Dyplom i Puchar za zajęcie 3 miejsca w turnieju piłki siatkowej

Licealiada Powiatowa w piłce siatkowej chłopców

Dnia 26.02.2024r odbyły się w Żukowie Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców. Do turnieju zgłosiło się 6 szkół z Powiatu Kartuskiego. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Nasza drużyna rozegrała spotkania z : gospodarzem turnieju ZSZiO Żukowo ulegając w tie breaku 2:1 oraz z PZS Sierakowice wygrywając 2:0. Drugie miejsce w grupie kwalifikowało nas do grania z pierwszym zespołem z drugiej grupy. Ten mecz z późniejszym zwycięzcą turnieju ( Wzgórze) przegraliśmy 2:0.
Mecz o 3 miejsce rozegraliśmy z Żukowem , tym razem bezapelacyjnie wygrywając 2:0.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
 • 1 miejsce – ZSZiO Kartuzy (Wzgórze)
 • 2 miejse – ZST Kartuzy (Mściwój)
 • 3 miejsce – PZS Przodkowo
 • 4 miejsce – ZSZiO Żukowo
 • 5 miejsce – I LO Kartuzy ( Klasztorna)
 • 6 miejsce – PZS Sierakowice
PZS Przodkowo reprezentowali:
 • Menczykowski Kacper kpt. Zespołu,
 • Reiter Lucjan,
 • Drogosz Filip,
 • Tryzna Maksymilian,
 • Laskowski Adam,
 • Rochewicz Mikołaj,
 • Arendt Brajan,
 • Rohde Maciej,
 • Czerwionka Dominik,
 • Bysewski Jakub
Opiekunem drużyny był: Adam Prabucki
Gratulujemy medalu tym bardziej, że jest on wywalczony po raz 3 z rzędu!!!

Obejrzyj wideorelację:

Klasy II i III Technik Informatyk w Firmie Intel

We wtorek 20 lutego 2024 r. uczniowie klasy II i III Technik Informatyk spędzili w Firmie Intel. Młodzież mogła zobaczyć najnowocześniejsze laboratoria firmy, wysłuchać wykładów na temat grafiki, programowania planowania dalszej ścieżki rozwoju zawodowego. Uczniowie poznali jak wyglądają poszczególne strefy; relaksu, spa, sportu, które przeznaczone są dla pracowników firmy. Dziękujemy Pani Agacie za zaproszenie, organizację wykładów oraz jak zwykle słodki poczęstunek. Dzień w Firmie Intel był dla nas bardzo inspirującym doświadczeniem.

Prezentacja kierunków kształcenia w Szkole Podstawowej w Jelonku.

Uczniowie klas Technikum w sposób kreatywny zaprezentowali kierunki kształcenia uczniom klas ósmych. Pokaz informatyczny oraz prezentacja prac z architektury krajobrazu zainteresowały uczniów, każdy miał możliwość w twórczy sposób poznać pracę naszych informatyków i programistów oraz architektów. Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie i bardzo ciepłe przyjęcie. Prezentacja była dla nas wielką przyjemnością.

ręce podają książkę obłożoną w szary papier, ozdoboną czerwonym sercem

Zakochaj się w książce! 14 lutego 2024

Biblioteka zaprasza odważnych do podjęcia wyzwania RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ!❤️ Zachęcamy do zakochania się w książce! Jak to zrobić? Wystarczy, że przyjdziesz 14 lutego do biblioteki i wypożyczysz książkę “w ciemno”  zapakowaną w papier z ukrytym autorem i tytułem. Wewnątrz książki została umieszczona karteczka z sentencją dla Ciebie napisana od kogoś z klasy 1TŻ oraz chłopców z 3TI…💌 😀
Jeśli szukasz wrażeń, a do Twojego życia wdarła się rutyna, wciąż sięgasz po znane Ci pozycje książkowe, przyjdź do biblioteki i  wyjdź poza czytelnicze przyzwyczajenia. Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, bo książka to świetny kompan na długie wieczory, bezsenne noce, wypady urlopowe i wspólny odpoczynek. Książka towarzyszy nam w zdrowiu i w chorobie, to musi być miłość!
Na randkowiczów, wraz z książką czeka czekoladowe serduszko.

Spotkanie z Panią Małgorzatą Dorodzińską

W dniu 13 lutego 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Małgorzatę Dorodzińską z Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych. Warsztaty, osobowości, zachowania i otoczenie, które kształtują naszą przyszłość były bardzo inspirujące dla młodzieży. Mnóstwo wiedzy, kreatywne ćwiczenia oraz bogate doświadczenie Pani Małgorzaty pozwoliło na lepsze poznanie siebie, co w przyszłości na pewno zaowocuje.
Dziękujemy Pani Małgorzacie za ciekawe zajęcia oraz inspirujące pomysły oraz świetny kontakt z młodzieżą. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z Panią Małgorzatą Dorodzińską.

Uczniowie ukladają bukiety

Twórczy dzień w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych

Uczniowie klasy IV Technikum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach "Florystyczne inspiracje z elementami fitoterapii" oraz "Kunszt origami ishikawa: odkryj piękno japońskiej składanki".
Zajęcia w Sopockiej Uczelni jak zawsze były świetnie przygotowane, a nasi uczniowie bardzo kreatywnie i twórczo pracowali, co zostało zauważone przez prowadzących zajęcia.
Dziękujemy Pani Agnieszce Przywieczerskiej za zaproszenie i przemiłą atmosferę na Uczelni.
Mamy nadzieję na kolejne twórcze spotkanie w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.

Grupa uczniów wraz z opiekunami i prowadzącą warsztaty

Zajęcia z programowania robotów w Parku Naukowo Technologicznym w Gdańsku.

Dnia 23 stycznia 2024 r. dzięki współpracy z Pomorską Strefą Ekonomiczną, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach z robotyki – sterowania robotami za pomocą teach-pendanta. Pani Monika Kurska przygotowała dla uczniów klasy Technik Programista wykład "Wstęp do robotyki," następnie każdy uczeń mógł wykorzystać swoją wiedzę praktyczną sterując robotami. Dziękujemy Pani Monice za profesjonalne zajęcia i poświęcony czas. Mamy nadzieję na kolejne spotkania.

logo wośp

Zbieramy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W tym roku po raz 32 odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Jeśli możesz, wesprzyj fundację swoją wpłatą. Tegoroczna zbiórka dotyczy nas wszystkich, przeznaczona jest na przeciwdziałanie skutkom pandemii:
"Płuca po pandemii"
Na naszej stronie internetowej i naszym facebook-u dostępny jest link do elektronicznej e-skarbonki wieloletniego wolontariusza, ucznia naszej szkoły z klasy 1 technik programista - Gabriela Mortki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/reketoliny
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!!
Pomagajmy, bo każdy ma coś, co może dać innym.
Grupa uczniów pod ścianą z napisami wraz z opiekunem oraz prowadzącym zajęcia

Każdy chce być bogaty...ale jak?

W poniedziałek 22 stycznia 2024r. mieliśmy przyjemność gościć Pana Doktora Piotra Kasprzaka z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Pan Doktor zainspirował uczniów klasy Technik Programista do racjonalnego planowania przyszłości a co za tym idzie oszczędzania. Bardzo interesujący wykład, mnóstwo przykładów z życia i cenne nagrody dla uczniów. Panie Doktorze Dziękujemy!

Uczniowie i nauczyciele w więzieniu

W Służbie Prawu

Zajęcia w ramach projektu "W Służbie Prawu" na terenie Aresztu Śledczego w Gdańsku. W dniu 11 stycznia 2024 r. uczniowie klasy pierwszej Technik Informatyk uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z zakresu edukacji prawnej młodzieży.
Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej spełniają przede wszystkim funkcję edukacyjną w zakresie prewencji przestępstw. Pokazują realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Uświadamiają młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem.
Dziękujemy Panu Majorowi Markowi Stuba za przyjęcie nas na teren ścisłego Aresztu oraz interesujący wykład.

