać życie i działalność Witolda Pileckiego. Przygotowana część artystyczna pokazała Patrona nie tylko jako żołnierza walczącego o wolność ojczyzny, ale przede wszystkim jako: ojca, poetę i artystę. Życie rtm. Witolda Pileckiego można streścić w następujących słowach: wojna – Oświęcim, potem okupacja radziecka – Mokotów i śmierć. Uroczystość, w której przygotowanie włączyli się nauczyciele i uczniowie wszystkich nauczanych kierunków, spowodowała wiele wzruszeń i refleksji.

Oto przed nami film pełen wspomnień, a poniżej fotorelacja.

kalendarz
Cytat dnia

„Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie”

H. Jackson Brown Jr.

0
Uczniów 
0
Absolwentów
0
Nauczycieli