Rejs do nauki - styczeń 2024

W dniu 8 stycznia 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć na zajęciach z zakresu profilaktyki zdrowia, Pana Doktora Witolda Koziroka z Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
Uczniowie klas Technik Programista oraz Technik Informatyk wysłuchali wykładu na temat; Napojów energetyzujących. Pan Doktor w precyzyjny sposób wyjaśnił jaki jest skład chemiczny napojów energetyzujących oraz jak ich spożycie wpływa na organizm młodego człowieka. To był niezwykle interesujący wykład!
Dziękujemy Panu Doktorowi za cenną wiedzę, poświęcony czas oraz świetny kontakt z młodzieżą.

Zajęcia z Panią Mecenas Karoliną Węgrzyńską Górzyńską z Okręgowej Izby radców Prawnych w Gdańsku

Zajęcia z Panią Mecenas Karoliną Węgrzyńską Górzyńską z Okręgowej Izby radców Prawnych w Gdańsku

W dniu 4 stycznia 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć Panią Mecenas na zajęciach z zakresu Mediacji- „Masz prawo do Mediacji”. Mediacje są pokojową formą rozwiązywania konfliktów w różnych przestrzeniach życia. To sposób na wypracowanie ugody mimo przeciwieństw zdań, argumentacji, punktu widzenia stron.
Zajęcia odbyły się w klasach I, II i IV miały charakter warsztatowy.
Bardzo dziękujemy Pani Mecenas za poświęcony czas oraz cenną wiedzę przekazaną młodzieży.

Jasełka

Jest taka noc, za którą człowiek tęskni, jest taki wieczór, w którym ludzie gromadzą się w domu przy rodzinnym stole, aby przeżyć raz jeszcze to - co jest tajemnicą. Boże Narodzenie to czas, który rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka.

Gwiżdże z PZS w Przodkowie

Już od poniedziałku, 18 grudnia zespół Gwiżdży – młodzieży uczącej się języka kaszubskiego wędrował po Przodkowie. Odwiedziliśmy Urząd Gminy w Przodkowie, Publiczną Bibliotekę Gminną, Plebanię, Ośrodek Zdrowia i pobliskie sklepy. Spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów. Wywołaliśmy nieoczekiwane wzruszenie…
Dnia 20 grudnia, jak na Gwiżdży przystało, zrobiliśmy zamieszanie w murach naszej szkoły, przebierańcy zajrzeli dosłownie w każdy kąt budynku. Wszyscy świetnie się bawili, radości nie było końca. Bardzo dziękujemy za pomoc p. Mirkowi, który wspierał nas swoim talentem muzycznym i przygrywał na akordeonie, a wtórował mu Paweł Arent z kl. III TI grając na trąbce.
Młodzież przedstawiła widowisko na podstawie materiałów zebranych w latach 1931 -38 na terenie powiatów: kartuskiego, wejherowskiego i puckiego. Dokument został zebrany przez Pawła Szefkę i wydany w 1957 roku. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować naszą tradycję w „starej” – „nowej” odsłonie.

Uczniowie nad grobem Ludwika Piernickiego

Pamięć o wydarzeniach na Wybrzeżu w 1970r.

19.12.2023 r. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie uczcili pamięć ofiar terroru komunistycznego z roku 1970 składając wiązankę kwiatów i zapalając znicz na grobie śp. Ludwika Piernickiego, zastrzelonego 17 grudnia 1970 roku. Dwudziestolatek zginął w Gdyni idąc do pracy.
22 grudnia - w dniu zakończenia protestów na Wybrzeżu w 1970 roku młodzież zaprezentuje program artystyczny poświęcony obu rocznicom (1970 i 1981) z przesłaniem, aby nigdy w obronie godności nikt nie był narażony na przemoc, opresję czy terror ze strony władz.
Kazimierz Klas
dyrektor PZS Przodkowo

uczennice wraz z opiekunami w Hospicjum w tle choinka Bożonarodzeniowa

Świąteczny podarunek dla Hospicjum w Kartuzach

Dyrekcja oraz cała społeczność szkolna Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie, wsparli Podopiecznych Kartuskiego Hospicjum. Cały dochód ze sprzedaży świątecznych wyrobów, dekoracji oraz ciast został przekazany na potrzeby Hospicjum. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży z przygotowania stoisk i zbiórki funduszy. Gratulujemy wytrwałości w pomaganiu!
"Prawdziwą siłą człowieka jest jego wrażliwość" Bruno Ferrero
Zajęcia z cyberbezpieczeństwa i ochrony dokumentacji

Zajęcia z cyberbezpieczeństwa i ochrony dokumentacji

Zajęcia z Cyberbezpieczeństwa i Ochrony dokumentacji z Panem Bartłomiejem Horiszny z Firmy Solwit Gdańsk.
Uczniowie klas III i IV Technikum mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa oraz ochrony danych poufnych w sieci. Dziękujemy Panu Bartkowi za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

grupa uczniów z nauczycielem oraz prowadzącą warsztaty w sali Muzem Kaszubskiego w tle udekorowana choinka

Lekcja z bursztynem

W piątek, 8 grudnia uczniowie uczący się języka kaszubskiego wzięli udział w warsztatach o bursztynie. Zajęcia prowadziła w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach p. Katrzyna Michalska, która z pasją zaprosiła uczestników do świata wiedzy, magii i pozytywnej energii. Okazuje się, że bursztyn to nie tylko żywica, która zaklęła życie sprzed 45 mln lat, ale też potężny dar od natury, który pomaga zdrowo żyć. Pani Katarzyna to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat magicznych bryłek, dodatkowo wykonuje piękne prace z bursztynem w roli głównej. My również mogliśmy spróbować pracy ze „złotem Bałtyku”, czego efektem są wykonane z sercem bombki na choinkę. W Muzeum można też obejrzeć piękną bursztynową wystawę, a na niej... kto by pomyślał, że z bursztynu można wykonać róg do tabaki, albo fajkę?

Grupa uczniów klasy pierwszej technik programista wraz z nauczycielem w tle na ścianie napis: centrum programowania robotów przemysłowych

Uczniowie klasy Pierwszej Technik Programista w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Gdańsku.

Klasa I Technik Programista, uczestniczyła po raz pierwszy w zajęciach specjalistycznych w Pomorskiej Specjalistycznej Strefie Ekonomicznej. Pani Anna Kociuba poprowadziła zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, natomiast Pani Monika Kurska pokazała uczniom jaką pracę wykonują najnowocześniejsze roboty. To był bardzo ciekawy dzień w Parku Naukowo Technologicznym. Dziękujemy Pani Monice i Pani Annie za innowacyjne podejście do Młodzieży oraz fantastyczne zajęcia.

Grupa chłopców na sali gimnastycznej, w radosnych nastrojach, w ruchu

Turniej Mikołajkowy

Dnia 06.12.2023 r. odbył się w naszej szkole Turniej Mikołajkowy Piłki Siatkowej. Do turnieju przystąpiło 19 klas. W początkowej fazie turnieju klasy 1-4 zostały podzielone na cztery grupy. W grupach każda klasa rozegrała po 3 spotkania. Zostali wyłonieni mistrzowie każdej grupy. Do dalszej rywalizacji zostały dołączone klasy 5, które wcześniej pisały próbną maturę. Mistrzowie grup i klasy 5 rozegrały mecze ćwierćfinałowe, a następnie odbyły się półfinały i mecze o 1 i 3 miejsce.
Końcowa klasyfikacja:
 • 1 miejsce – klasa 3 TI
 • 2 miejsce – klasa 5 RAP
 • 3 miejsce – klasa 4 TŻA
Najlepszym zawodnikiem Turnieju uznany został Kacper Menczykowski z klasy 3 TI , a najlepszą zawodniczką Dominika Tutkowska z klasy 4 TŻA. Turniej okazał się ogromnym sukcesem organizacyjnym i sportowym. W turnieju wzięła udział zdecydowanie większa liczba uczniów w porównaniu z zeszłym rokiem szkolnym. Zauważyliśmy wzrost poziomu sportowego. Klasy chętnie dopingował i wspierały swoich kolegów i koleżanki z trybun. Był to ważny czas integracji, a katedra W-F traktuje ten Turniej jako wielki sukces, głównie młodzieży dla której ten czas stal się ważnym świętem naszej szkoły. Podsumowanie turnieju i wręczenie nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Kartuzach i Radę Rodziców nastąpi w najbliższym, czasie na apelu.
Katedra Wychowania Fizycznego

Intensywny czwartek w Firmach SoftServe oraz Hapag-Lloyd Gdańsk

Intensywny czwartek w Firmach SoftServe oraz Hapag-Lloyd Gdańsk.

Dzięki współpracy z Fundacją Inspirujące Przykłady, mieliśmy po raz kolejny możliwość uczestniczenia w warsztatach z Kompetencji społecznych, które prowadzili: Pani Ewa Mazurek oraz Pan Arkadiusz Cimiński w Olivia Business Centre.
Klasa IV Technik Informatyk została zaproszona na ciekawe i intensywne zajęcia do Hapag-Lloyd, wiodącej światowej firmy spedycyjnej.
Dyrektor odziału Hapag-Lloyd w Gdańsku Pan Adam Sikorski, poświęcił nam wiele cennego czasu, organizując szkolenia z narzędzia Jira, warsztaty User Experience czy warsztaty z programowania.
Następnie uczniowie klasy III Technik Informatyk udali się na wizytę studyjną do Firmy SoftServe, w której doskonalili umiejętności programowania.
Pan Jakub Zasada prowadził z uczniami żywą dyskusję na temat wyboru metod stworzenia projektu oraz języków programowania, wspólnie udało się stworzyć projekt, gotowy do zaprogramowania.
Czas spędzony w Firmach Happag-Lloyd i SoftServe był dla nas niezwykle interesujący oprócz wiedzy praktycznej mieliśmy okazję zobaczyć Firmy oraz poznać zasady rekrutacji.
W czasie przerwy w Firmach zostaliśmy ugoszczeni pizzą oraz owocami, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Nad przebiegiem wydarzeń w obu Firmach czuwała Pani Adriana Gajos-Owsiak oraz Pan Prezes Fundacji Inspirujące Przykłady, Leszek Szmidtke.
Jesteśmy pod wrażeniem miłego przyjęcia i gościnności!
Dziękujemy pięknie za zaproszenie i poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, na kolejne spotkania i wyzyty studyjne w Firmach.😀

Grupa uczniów z sędzina oraz nauczycielami w sali rozpraw

Odpowiedzialność Karna Młodego Człowieka

Uczniowie klasy II Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej uczestniczyli w Rozprawie Karnej, która dotyczyła Składania Fałszywych Zeznań. Pani Wiceprezes - SSR Joanna Stella-Borkowicz po rozprawie poświęciła swój cenny czas na rozmowę z uczniami. Głównym temat rozmów była Odpowiedzialność Karna Młodego Człowieka. Uczniowie dzięki Pani Prezes mogli zobaczyć cele dla zatrzymanych, zwiedzić budynek Sądu oraz zapoznać się z Księgami Wieczystymi. Mimo mroźnego wtorku, emocje były bardzo gorące. Udział w Rozprawie Karnej skłonił nas do refleksji oraz przemyśleń. Dziękujemy Pani Prezes za zaproszenie, poświęcony czas oraz cenne wskazówki dla Młodzieży.

Klasa 4 TŻA wraz z nauczycielami w sali Sądu Rejonowego w Kartuzach

Wizyta klasy IV TŻA w Sądzie Rejonowym w Kartuzach

Uczniowie klasy IV TŻA spotkali się 27 listopada z Panią Prezes Sądu Rejonowego w Kartuzach, Panią Marią Jaroch-Wąsowską. Było to już drugie spotkanie klasy z Panią Prezes. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, a także ze strukturą organizacyjną  sądu. Uczniowie wcielili się w funkcjonariuszy prawa i odegrali scenkę związaną ze stalkingiem. W prawdziwych ławach sędziowskich, w prawdziwych togach byli naprawdę bardzo przekonujący.
Bardzo dziękujemy Pani Prezes sądu za umożliwienie przeprowadzenia tej ciekawej i pouczającej lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Grupa uczniów wraz z nauczycielami w tle na ścianie napis Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Z wizytą w Wyższej Szkole Zdrowia

Kosmetologia jest dziedziną łączącą w sobie zagadnienia z różnych obszarów – dermatologii, medycyny estetycznej, anatomii, histologii, fizjologii, biochemii, alergologii, fizjoterapii i wielu innych nierozerwalnie związanych z ciałem człowieka, a zatem także medycyną. Po zajęcia odwiedziliśmy sale laboratoryjne oraz zapoznaliśmy się z warunkami rekrutacji na studia. Dziękujemy Pani Weronice Szadowiak za zaproszenie i profesjonalne przygotowanie zajęć.
Mamy nadzieję, że nasi tegoroczni Maturzyści będę chcieli podjąć dalszą naukę w Wyższej Szkole Zdrowia.

Oliwia Czaja zajęła 1🥇🏆 miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym

Nasza uczennica Oliwia Czaja zajęła 1🥇🏆 miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym

Nasza uczennica Oliwia Czaja zajęła 1 miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym o tematyce patriotycznej nawiązującej do Narodowego Święta Niepodległości.
Oliwia wykonała kompozycję graficzną pt: NIEPODLEGŁA POLSKA -Jej dziedzictwo w 105 rocznicę odzyskania wolności (1918-2023).
Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. Oliwia jest uczennicą III klasy na kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej.
W konkursie wzięło udział ponad 500 uczestników ze szkół ponadpodstawowych.
Serdecznie gratulujemy, jesteśmy bardzo dumni!

Ramka z telefonami pomocowymi

Telefony zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Uczennica na tle napisu Kaszubskie Dyktando

Piszę po kaszubsku

W sobotę, 18 listopada Sylwia Markowska z kl. I Tp wzięła udział w XXII Kaszubskim Dyktandzie. Tym razem piszący po kaszubsku spotkali się w Chmielnie.
czworo uczniów na sali gimnastycznej wraz z nauczycielem wychowania fizycznego

Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym chłopców

Dnia 16.11.2023 r. odbyła się w Kartuzach w ZSZiO (Wzgórze) Licealiada Powiatowa w tenisie stołowym chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sypion Adrian klasa 3 TGA
Ropela Adrian z klasy 4 TIG
Nasi uczniowie rozegrali trzy spotkania, w których uzyskali następujące wyniki:
Przodkowo- Wzgórze 0:3, Przodkowo- Sierakowice 3:2, Przodkowo- Klasztorna 0:3. Klasyfikacja końcowa:
 • 1 miejsce Klasztorna
 • 2 miejsce Wzgórze
 • 3 miejsce Przodkowo
 • 4 miejsce Sierakowice
Gratulujemy naszym uczniom 3 miejsca, tym bardziej, że poprawili wynik z poprzedniego roku. Opiekunem był Adam Prabucki

Konkurs Poetycki „Dla Niepodległej”

W czwartek 16 listopada 2023 r. odbył się Konkurs Poetycki „Dla Niepodległej”, którego ideą jest głoszenie i propagowanie wartości patriotycznych wśród naszej współczesnej młodzieży. Za wybitną sztukę słowa nagrodzeni zostali :
 • 1 miejsce : Nikola Płotka, klasa 4 TŻA,
  K.K. Baczyński Elegia o chłopcu polskim;
 • 2 miejsce : Wiktoria Kuźma, klasa 2 TG,
  A. Mickiewicz Śmierć pułkownika;
 • 3 miejsce : Natalia Fularczyk, klasa 5 GŻp,
  K.K. Baczyński Elegia o chłopcu polskim.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie gratulujemy.

ZDAY challenge konkurs

Zday Challenge: wsparcie, na jakie czekali uczniowie

Jak skuteczna i łatwa może być nauka dzięki nowoczesnym narzędziom?
Zday Challenge to doskonała okazja, aby to sprawdzić! Przez cały tydzień (15-21.11.2023 r.) uczniowie będą mieli dostęp do pełnej gamy zasobów edukacyjnych w naszej aplikacji, w tym:
 • Interaktywnych lekcji wideo z przedmiotów takich jak język polski, matematyka, chemia, fizyka, nagranych przez wykwalifikowanych nauczycieli.
 • Omówień lektur i epok literackich: Kompletne zanurzenie w literaturze i jej historycznym tle. Szczegółowych wzory i omówienia z matematyki, fizyki, chemii.
Ponadto, po upływie tygodnia, zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie nowego hasła reklamowego dla Zday. Autor najlepszej propozycji otrzyma konsolę do gier Xbox!
Jak wziąć udział? To łatwe! Wystarczy pobrać aplikację Zday, zarejestrować się i rozpocząć tygodniowe wyzwanie.
Szczegóły wydarzenia dostępne są pod adresem: https://zday.pl/zdaychallenge/

Powiatowy konkurs dla uczniów szkół branżowych pt."Zawód to moja pasja"

14 listopada 2023 r.w Sierakowicach odbył się drugi powiatowy konkurs dla uczniów szkół branżowych pt. "Zawód to moja pasja". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej Martyna Krefta i Wiktoria Landowska oraz z klasy trzeciej Marta Kerschnik i Norbert Tempski.
Młodzież miała okazję wymienić się doświadczeniami między innymi uczestnikami konkursu oraz wykazać się kreatywnością podczas zaplanowanych konkurencji. W trakcie konkursu uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę na teamt zasad bezpieczeństwa w zawodzie, udzielania pierwszej pomocy, poprawności językowej i zasad savoir-vivr'u w zawodzie.
Dziękujemy...

dwie książki

Dla ciekawych naszej historii

Polecamy nowe książki, które szkoła dostała w darze od Fundacji Altum. Otrzymaliśmy publikację poświęconą naszemu patronowi "Rotmistrz- barwna biografia Witolda Pileckiego" autorstwa Jarosława Wróblewskiego oraz książkę Feliksa Konecznego światowego autorytetu również w temacie badania praw dziejowych i cywilizacji "Polskie Logos a Etos- roztrząsanie o znaczeniu i celu Polski". Lektury obowiązkowe ;) i ciągle aktualne dla każdego Polaka chcącego poznać i zrozumieć historię naszego kraju. Serdecznie dziękujemy Fundacji Altum za wzbagacenie szkolnej biblioteki o wartościowe dary.

grupa uczniów wraz z nauczycielami w budynku Sądu Okręgowego w Gdańsku

Żywa lekcja w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

Dnia 13 listopada 2023 r. Uczniowie klasy II Technik Informatyk w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Dzięki uprzejmości Pani Doroty Zabłudowskiej Sędzi Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe mieliśmy możliwość wzięcia udziału w Rozprawie Karnej dotyczącej Naruszania dóbr osobistych. Rozprawa była dla nas ciekawą lekcją, każdy wyszedł z pewną refleksją na przyszłość.

Grupa harcerzy w mundurach, w tle młodzież ze sztandarami, pod pomnikiem Królowej Korony Polskiej

Święto Niepodległości

Mszą świętą w kolegiacie, przemarszem z udziałem pocztów sztandarowych i składaniem kwiatów przy pomniku Matki Boskiej rozpoczęły się w Kartuzach powiatowo-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Również delegacja uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie wraz z Pocztem sztandarowym Technikum im. rtm. Witolda Pileckiego wzięli udział w tegorocznych obchodach.

Ergo Areny, mecz koszykówki

Patriotyczne kibicowanie

Dnia 11 listopada uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Aktywne Kaszuby. Pocztówka z Antonim Abrahamem”, pojechali do Ergo Areny na mecz koszykówki Trefl Sopot vs Legia Warszawa. Na trybunach powiewały flagi kaszubskie i biało – czerwone. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski, a następnie kaszubskiego, drużyny przystąpiły do rozgrywek. Od początku przewagę utrzymywał Trefl Sopot i ostatecznie też sopocianie zwyciężyli 77:69.

Uczniowie stoją prze siedzibą firmy Intel

Uczniowie klasy II Technik Programista w Firmie Intel Gdańsk

W dniu 9 listopada 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć w najnowocześniejszym budynku Firmy Intel. Taką możliwość otrzymaliśmy dzięki podpisanemu porozumieniu o współpracy i pani Agacie Stelter - Project Manager, która przygotowała niezwykle ciekawy program wizyty.
W pierwszej kolejności zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami dotyczącymi firmy Intel, zakresem działalności oraz możliwościami zatrudnienia. Następnie pan Paweł Łapiński, Inżynier ds. Oprogramowania Graficznego, poprowadził wykład pt."Wprowadzenie do programowalnego potoku renderowania". Usłyszeliśmy wiele informacji na temat możliwości programowania nowoczesnej grafiki.
Spotkanie z pracownikami firmy dało uczniom możliwość poznania specyfiki pracy w firmie Intel. Mieliśmy również okazję do poznania wymagań stawianych kandydatom w procesie rekrutacji w prelekcji pani Danuty Czubenko - Program Manager, doradczyni kariery w firmie Intel.
Jednym z kluczowych elementów wyjścia była wizyta w laboratoriach firmy, gdzie pracownicy omówili proces tworzenia i testowania nowych urządzeń.
Na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka. Czas spędzony w Firmie Intel Gdańsk, był dla nas bardzo inspirujący oraz pokazujący kreatywne rozwiązania.
Dziękujemy pani Agacie Stelter za zaproszenie, chętnie odwiedzimy firmę Intel ponownie 😉

Grupa młodzieży wraz z opiekunami przed budynkiem aresztu w Gdańsku

W służbie prawu

Dnia 06 listopada 2023r. uczniowie klasy 3BSa przy Powiatowym Zespole Szkół w Przodkowie wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Profilaktyki Penitencjarnej, "W służbie prawu". Zajęcia na terenie Aresztu Śledczego w Gdańsku spełniają przede wszystkim funkcję edukacyjną w zakresie prewencji przestępstw. Pokazują realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Uświadamiają młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem.

Logopyt NPRC

A może jesienno-zimowe wieczór z ksiażką :)

Nie musisz kupować nowości wydawniczych, nowości czekają na Ciebie i są na wyciągniecie dłoni. Zapraszamy do biblioteki po powieści, książki historyczne, publikacje o tematyce wojennej, s-f, fantazy, kryminały i wiele innych. Wszystkie książki zostały zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przeglądanie zbiorów: https://www.zspprzodkowo.pl/szkola/pracownicy/biblioteka (zakładka u dołu strony "Zaloguj się do biblioteki").

Zbieramy nakretki dla Julki

Zbieramy nakrętki dla Julki z Przodkowa

Kochani uczniowie, rodzice oraz przyjaciele szkoły. Julka, mieszkanka Przodkowa, siostra naszego absolwenta potrzebuje naszej pomocy.
Zachęcamy, by zbierać nakrętki plastikowe z butelek po napojach, kefirze, jogurcie, mleku, soku, ale też nakrętki z pojemników po chemii gospodarczej czy kosmetykach. Ważne, żeby nakrętki oddawać bez elementów papierowych, metalowych czy plastikowych wewnątrz nakrętki (jak np. w zamknięciach ketchupu czy kawy rozpuszczalnej).
Nasze nakrętki będą trafiały do Julii chorej na mukopolisacharydozę. Po spieniężeniu tych nakrętek, Julia będzie mogła korzystać z koniecznej rehabilitacji.
Zachęcamy do przynoszenia plastikowych nakrętek i wrzucania ich do pojemnika przed szkołą - Samorząd szkolny.
Grupa uczniów wraz z nauczycielem w sali Akademii Marynarki Wojennej

Uczniowie klasy II Technik Informatyk w Akademii Marynarki Wojennej!

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte kształci kandydatów na żołnierzy zawodowych oraz studentów cywilnych z kraju i zagranicy. 100 lat tradycji, historii i wychowania na wartościach patriotycznych z nowoczesną bazą dydaktyczną i zapleczem wykwalifikowanej kadry akademickiej daje możliwości kształcenia najlepiej przygotowanych do służby oficerów MW. To był niezwykły dzień w murach AMW, mieliśmy okazję poćwiczyć na najnowocześniejszym i jednocześnie ciągle rozbudowywanym symulatorze mostka nawigacyjnego. Pobyt na Uczelni to również wizyta w najnowocześniejszych salach laboratoryjnych. Szczególną atrakcją była możliwość użycia broni na symulatorze. Dzisiejsza wizyta na Oksywiu zainspirowała młodych ludzi to podjęcia w przyszłości nauki na Akademii Marynarki Wojennej. Dziękujemy szczególnie Panu Bartoszowi Stefanik za poświęcony nam czas oraz świetną organizację oraz wszystkim zaangażowanym w nasz przyjazd. Dziękujemy i mamy cichą nadzieję na koleje wizyty!

Grupa uczniów w sali Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku

Zajęcia specjalistyczne w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa oraz wizyta studyjna w Hotelu Hilton Gdańsk

Dzisiejszy dzień to kilka bardzo inspirujących spotkań. Pierwsze z Panem Profesorem Janem Zacharewicz oraz Dziekan Panią Adą Zacharewicz w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa a następnie z Panią Anną Huk w Hotelu Hilton. Hilton Gdańsk znajduje się w samym sercu Starego Miasta, nad Motławą, z widokiem na XV-wieczny Żuraw – najsłynniejszy symbol Gdańska. Uczniowie obejrzeli nowoczesne pokoje hotelowe, strefę spa oraz piękny taras widokowy. Dziękujemy Pani Adzie Zacharewicz za zaproszenie, poświęcony czas i przemiłą wizytę.

dwoje uczniów klęczy przy fantomach do pierwszej pomocy z instruktorem, policjantem, na krześle siedzi uczennica

Pierwsza pomoc krok po kroku... z Panem Dariuszem Brygiel.

Pan Aspirant Dariusz Brygier na co dzień jest Funkcjonariuszem Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, a dzisiaj spotkał się z Młodzieżą. Uczniowie klas I i II Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia pogłębiali wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Niezwykle intensywne zajęcia, każdy uczeń mógł sprawdzić się w roli osoby udzielającej pomocy. Warto wspomnieć, że Pierwsza pomoc przedmedyczna jest prawnie ustosunkowanym obowiązkiem stanowiącym zarazem jedną z zasad moralnych. Dziękujemy Panu Aspirantowi za zaangażowanie, poświęcony nam czas oraz świetne zajęcia!

grupa uczniów na tle Zamku Krzyżackiego w Malborku

Wycieczka do Malborka

Klasa 4 TIG i klasa 3 TI w dniu 23 października wzięła udział w wycieczce do Malborka. Zwiedziliśmy największy gotycki zamek na świecie. Był symbolem potęgi Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, tak brzmiała pełna nazwa zakonu który w Polsce nosił nazwę Zakonu Krzyżackiego. Zamek w Malborku rozciąga się na obszarze 18 hektarów, jest największym zamkiem średniowiecznym w Europie. Jego budowa trwała 180 lat. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Cmentarz mennonicki w Stogach Malborskich. Jest to jeden z najpiękniejszych cmentarzy mennonickich na Żuławach. Na nagrobkach użyto wielu symboli przyjętych w kulturze religijnej mennonitów. Np. czaszka – śmierć, nieunikniony los, gwiazdy – niebo, zbawienie, kwiat – życie kobiety, dziewczyny, makówka – sen wieczny, motyl – krótkie życie ludzkie w porównaniu z wiecznością, ulatująca do nieba dusza zmarłego.

Erasmus+ GrecjA CHANIA 2023

Przodkowo podbija Kretę!

Uczniowie technikum oraz szkoły branżowej Przodkowskiego Powiatowego Zespołu Szkół wraz z początkiem października rozpoczęli grecką przygodę, wyjeżdżając na praktyki na Kretę realizowane z programu Erasmus +.
Szesnaścioro uczniów dnia 2 października przyleciało do greckiego miasta Chania, aby rozpocząć pracę w siedmiu kreteńskich firmach w czterech różnych branżach - informatycznej, graficznej, żywieniowej oraz architektury krajobrazu.
Nie tylko uczniowie przylecieli na tę wspaniałą wyspę doskonalić swój warsztat, również dwoje nauczycieli - Renata Leszczyńska i Przemysław Krawczak -  brało udział w programie job shadowing, podczas którego obserwowali pracę w jednej z greckich firm informatycznych. 

Projekt Erasmus+ na Krecie w liczbach:
 • 2587 km odległości od szkoły
 • 19 dni projektu
 • 16 uczniów
 • 4 zawody - kucharz, informatyk, grafik oraz architekt krajobrazu
 • 7 grafików, 4 architektów krajobrazu, 3 kucharzy, 2 informatyków
 • 2 nauczycieli opiekunów
 • 2 nauczycieli biorących udział w job shadowing
 • niezliczona ilość kilometrów pieszych wycieczek, rejsów i tras pokonanych autobusem 
Zarówno uczniowie jak i nauczyciele biorący udział w job shadowingu poza zbieraniem doświadczenia zawodowego, mieli również doskonałą okazję do podszkolenia swoich umiejętności językowych i komunikacji w środowisku branżowym.
 
Wycieczki
Nie samą pracą człowiek żyje - wolne chwile wypełnione były spacerami, plażowaniem i zwiedzaniem przepięknej wyspy. W ciągu tych dziewiętnastu dni udało się zobaczyć wiele pięknych miejsc. W pobliskim mieście Chania poza spacerami malowniczymi uliczkami starego miasta, uczniowie wraz z opiekunami odbyli rejs do trzech pobliskich wysepek podziwiając po drodze krystalicznie czystą wodę i wrak samolotu na dnie morza.
Odkrywając piękno Grecji warto pokonać dalekie odległości w poszukiwaniu dodatkowych wrażeń.  Rejs na wyspę Gramvousa oraz na Lagunę Balos czy rejs na wyspę Santorini to widoki, których nie da się opisać słowami, bo swym pięknem zwyczajnie odbierają mowę, a do których grupie również udało się dotrzeć.
Ostatnią wycieczką był Heraklion, w którym najpierw został spełniony obywatelski obowiązek, czyli głosowanie w wyborach, po czym wycieczka skierowała się do pobliskiego Knossos, o którym mówi się, że jest najstarszym miastem Europy i jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie.
Nowe doświadczenia, niezapomniane widoki, ciekawe znajomości, smaczna kuchnia i ujmująca grecka gościnność - to wspomnienia, które wszyscy zabrali ze sobą do do Polski, a które zostaną w sercach na zawsze.

Gala wręczenia stypendiów marszałka województwa pomorskiego dla naszych uczniów

Gala wręczenia stypendiów marszałka województwa pomorskiego dla naszych uczniów

W środę 11 października w hali sportowej przy I LO w Kartuzach odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów marszałka województwa pomorskiego dla najzdolniejszych uczniów powiatu kartuskiego.
Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie PZS Przodkowo:
 • Joanna Gańska z klasy 4TIG
 • Róża Alicja Robakowska z klasy 4TIG
 • Wiktoria Rudzis z klasy 4TIG
 • Agata Trepczyk z klasy 5GŻp
 • Jakub Kryszewski z klasy 2TP
Gratulujemy!
Gala wreczenia stypendium Jakub Kryszewski
Gala wręczenia stypendiów w Kartuzach
Grupa uczniów stoi w klasie na pierwszym planie prowadzący zajęcia radca prawny

Mediacje Rówieśnicze

"Mediacje Rówieśnicze" - tematem zajęć w klasie III Technik Informatyk i II Technik Programista. Pan Mecenas Mateusz Beruś z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku przeprowadził zajęcia warsztatowe z młodzieżą. Podczas zajęć pojawiły się ciekawe rozwiązania, inspirujące propozycje, które uczniowie będą mogli wdrożyć w życie. Dziękujemy Panu Mecenasowi za poświęcony czas, kreatywność i świetny kontakt z uczniami.

grupa młodzieży w sali lekcyjnej z prowadzącymi zajęcia oraz nauczycielem

Zajęcia z prawnikami

Zajęcia z Panią Sędzią Dorotą Zabłudowską z  Sądu Rejonowego w Gdańsku oraz Panią Mecenas Magdą Mierzewską z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku w klasach pierwszych Technikum. Podczas zajęć omówione zostały między innymi "Naruszanie dóbr osobistych, konsekwencje prawne", "Prawo autorskie". Panie odpowiadały na pytania uczniów, dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem za co bardzo dziękujemy. Dziękujemy Pani Sędzi oraz Pani Mecenas za poświęcony czas, cenną wiedzę i spotkanie z młodzieżą! To były bardzo wartościowe zajęcia.

grupa uczniów wraz sędziną i nauczycielem w budynku Sądu Rejonowego

Sąd... nie taki straszny, jak go malują.

Dnia 16 października 2023 r. klasa 4 TŻ wraz z opiekunami p. K. Kaczorowską i p. K. Pobłocką miała możliwość zwiedzania Sądu Rejonowego w Kartuzach. Pani Prezes oraz Wiceprezes  Sądu zapoznały nas ze specyfika pracy tej instytucji, obejrzeliśmy salę rozpraw, archiwum ksiąg wieczystych oraz przyjazny pokój do przesłuchań dla nieletnich. Wysłuchaliśmy wykładu dotyczącego mediacji w ramach tygodnia mediacji w sądzie. pt. Niech mediacja będzie z Tobą". To była naprawdę udana wycieczka.

dwoje uczniów podczas gry w tenisa stołowego

Turniej tenisa stołowego

W dniu 12.10.2023 odbyły sie rozgrywki szkolne w tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 9 chłopców i 4 dziewczynki

Zwycięzcy w kategorii chłopców :

 1. Sypion Adrian kl. III TGA

 2. Ropela Adrian kl. IV TIG

Zwycięzcy w kategorii dziewcząt :

 1. Gańska Joanna kl. IV TIG

 2. Arent Martyna kl. I TŻ

kilkunastoosobowa grupa uczniów wraz z nauczycielem na schodach w budynku Sądu w Gdańsku

Młodzież w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

W dniu 9 października 2023 r. uczniowie klasy II Technik Programista, wzięli udział w Rozprawie Karnej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Pani Sędzia Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe Dorota Zabłudowska zaprosiła nas na Salę Rozpraw, mogliśmy wysłuchać zeznań świadków, zapoznać się z bezpieczeństwem dokumentacji oraz poznać konsekwencje wynikające z naruszania prawa.
Czas spędzony na Sali Rozpraw był bardzo wartościowy. To była niezwykła lekcja! Dziękujemy Pani Sędzi za zaproszenie oraz poświęcony nam czas.
 

Grupa uczniów przed budynkiem, na którym znajduje się napis Lokalna Grupa Rybacka - Centrum Promocji i Edukacji

Integracja w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby w Chmielnie

Dnia 9 października uczący się języka kaszubskiego brali udział w całodziennych warsztatach ceramicznych, gdzie uczyli się wykonywać prace przestrzenne z gliny. Miejsce czaruje wspaniałą atmosferą a pełen profesjonalizm prowadzącej zajęcia zachęcał młodych ludzi do pracy z ciekawym materiałem, jakim jest glina.

Pracownicy firmy Avax Grecja

Job Shadowing nauczycieli informatyków Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie

W dniach 2-6 października 2023 r. nauczyciele przedmiotów zawodowych z Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie brali udział w zagranicznym szkoleniu job shadowing w greckiej miejscowości Chania. Szkolenie odbyło w ramach realizowanego projektu finansowanego z funduszy unijnych Erasmus+ and European Solidarity Corps.
Job shadowing, wg „Przewodnika po programie Erasmus+”, to „krótki pobyt w organizacji partnerskiej w innym kraju w celu przejścia szkolenia polegającego na towarzyszeniu pracownikom w ich codziennej pracy w organizacji przyjmującej, a także w celu wymiany dobrych praktyk, zdobycia umiejętności i wiedzy lub stworzenia trwałych partnerstw poprzez aktywną obserwację”.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych informatycznych: p. Renata Leszczyńska i p. Przemysław Krawczak zgodnie z metodologią job shadowing,  mieli możliwość poznania zasad pracy i organizacji firmy zajmującej się produkcją oprogramowania i serwisem komputerowym.
W trakcie mobilności odbyli 3 dniowy staż w firmie AVAX Computers Applications w miejscowości Chania na Krecie (Grecja). Podczas stażu mogli poznać firmę od wewnątrz, podążając za pracownikami firmy odpowiedzialnymi za produkcję oprogramowania, obsługę klienta oraz serwis sprzętu komputerowego podczas realizowania przez nich codziennych zadań.
Mogli również zapoznać się ze sposobem zarządzania firmą i podyskutować na temat aktualnych rozwiązań w produkcji oprogramowania.
W powyższych działaniach musieli kontaktować się w języku angielskim lub greckim.

Efektem odbytego stażu było poznanie technologii wykorzystywanych w firmie, stosowanego sprzętu technicznego, doskonalenie praktycznych umiejętności zastosowania wiedzy teoretycznej oraz zdobycie nowych doświadczeń związanych z zawodem. Niewątpliwie wartością dodaną stażu było, oprócz doskonalenia umiejętności personalnych w międzynarodowym środowisku pracy, poznawanie dorobku kulturowego Grecji. Uczestnicy odwiedzili m. in. Nowoczesne Muzem Archeologiczne w Chani, Greckie Narodowe Muzeum Piłki Nożnej oraz urozmaicona architekturę Starego miasta Chanii i prześliczny port wenecki z latarnią morską i meczetem Janczarów.
Atutem mobilności jest niewątpliwie rozszerzenie umiejętności językowych, szczególnie z języka angielskiego i greckiego.

sala lekcyjna, prelegent przy tablicy multimedialnej

Zajęcia w ramach Edukacji Prawnej w klasie I Technik Architektury Krajobrazu

Pan Mecenas Tomasz Wolny -Dunst z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, wygłosił wykład  "Relacje a naruszanie dóbr osobistych, hejt- konsekwencje prawne". Jest nam niezmiernie miło, że Pan Mecenas przyjął zaproszenie i poświęcił swój czas młodzieży, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Dziękujemy Panie Mecenasie.
 

 
 
większa grupa uczniów wraz z nauczycielami przed budynkiem Olivia Garden

Wycieczka klas Technik Architektury Krajobrazu

W dniu 2 października 2023 r. uczniowie klasy I,II,IV Technik Architektury Krajobrazu w ramach zajęć praktycznych odwiedzili Park Oliwski. Jednym z najbardziej znaczących momentów w historii parku było założenie ogrodu w stylu barokowym przez opata Jacka Rybińskiego, zapoznaliśmy się z chińską sztuką ogrodową, motywy antyczne, orientalne i rustykalne, a także ścieżki i zbiorniki wodne o swobodnych kształtach, które tworzą harmonijne połączenie z elementami barokowym.

Następnie udaliśmy się do Olivia Garden. To starannie zaprojektowana przestrzeń o powierzchni blisko 800 m2, wypełniona tysiącami tropikalnych roślin, reprezentujących ponad 150 różnych gatunków. Na koniec wjechaliśmy na 32 piętro biurowca Olivia Star. Taras widokowy na 32 piętrze Olivia Star to ogólnodostępna przestrzeń widokowa skąd podziwiać można niepowtarzalny widok na całe Trójmiasto

grupa uczniów wraz z nauczycielem przed budynkiem Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Zajęcia w  Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

W dniu 29 września 2023 r. Uczniowie klasy II i V Technik Architektury Krajobrazu mieli okazję poznać twórczość Tony’ego Cragga. Od ponad czterdziestu lat dąży on nieustannie do znalezienia nowych relacji między ludźmi a światem materialnym. Jest mistrzem materiału i bez ograniczeń używa różnych jego rodzajów, między innymi kamienia, brązu, drewna, metalu, materiałów syntetycznych czy szkła. Skłonność do eksperymentu łączy się w jego rzeźbach z niezawodną perfekcją. Zajęcia odbyły się w plenerze w Parku Północnym w Sopocie, natomiast twórczość Tony’ego Cragga obejrzeliśmy w Państwowej Galerii Sztuki.

Głosowanie Dom Rodziny Pileckich

Głosowanie na Muzeum – Dom Rodziny Pileckich

 

Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zostało nominowane w kategorii „instytucje" do Nagrody BohaterONy 2023 im. Powstańców Warszawskich.

Nagroda Bohaterony 2023 BohaterON - zachęcamy do głosowani do 9 października 🗓.
Codziennie❗️ Z każdego urządzenia❗️


Co trzeba zrobić, aby zagłosować?
1. Wejść na stronę https://bohateron.pl/bohaterony-2023/zaglosuj/
2. Wybrać w każdej kategorii jednego nominowanego (w kategorii instytucje pamiętajcie o naszym Muzeum😉)
3. Kliknij "oddaj głos" ❗️
GOTOWE!


Liczymy na Was!

 

logo - Wzmocnij swoje otoczenie, zmieniamy swoją okolicę PSE

Siłownia Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie wyposażona w nowy sprzęt!

Powiatowy Zespół Szkół w Przodkowie jest jednym z laureatów V edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki udziałowi w programie uczniowie naszej placówki mogą już korzystać z nowego wyposażenia siłowni. W ramach programu zakupiliśmy dwie bieżnie treningowe oraz osprzęt treningowy, który będzie codziennie służył naszym podopiecznym.

Przypominamy, że jest to nasz kolejny udział w programie. W ubiegłym roku zakupiliśmy trenażer wioślarski, dwa rowery pionowe, osiem sztuk hantli oraz maty pod sprzęt.

Wygrane w programie „WzMOCnij swoje otoczenie” umożliwiły nam stworzenie
od podstaw
bazy służącej wzrostowi świadomości ważności sprawności i aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu.

Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.

Grupa uczniów i nauczycieli wraz panią mecenas prowadzącą spotkanie

I edycja Tygodnia Konstytucyjnego w Powiatowym Zespole Szkół w Przodkowie

W środę 26 września 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć Panią Mecenas Magdalenę Witkowską Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, na zajęciach w ramach edukacji prawnej. Uczniowie klas IV Ti V Technikum wysłuchali prelekcji oraz wzięli aktywny udział w dyskusji na temat znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Dziękujemy Pani Mecenas za poświęcony nam czas i twórcze zajęcia.

Logo NPRC na czerwonym tle białe litery C,Z,Y ...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRC), który ma na celu rozwijać zainteresowania i czytelnictwo uczniów, a także wzmacniać rolę biblioteki szkolnej. Przyznana dotacja obejmuje realizację Priorytetu 3. Kierunek interwencji 3.2. Już zostały zakupione nowości wydawnicze oraz elementy wyposażenia biblioteki. Kwota dotacji to 12000zł , wkład własny 3000zł. W bibliotece został umieszczony regał, na którym eksponowane są nowiutkie książki. Jest mnóstwo atrakcyjnych tytułów.

Serdecznie zapraszamy do wypożyczalni po nowe przeżycia, a także aby poszerzyć dotychczasową wiedzę.

Czekam na Ciebie. Książka

sześcioro uczniów w sali w tle tablica z napisem Pro Art Agencja Kreatywna

Nasz debiut z Fundacją Inspirujące Przykłady

W dniu 21 września 2023 r. klasa II Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykle twórczych zajęciach z kompetencji miękkich w Oliwa Business.
Następnie przedstawiciele firm Firmy Box –Print.eu i ProArt Agencja kreatywna, zaprosili nas do swoich Firm, gdzie mogliśmy poznać najnowocześniejsze plotery, drukarki. Firmy były unikatowe, bo projektujące i drukujące kartoniki, wizytówki, naklejki. Uczniowie mogli poznać pracę prawdziwych pasjonatów i pod okiem ekspertów zaprojektować finalny produkt.

To był dla nas niezwykle twórczy czas! Dziękujemy serdecznie Panu Leszkowi Szmidtke oraz Pani Adrianie Gajos-Owsiak za zaangażowanie i profesjonalne zajęcia!

Grupa uczniów w klasie podczas zajęć z policjantami

Zajęcia z Bezpieczeństwa!

Zajęcia profilaktyczne z Funkcjonariuszami Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Kartuzach. Jest nam miło poinformować, że uczniowie klas II Technikum oraz III Branżowej Szkoły I Stopnia, uczestniczyli w prelekcji dotyczącej "Bezpieczeństwa w ruchu drogowym". Dziękujemy Panom za poświęcony czas i cenną wiedzę.

Wieczór pamięci o Sybirakach

Wieczór pamięci o Sybirakach

W piątkowy wieczór, 15 września, grupa uczniów uczestniczących w zajęciach z języka kaszubskiego pojechała do Nadbałtyckiego Centrum Kultury -Centrum św. Jana w Gdańsku, gdzie uczestniczyła w prapremierze spektaklu „Ślady” według scenariusza i reżyserii Antoniego Filipkowskiego.

Dramat w pięciu aktach, pamięci Kaszubów był oparty o wspomnienia zesłańców na Sybir, wiosną 1945 roku.
Na scenie w roli wykonawców pojawili się: Hanna Miśkiewicz, Violetta Seremak-Jankowska, Antoni Filipkowski, Tomasz Fopke, Jarosław Tyrański, Chór "Lutnia" z Luzina pod dyrekcją Tomasza Fopke; akompaniament wykonywał Radosław Milewski. Obecny był także konsultant literacki spektaklu prof. Franciszek Apanowicz.
Scenariusz widowiska „ŚLADY” powstał na podstawie wspomnień zesłańców na Sybir. Świadkowie i uczestnicy tej smutnej historii byli obecni na spektaklu.

Fundacja Ispirujące Przykłady

Współpraca z Fundacją Inspirujące Przykłady

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że we wrześniu Powiatowy Zespół Szkół w Przodkowie nawiązał współpracę z Fundacją Inspirujące Przykłady.

„Chcemy inspirować, chcemy pokazać możliwości” to misja i cel Fundacji.

FIP 100 firm kreatywne, nowoczesne, charakteryzujące się wysoką jakością zarządzania, a przede wszystkim mające dobre relacje międzyludzkie.

Każda grupa zaczyna dzień zajęciowy od porannych warsztatów, na których uczą się dysponowania budżetem, pracy w grupie, siły perswazji w biznesie i wielu innych umiejętności, przydatnych na rynku pracy i nie tylko.

Cieszymy się z nowej perspektywy i liczymy na owocną współpracę.

Narodowe czytanie

Narodowe czytanie

W sobotę, 9 września cała Polska czytała „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - lekturę 12. odsłony Narodowego Czytania. 

Z tej okazji gościliśmy w Bibliotece Publicznej Gminy Przodkowo. Dyrektorka Biblioteki p. Danuta Rzepka rozpoczęła spotkanie od odczytania okolicznościowego listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zachęcającego do wspólnej lektury.Następnie zebrani czytelnicy, a także uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli podróżowanie po stronicach powieści. Podczas spotkania toczyły się ożywione rozmowy na temat lektury oraz jej autorki.

 

 

tydzień programisty

Tydzień Programisty

Tydzień Programisty to wyjątkowa okazja, aby wspólnie podzielić się wiedzą, doświadczeniem i pasją związaną z programowaniem, nowymi technologiami i trendami w IT. Będziemy mieli możliwość uczestniczenia w inspirujących prezentacjach, warsztatach i dyskusjach prowadzonych przez najlepszych specjalistów w dziedzinie IT.

Co w tym roku przygotowali organizatorzy @CODE:ME?

 • Motywujące prezentacje - sesje prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów z branży IT. Będziecie mieli szansę posłuchać o najnowszych technologiach, trendach i innowacjach.
 • Praktyczne warsztaty - odkryjcie nowe techniki, narzędzia i sposoby pracy. W ramach warsztatów można zgłębić konkretne zagadnienia, zdobyć praktyczne umiejętności i poznać nowe sposoby rozwiązywania problemów.
 • Spotkania networkingowe - poznajcie innych entuzjastów IT, nawiążcie kontakty i wymieniajcie się doświadczeniami. Tydzień Programisty to doskonała okazja do zbudowania relacji z osobami o podobnych zainteresowaniach i rozwinięcia swojej sieci kontaktów.

Zapraszamy do dołączenia do nas na Tygodniu Programisty, aby się rozwijać, inspirować i świętować naszą wspólną pasję do kodowania!

📅 Data: 6-13 września 2023

📍 Miejsce: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Poznań, Wrocław i online!

Harmonogram: www.tydzienprogramisty.pl

Zapisy na tegoroczne wydarzenie: https://app.evenea.pl/event/tydzienprogramisty2023/

 

Bezpieczne wakacje

Kampania PKDP "Bezpieczne wakacje"

Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 prowadzi kampanię pt. "Bezpieczne wakacje". Jest to kolejna odsłona, która ma miejsce na Instagramie oraz TikToku. 

Państwowa Komisja nawiązała współpracę z psychologami, którzy nagrali webinar dotyczący tematu wykorzystania seksualnego. Jest on udostępniony m. in. na Instagramie. Natomiast popularni na TikToku twórcy podjęli się promowania wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań podczas wakacji (#WcoSięNiePakuję).

Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 od dłuższego czasu współpracuje m. in. z psychologami w obszarze działań prewencyjnych mających na celu podwyższenie poziomu bezpieczeństwa dzieci. W ostatnim czasie w ramach współpracy z PKDP na nagranie webinaru dotyczącego podobnej tematyki zdecydowały się dwie znane psycholożki dziecięce: Aleksandra Belta-Iwacz i Ewa Sękowska-Molga, Ekspertki te publikują m. in. na Instagramie filmy zawierające cenne informacje, szczególnie ważne dla rodziców. Odbiorcami kanałów obydwu pań są w większości rodzice szukający porad i wskazówek jak mądrze wychować dziecko.

Bezpieczne wakacje

Siłownia wzbogaci się o nowy sprzęt!

Powiatowy Zespół Szkół w Przodkowie został jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych zostanie zakupiony nowy sprzęt do siłowni. Realizacja projektu rozpocznie się latem, tak by już jesienią można było korzystać z nowego wyposażenia siłowni.

Przypominamy, że jest to nasz drugi udział w programie „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.
W poprzedniej edycji programu zakupiliśmy trenażer wioślarski, 2 rowery pionowe, 8 sztuk hantli oraz maty pod sprzęt. Kolejny udział w projekcie spowoduje, że zwiększy się wyposażenie naszej siłowni i tym samym stworzymy kompletną bazę służącą wzrostowi aktywności i sprawności fizycznej.

 „Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na  których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą  infrastrukturę.  Celem programu jest wsparcie projektów związanych z  rozwojem lokalnej  infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc  w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do  znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl,  https://www.energetycznykompas.pl

https://www.energetycznykompas.pl

 

WSO 2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów moment - wakacje. W piątek, 23 czerwca, nasi uczniowie pojawili się w szkole po raz ostatni przed letnią przerwą. Odebrali świadectwa i podziękowali pedagogom za całoroczną współpracę. Z podziękowaniami za współpracę pośpieszył również Samorząd Szkolny.

Na uroczystość oprócz uczniów i rodziców,  przybyli goście - Przewodniczący Rady Powiatu Pan Mieczysław Woźniak oraz Wójt Gminy Przodkowo - Pan Andrzej Wyrzykowski, którzy wręczyli nagrody najzdolniejszym uczniom zamieszkałym w powiecie kartuskim oraz w gminie Przodkowo.

Klasy drugie BSI pożegnały klasy trzecie BSI, przygotowując program artystyczny i obdarzyły starszych kolegów i koleżanki upominkami.

Nagrodzeni również zostali uczniowie biorący udział w konkursach, m. in. w Ogólnopolskich Rozgrywkach Esportowych PredatorGames, którzy otrzymali plecaki firmy Acer.

Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole. Życzymy wszystkim zasłużonego odpoczynku, korzystania z uroków przyrody.

Do zobaczenia 4 września!

Łowicz 2023

Międzypowiatowy Turniej w Siatkówkę Plażową Chłopców

W dniach 15.06-18.06 odbył się w Łowiczu Miedzypowiatowy Turniej w Siatkówkę Plażową Chłopców.

W nagrodę dobrych wyników sportowych w rozgrywkach powiatowych w siatkówkę i siatkówkę plażową w tym roku szkolnym dostaliśmy szansę reprezentowania Powiatu Kartuskiego na ww turnieju.

Nasz Powiat reprezentowali uczniowie:

 • Kacper Menczykowski klasa 2TI,
 • Filip Drogosz klasa 2 TGA,
 • Lucjan Reiter klasa 1 TG.

Po rozegraniu 4 spotkań ( 3 porażki, 1 zwycięstwo) nasi uczniowie zajęli ostatecznie 4 miejsce.

Końcowa klasyfikacja:

1 miejsce – Powiat Łowicki

2 miejsce – Powiat Świdnicki

3 miejsce – Powiat Hrubieszowski

4 miejsce – Powiat Kartuski

5 miejsce – Powiat Tatrzański

 

Gratulujemy!

Konferencja projektowa Erasmus+

Dziś gościliśmy uczestników programu Erasmus+. Podczas konferencji został przedstawiony projekt "Critical thinking workshop as a support and protection tool for young people against the effects of hate speech and fake news" i jego rezultaty oraz przeprowadzone zostały krótkie działania warsztatowe z młodzieżą ze szkoły i uczestnikami z zagranicy.
Odwiedzili nas przedstawiciele Uniwersytetu w Maladze w Hiszpanii oraz przedstawiciele z Bułgarii.
Cała konferencja była transmitowana online na platformie Facebook również dla partnerów projektu na Węgrzech.
Zespół Folklorystyczny ze Szkoły Podstawowej w Przodkowie pod kierownictwem Pana Jerzego Soliwody zaprezentował tradycyjne kaszubskie tańce, pieśni oraz instrumenty. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo.