EUROSCOLA 2025

Nasza szkoła bierze udział w konkursie EUROSCOLA 2025
Dwójka uczniów trzymających dyplom wraz z nauczycielem wychowania fizycznego

Powiatowa LICEALIADA Sportowa w drużynowym tenisie stołowym chłopców

Dnia 6 listopada 2024 r. odbyła się w ZSZiO w Kartuzach Powiatowa Licealiada w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a następnie po dwie najlepsze szkoły z każdej grupy rozgrywały mecze półfinałowe i finałowe. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie :
Ropela Adrian z klasy 5 TIG
Sypion Adrian z klasy 4 TGA
Po wyrównanych meczach nasi chłopcy zajęli III miejsce zdobywając brązowy medal powtarzając tym samym wynik z poprzednich lat.
GRATULUJEMY!!!
Ostateczna kolejność turnieju:
1 miejsce – I LO Kartuzy
2 miejsce – ZSiO Kartuzy
3 miejsce – PZS Przodkowo
4 miejsce – PZS Sierakowice
5 miejsce – PZS Somonino
Opiekun : Adam Prabucki

Kacper Labudda 3 tp - finalista

Kacper Labudda - finalistą ogólnopolskiego konkursu Predator Games!

Za nami emocjonujące kwalifikacje do turnieju LANowego w szachach w ramach Predator Games, gdzie najlepsi młodzi zawodnicy stanęli do rywalizacji o miejsce w wielkim finale. Do rywalizacji przystąpiło 2656 graczy, którzy walczyli o bilet na finałowe rozgrywki. Wśród najlepszych zawodników wyłoniono 4 finałowych, a wśród nich nasz uczeń z klasy3 technik programista - Kacper Labudda.
Ostatnie dwa dni października oglądaliśmy niezwykle zacięte pojedynki  – od precyzyjnych ruchów po kreatywne strategie. Każda partia była prawdziwym testem umiejętności i koncentracji, a zawodnicy pokazali, że zasługują na miano przyszłych mistrzów szachowych.
Dzięki transmisjom w serwisie Twitch.tb widzowie mogli śledzić te fascynujące starcia na żywo. Każdy ruch i każda decyzja budowały napięcie, a społeczność kibiców bacznie je śledziła.
Wśród najlepszych zawodników wyłoniono 4 finałowych, którzy wywalczyli awans do finałów LANowych:
  • JG1me  - Zespół Szkół Łączności w Krakowie 
  • PolishForce3000  - Szkoła Podstawowa nr 44 im Jana III Sobieskiego we Wrocławiu 
  • Wkchess6 - Technikum nr 10 im. Jana Szczepanika w Łodzi
  • Kiper254 - Powiatowy Zespół Szkół w Przodkowie
Opiekunem konkursu jest p. Renata Leszczyńska, nauczyciel matematyki, programowania i przedmiotów zawodowych informatycznych.
Jesteśmy bardzo dumni z Kacpra i życzymy mu zwycięstwa w krajowych, finałowych zmaganiach, które odbęda się 11 stycznia 2025r.

Autor miesiąca

Janusz Andrzej Zajdel - polski pisarz, autor fantastyki naukowej, prekursor nurtu fantastyki socjologicznej w Polsce. Jego imieniem nazwano najważniejszą polską nagrodę literacką w dziedzinie fantastyki. Twórczość powieściowa Zajdla to utwory o charakterze dystopii, dowodzące niemożliwości stworzenia społeczności doskonałej przez narzucone odgórnie reguły. Bez trudu można doszukać się też odnośników do współczesnej mu rzeczywistości, co pozwala nawet uznać je za powieści polityczne w fantastycznym kamuflażu.
Pięcioro uczniów w studiu Radia Gdańsk

Kaszubskie bajania w Radiu Gdańsk

Dnia 29 października Danuta Dampc z kl. III TŻ, Barbara Belka z kl. III TŻ, Magdalena Lange z kl. III BSa, Jakub Bysewski z kl. III BSa wzięli udział w nagraniu kaszubskojęzycznego audiobooka realizowanego w ramach Akademii Bajki Kaszubskiej i kampanii społecznej kaszubskie bajania. Nagranie dotyczyło opowiadań z tomu "Scygnąć miesądz" autorstwa Karoliny Serkowskiej-Sieciechowskiej. Młodzież czytała bajkę pt: "Mesza". Spotkanie odbywało się w studiu nagrań Radia Gdańsk, przy ul. Grunwaldzkiej pod czujnym okiem pana Jacka Puchalskiego, który realizuje i reżyseruje audiobook wydany w ramach ABK. Współpraca przy audiobooku jest nowym, ciekawym doświadczeniem, które pokazało, że warto podejmować wyzwania.

Polska drużyna ma 1 miejsce na świecie!

Zaproszenie na wykłady online o Sztucznej Inteligencji

Komitet Organizacyjny Olimpiady Sztucznej Inteligencji serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich na serię wykładów wprowadzających do sztucznej inteligencji (AI). Wykłady te mają na celu przybliżenie uczniom zagadnień z obszaru AI oraz zainspirowanie ich do dalszego zgłębiania tej fascynującej dziedziny. Program został przygotowany z myślą o osobach, które nie miały jeszcze okazji zapoznać się z tematyką sztucznej inteligencji. Zajęcia będą stanowiły przygotowanie do drugiej edycji Olimpiady Sztucznej Inteligencji, która wystartuje już na początku przyszłego roku.
Wykłady będą odbywać się online, co pozwoli uczestnikom na dołączenie z dowolnego miejsca. Zajęcia odbędą się odbywać w środy o godz. 18:00 i będą trwać 60 min. Pierwsze zajęcia będą realizowane w dniu 6 listopada br. Zainteresowanych uczniów prosimy o rejestrację poprzez formularz: https://forms.gle/uHUNyTS2d9QRSyVt9
W naszej szkole osobą do kontaktu jest pani Renata Leszczyńska, sala 66.
Grupa uczennic w raz z opiekunami po warsztatach z profilaktyki raka piersi, wraz z eksponatami piersi

"Różowy październik" wciąż trwa

Dnia 23 października 2024 r.uczennice klas Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyły w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych z zakresu "Profilaktyki nowotworowej" Zajęcia prowadziły Studentki Pielęgniarstwa i Położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Bardzo cenna wiedza, wskazówki dla dziewcząt a przede wszystkim miła atmosfera podczas zajęć. Uczennice nauczyły się min. jak badać piersi oraz jak ważna jest profilaktyka i czujność. Spotkanie jest wspólną inicjatywą p. A. Walendziak oraz p. E. Szczepkowskiej. Razem możemy więcej! Dziękujemy Paniom z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za poświęcony czas, cenną wiedzę i pozytywną energię!

Klasa 2 tp w Sądzie Rejonowym w Kartuzach

Poniedziałek Dniem zajęć w Sądzie Rejonowym w Kartuzach oraz Kancelarii Adwokackiej Adwokat Mileny Bronk

Dzięki uprzejmości Pani Prezes - SSR Marii Jaroch-Wąsowskkiej, mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych w Sądzie Rejonowym w Kartuzach.
Uczniowie klasy II Technik Programista razem z p. Renatą Leszczyńską brali aktywny udział w zajęciach dotyczących "Odpowiedzialności karnej", predyspozycji do pracy w zawodach prawniczych oraz nowoczesnych technologii informatycznych w Sądzie. Byliśmy również w "Areszcie"....
Po zajęciach w Sądzie udaliśmy się do Kancelarii Adwokackiej, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu mamy naszego ucznia, Pani Mileny Bronk, mieliśmy okazję zobaczyć jak pracują Adwokaci. To był dzień pełen wrażeń i niezapomnianych emocji.

uczestnicy warsztatów kulinarnych z certyfikatem ukończenia

Zajęcia kulinarne„Stawiam na wołowinę”

Dnia 18 października w naszej szkole PZS Przodkowo miały miejsce warsztaty kulinarne „Stawiam na wołowinę” w ramach projektu, którego koordynatorem jest związek Polskie Mięso. Spotkanie składało się z dwóch etapów: prelekcji prowadzonej przez pana Marcina Budynek- najbardziej uznanego polskiego szefa kuchni i założyciela Akademii Kulinarnej na temat mięsa wołowego. Drugi etap to część praktyczna w której, uczniowie przygotowywali wysublimowane potrawy z zastosowaniem mięsa wołowego pod nadzorem wyspecjalizowanych kucharzy. W końcowym etapie uczniowie prezentowali wykonane przez siebie potrawy oraz je degustowali. Ukoronowaniem tego dnia było uzyskanie certyfikatów i upominków.

code week - fomo

Jak walczyć z FOMO (Fear of Missing Out)? - warsztat w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - CODE WEEK 2024

Czy zdarza Ci się czuć, że omija Cię coś ważnego? To mogą być objawy FOMO (z ang. Fear of Missing Out), który dotyka wiele osób w dzisiejszym świecie przepełnionym najróżniejszymi informacjami.
Na warsztatach, które odbyły się 17 pażdzienika 2024r, uczniowie i uczennice klasy 2 TI, 4 TI oraz 2 TP odkryli skuteczne strategie, jak walczyć z lękiem, który nakazuje zawsze być online. Nie pozwólmy, aby ten strach przesłaniał nam radość z tego, co mamy, pozostając offline.
Spotkanie zorganizowała Renata Leszczyńska, a poprowadziła Sylwia Ryń, trenerka i edukatorka ze Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

Młodziez na Darze Młodzieży

Młodzież Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie na pokładzie żaglowca "Dar Młodzieży" przywracają akcję serca

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji w Gdyni odbyła się akcja „Statek z sercem". Ma ona uświadamiać, jak kluczowe jest to, aby wiedza i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy były powszechne.
Uniwersytet Morski w Gdyni zorganizował akcję wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na pokładzie największego polskiego żaglowca, czyli „Daru Młodzieży", ponad 200 osób prowadziło resuscytację krążeniowo-oddechową przez 30 minut. Na pokładzie statku zadania tego podjęło się 35 załóg. Każdy zespół składał się z 6 osób. Wśród nich znaleźli się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studenci i pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.
Pierwsza pomoc to ważna umiejętność, która może uratować czyjeś życie, dlatego uczniowie klasy IV Technikum z wielkim zaangażowaniem przywracali życie na pokładzie.
Taka Młodzież to skarb!

Kandyduj!

Kandyduj do Młodzieżowej Rady Powiatu!

Młodzieżowa Rada Powiatu ma za zadanie reprezentować interesy młodzieży w lokalnych sprawach, proponować inicjatywy mające na celu poprawę życia młodych ludzi w powiecie oraz doradzać Radzie Powiatu w kwestiach istotnych dla młodego pokolenia.
To doskonała okazja dla młodych, którzy chcą aktywnie działać na rzecz swojego regionu, wpływać na decyzje i mieć realny wpływ na przyszłość powiatu - zachęcają władze pow. kartuskiego. - Nie czekaj, zgłoś swoją kandydaturę i bądź głosem młodych w naszym powiecie!
Kandydaturę można zgłaszać w szkole - termin mija 28 października. Formularze dostępne są w sekretariacie. W razie pytań służą wsparciem: Aleksander Robak, Łukasz Marzecki Kandyduj!

Wycieczka szkolna Toruń - Częstochowa - Energylandia

Na wycieczce szkolnej w drodze do Częstochowy uczestniczymy w warsztatach dźwiękowych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz nawiedzamy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Grupa uczennic na zajęciach

Różowy październik 2024 – Miesiąc Świadomości Raka Piersi

W naszej społeczności pragniemy promować profilaktykę i czujność onkologiczną. Uczennice klas II i III Branżowej Szkoły I Stopnia wysłuchały prelekcji na temat profilaktyki raka piersi, czynników ryzyka, oraz leczenia raka piersi, po wykładzie każda z dziewcząt mogła pod okiem naszej Pani Pielęgniarki sprawdzić w której piersi ukrył się guz. W ramach kampanii, 15 października 2024 roku przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

książki i gofry

"A mnie jest szkoda lata...."

Zaczyna się jesień, a za chwilę nadejdą długie zimowe wieczory, idealnym towarzyszem staje się książka. Żegnając ciepłe dni, biblioteka zaprasza do korzystania z naszego bogatego księgozbioru. Z okazji nadchodzacego Dnia Nauczyciela, chętni którzy wypożyczą w dniu 11.10 (piątek) będą częstowani słodkim co nieco.
W dniu dzisiejszym biblioteka pobiła rekord wypożyczeń, apetyt czytelniczy siegnął zenitu, dziekujęmy naszym czytelnikom za wspaniałą atmosferę!

Uczeń trzymajacy puchar, zwycięzca konkursu wraz z nauczycielem wychowania fizycznego na tle bramki piłkarskiej, pod scianą w auli

Turniej Tenisa Stołowego 2024

Dnia 8 pażdziernika 2024 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Przodkowie odbył się turniej tenisa stołowego. Organizatorem wydarzenia była katedra Wychowania Fizycznego, natomiast głównym sędzią był nauczyciel wychowania fizycznego Kacper Kaszuba. Turniej odbył się w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczyny. Po energicznych zmaganiach uczestników, pierwsze miejsce w kategorii chłopców wywalczył uczeń: Adrian Ropela z klasy 5 TIG
W kategorii dziewczyn natomiast pierwsze miejsce zdobyła uczennica:
Kornelia Kalkowska z klasy 2 TG
Z tego miejsca gratulacje dla zwycięzców obu kategorii oraz podziękowania dla wszystkich uczestników turnieju. Nagrody dla zwycięzców oraz uczestników zostały zapewnione dzięki hojności Rady Rodziców. Nagrodami rzeczowymi był puchar oraz bidon za pierwsze miejsce. Każdy uczestnik mógł również liczyć na nagrodę w postaci notesu za udział w turnieju.
grupa uczniów z nauczycielem wychowania fizycznego

Powiatowa Licealiada Sportowa w sztafetowych biegach przełajowych chłopców

Dnia 8 pażdziernika 2024 r. w Miechucinie odbyła się 25 Powiatowa Licealiada Sportowa w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Miechucinie i Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku. Patronat nad imprezą sportową objął Starosta Kartuski oraz Wójt Gminy Chmielno. Celem zawodów było wyłonienie reprezentacji Powiatu Kartuskiego do udziału w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim oraz popularyzacja biegów wśród młodzieży szkolnej. Po bardzo zaciętej walce na całym dystansie biegowym drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce osiągając bardzo duży sukces. Podczas zakończenia zawodów drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.
Skład reprezentacji PZS Przodkowo:
1.Rychert Przemysław VTIG
2.Rochewicz Mikołaj IV TI
3.Klinkosz Kacper III TP
4. Potrykus Wiktor II TŻ
5. Sychowski Mateusz II BSA
6. Sychowski Damian II BSB
7.Węsora Łukasz II BSB
Autorem zdjęć jest uczeń klasy IV TI Mikołaj Rochewicz.
Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Grupa uczniów wraz z nauczycielami na schodach budynku Cenrtum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Zajęcia dla uczniów klas Technik Architektury Krajobrazu w Centrum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Dnia 8 października 2024 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technik Architektury Krajobrazu mieli swój debiut w Centrum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Na początku spotkania uczniowie otrzymali zadanie zaprojektować swój dom oraz infrastrukturę wokół. Następnie Pan Marcin Węsiora specjalista z Centrum Edukacji Ekologicznej zaprosił młodzież do lasu oraz na Uniwersytecki Kampus aby zobrazować ogrody deszczowe, zagospodarowanie terenów zielonych oraz bioróżnorodność środowiska. Dzięki pięknej jesiennej pogodzie mogliśmy swobodnie poznawać niezwykle cenne zakątki lasu oraz piękną architekturę zieleni w Oliwie. Dziękujemy Panu Marcinowi za poświęcony czas i bardzo wiele cennych wskazówek w pracy projektowej.

Grupa uczniów na spotkaniu z autorką książek w Publicznej Bibliotece w Przodkowie

Spotkanie z autorką książek Panią Zuzanną Dudkiewicz

Na zaproszenie pani dyrektor Publicznej Biblioteki w Przodkowie w dniu 04.10.2024 klasy V technikum wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Zuzanną Dudkiewicz. Pani Zuzanna odsłoniła techniki medialnej reklamy i metody promocji siebie oraz własnej marki w oparciu social media. W szczególności zaprezentowała możliwości Instagramu i Bookstagramu, Tik Toka i Book Toka, a także pokazała nam swoje konto na Instagramie "szymborskiejzciebieniebedzie", prezentując własną twórczość oraz reklamę swojej książki na Tik Toku. Promocja i zainteresowanie dalszą historią ("z pewnym typem 😎 w tle"), skłoniła do zakupu książki do szkolnej biblioteki. Serdecznie zapraszamy do wypożyczeń! Książkę można również kupić na: https://nieszymborska.pl

Grupa uczniów wraz z nauczycielami w siedzibie TASK

Uczniowie klasy drugiej Technik Informatyk w CI TASK-Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej

CI TASK to operator sieci i profesjonalnych platform oprogramowania, wspomagających naukę i działalność badawczo-rozwojową. CI TASK obsługuje całe środowisko akademickie i badawcze w Polsce, w tym uczelnie i instytuty badawcze Pomorza. Uczniowie zapoznali się z nowoczesnym budynkiem, który mieści się przy Politechnice Gdańskiej oraz całą infrastrukturą sieci. TASK to przede wszystkim klaster obliczeniowy, jeden z najszybszych komputerów w Polsce i w Europie. Wykonuje biliard operacji matematycznych na sekundę. Dzięki wizycie w Akademii, uczniowie zdobyli wiedzę oraz ciekawe doświadczenie.

grupowe zdjęcie uczniów wraz z nauczycielami

Warsztaty integracyjne w klasach pierwszych

Dnia 2 października 2024 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, "Poznajemy siebie i swoje zasoby", "Uczymy się współpracy". Podczas zajęć uczniowie mogli obserwować siebie i innych, być otwartym na opinie innych a także poznać metody i techniki twórczego myślenia. Czas spędzony na integracji był okazją do lepszego poznania siebie, swoich pasji, marzeń. Było dużo śmiechu i twórczego działania.

Stypendyści UG Przodkowo 2024

Stypendia motywacyjne Gminy Przodkowo za rok 2023/2024

Wójt Gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski w dniu 25 września 2024 roku wręczył stypendia o charakterze motywacyjnym za rok szkolny/akademicki 2023/2024 uzdolnionym uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych, uczniom szkoły ponadpodstawowej uczącym się w szkołach na terenie Gminy Przodkowo oraz studentom zamieszkałym na terenie Gminy. Głównym celem przyznawania stypendiów jest promowanie i wyróżnianie uzdolnionej młodzieży oraz nagrodzenie ich za naukę. Za rok szkolny 2023/2024 nagrodzonych zostało 29 stypendystów za wysokie wyniki w nauce. Na ten cel gmina przeznaczyła 37.920,00 zł.
Dla Powiatowego Zespołu Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w Przodkowie stypendia otrzymały:
  • Róża Robakowska - 5TIG
  • Sylwia Markowska - 2TP
  • Oliwia Czaja - 4TGA
Serdecznie gratulujemy!

Autor miesiąca

Poszerz horyzonty i poznaj książki niezwykłego badacza zdrowia Borysa Bołotowa.

Wycieczka do Garczyna

Europejski Dzień Języków Obcych

Tak wyglądał Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole zorganizowany przez Zespół Językowy.

Warsztaty specjalistyczne

Uczniowie klas Technik Informatyk oraz Technik Programista w dniu 26 września 2024r. skorzystali z wiedzy i umiejętności Pana Dariusza Brygiera. Niezwykle ciekawe zajęcia praktyczne, mnóstwo wiedzy i fachowe doradztwo. Młodzież aktywna i zadowolona. Dziękujemy Panu Dariuszowi za poświęcony czas i profesjonalne zajęcia.

Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły

Biwak w Miechucinie

Wyjazd integracyjny klasy 2 technik programista

W dniach 18-20 września uczniowie klasy 2TP z wychowawcą p. Renatą Leszczyńską i p. Przemysławem Krawczakiem uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do malowniczego Gospodarstwa Agroturystycznego „Na Górce” w Miechucinie. To wyjątkowe wydarzenie dało młodzieży szansę na lepsze poznanie siebie nawzajem, zacieśnienie więzi klasowych oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu, z dala od szkolnych obowiązków.
Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w różnorodnych, intensywnych aktywnościach, takich jak gry terenowe, wspólne ognisko oraz warsztaty rozwijające umiejętności pracy w grupie. Wspaniała atmosfera i bliski kontakt z naturą sprzyjały nie tylko odpoczynkowi, ale także budowaniu relacji opartych na wzajemnym zaufaniu i współpracy.
Klasa bardzo zintegrowała się i zbudowała nowe relacje. Uczniowie spędzili przyjemny czas przy ognisku, piekąc kiełbaski i chleb, śpiewając popularne szanty i piosenki ogniskowe, opowiadając dowcipy. Według opinii uczniów najciekawszymi atrakcjami były różnorodne wspinaczki: przechodzenie nad klifem na linie, skok na linie z wysokości drzewa, ‘MEKSYK’ - czyli przejście po linie z jednej strony na drugą oraz jazda na gokartach.
Gospodarze i animatorzy rozpieszczali nas gościnnością i wspaniałą organizacją. Dziękujemy!
Wycieczka okazała się nie tylko świetną zabawą, ale także cennym doświadczeniem, które z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na dalsze lata wspólnej nauki.

Warsztaty z sitodruku

W dniu 20 września 2024 r. klasy pierwsza druga i czwarta Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej uczestniczyła w warsztatach z sidodruku. Zajęcia poprowadził Pan Przemysław Konopacki z Firmy Szkolenia Graficzne Sopot. Sitodruk jest techniką drukarską, w której do przenoszenia farby na podłoże stosuje się sito, z wyjątkiem miejsc nieprzepuszczalnych dla farby za pomocą blokującego szablonu. Warsztaty były okazją do zdobycia profesjonalnej wiedzy oraz ciekawą formy integracji. "Piątkowa grafika" była bardzo kreatywna i przyniosła nam wszystkim wiele radości.

Zajęcia z Panią Mecenas Karoliną Węgrzyńską-Górzyńską

Pani Karolina Węgrzyńska-Górzyńska specjalizuje się w prawie karnym, prawie spadkowym oraz szeroko pojętym prawie nieruchomości. Posiada uprawnienia mediatora potwierdzone przez Polskie Centrum Mediacji, co pozwala świadczyć profesjonalną pomoc w polubownym rozwiązywaniu sporów w zakresie mediacji. Pani Mecenas poświęciła czas uczniom klas pierwszych, omawiając poszczególne aspekty prawa. Jesteśmy bardzo wdzięczni za poświęcony nam czas oraz profesjonalne zajęcia.

Lepiej poczytaj, biblioteka zaprasza!😀

PRZYDATNE ADRESY
https://wolnelektury.pl/
Wolne Lektury to lektury szkolne i tysiące innych książek – za darmo i bez rejestracji. Czytaj i słuchaj online, ściągaj na swój telefon lub komputer, dziel się z innymi. Dla uczennic i uczniów dodajemy przypisy, motywy literackie, biogramy i geotagowanie.
https://dyktanda.pl
pod adresem DYKTANDA znajdziesz nie tylko dyktanda czy lektury ale materiały do nauki historii, geografii i języka angielskiego.
Aby umilić czas przebywania w bibliotece wraz z klasą II TŻ podjeliśmy akcje nasadzenia palm z pestek daktyla. Obecnie czekamy kiedy odbije palma, oczywiście w posadzonych sadzonkach. Czas oczekiwania na pojawienie się zielonego kiełka to ponad 3 miesiące, jeśli sadzonki się przyjmą, będziemy mieć już tej zimy mały Las Palmas w czytelni. sadzonki rośliń na stoliku w bibliotece szkolnej

Zajęcia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technik Architektury Krajobrazu na zajęciach w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Na początku wizyty w Galerii Sztuki uczniowie zapoznali się z twórczością Andrzeja Umiastowskiego, który mieszka i tworzy niedaleko rodzinnego Sopotu, na kaszubskiej wsi w Koleczkowie. Andrzej Umiastowski ma w dorobku ponad sto trzydzieści wystaw indywidualnych w galeriach i muzeach w Europie i USA. W części praktycznej wizyty, uczniowie tworzyli swoje prace inspirując się twórczością znanego artysty. Było inspirująco i bardzo kreatywnie.

Zbiórka elektrośmieci

Termin zbiórki :
09.09.-13.09.2024
16.09.-20.09.2024
Miejsce zbiórki:
PSZ Przodkowo, ul. Bursztynowa 3, domek ogrodniczy przy głównym parkingu szkoły

Klaudia laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Darujmy światu pokój"

Uczennica Klaudia Jóskowska klasy 3 TG, zostałą laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Darujmy światu pokój". Konkurs zachęcał do graficznych wypowiedzi, które będą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie przeciwko przemocy. Nadesłano 1425 prac z całego świata. Serdeczne gratulacje!!!❤️

Przygoda, pasja, radość - nabór do 17 września 2024

Zaczynamy odliczanie ! 💛🖤😎 Dajemy Wam 7 dni* na podjęcie jednej z lepszych decyzji w Waszym życiu! 🤫 ■ Jeśli skończyłeś/aś 15 lat - PRZYJDŹ
■ Jeśli kochasz folklor kaszubski- PRZYJDŹ
■ Jeśli chcesz nauczyć się tańczyć/śpiewać - PRZYJDŹ
■ Jeśli jesteś pozytywnie zakręcony/a - PRZYJDŹ
■ Jeśli grasz na jakimś instrumencie - PRZYJDŹ
■ Jeśli jesteś w stanie znaleźć jeden dzień w tygodniu na próbę (wtorek 18:30) - PRZYJDŹ
■ Jeśli masz odwagę i chęć do działania - PRZYJDŹ
PRZYJDŹ - Chcemy Cię zaprosić do przygody życia! 🖤💛 Bawcie się razem z nami i stwórzmy coś więcej niż zwykły zespół folklorystyczny! Czekamy w Hali Sportowo-Widowiskowej w Przodkowie, sala nr 7. Do zobaczenia! 🖐 *Nabór trwa przez dwa tygodnie zapraszamy 10 i 17 września- 18:30
Zaproszenie na Wydział Inżynierii Mechanicznej PB

Zaproszenie na Wydział Inżynierii Mechanicznej PB

Wydział Inżynierii Mechanicznej
Zakończenie roku 2023/2024

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów moment - wakacje. W piątek, 21 czerwca, nasi uczniowie pojawili się w szkole po raz ostatni przed letnią przerwą. Odebrali świadectwa i podziękowali pedagogom za całoroczną współpracę. Z podziękowaniami za współpracę pośpieszył również Samorząd Szkolny praz Pan Dyrektor Kazimierz Klas.

Na uroczystość oprócz uczniów i rodziców przybył Wójt Gminy Przodkowo - Pan Andrzej Wyrzykowski, który wręczył nagrody najzdolniejszym uczniom zamieszkałym w gminie Przodkowo.

Klasy drugie BSI pożegnały klasy trzecie BSI obdarzając starszych kolegów i koleżanki upominkami.

Nagrodzeni również zostali uczniowie biorący udział w różnorakich konkursach interdyscyplinarnych i sportowych.

Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole. Życzymy wszystkim zasłużonego odpoczynku, korzystania z uroków przyrody.

Do zobaczenia 2 września!

Grupa uczniów wraz nauczycielami przed budynkiem ceramiki Neclów w Chmielnie

Zajęcia w Pracowni Ceramiki Kaszubskiej

W poniedziałek 10 czerwca 2024 r. uczniowie klasy pierwszej Technik Architektury Krajobrazu zapoznali się z historią pracowni Neclów oraz sztuką prawdziwego kaszubskiego rzemieślnictwa. Warsztaty były okazją do sprawdzenia się w roli garncarza oraz swoich umiejętności artystycznych. Uczniowie wykonali bardzo piękne naczynia, które czekają na kolejny proces technologiczny. Było dużo uśmiechu i dobrej zabawy.

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2023/2024

Grupa uczniów na sali gimnastycznej ze zdobytymi trofeami  w towarzystwie nauczyciele

Dzień Sportu w PZS Przodkowo

W dniu 7 czerwca 2024 roku odbył się w naszej szkole międzyklasowy turniej piłki nożnej chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 12 klas. Drużyny, w wyniku losowania, zostały podzielone na grupy.
    Końcowa klasyfikacja:
  • I miejsce: klasa 2TP
  • II miejsce: klasa 1TG
  • III miejsce: klasa 1BSa
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Maciuszonek z kjlasy 2TP. Statuetkę króla strzelców, za 8 strzelonych bramek, otrzymał Kacper Klinkosz (2TP). Najlepszym bramkarzem rozgrywek został Dominik Wilczewski (1TG). Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom!
Samorząd Uczniowski
Katedra W-F

Dyrektor szkoły, nauczyciel wychowania fizycznego oraz 3 uczennice zwyciężczynie biegu, na tle baneru szkoły i budynku szkoły

Bieg ku czci patrona rtm. Witolda Pileckiego

Dnia 27.05.2024 r. odbył się jak co roku Bieg Pileckiego wokół jeziora ( dystans 1000 m ). Bieg ku czci naszego patrona odbył się w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców.
Klasyfikacja końcowa :
Dziewczęta:
  • 1 miejsce - Marta Kerschnik klasa 3BSB
  • 2 miejsce - Martyna Mionskowska klasa 1 TG
  • 3 miejsce - Nikola Orzeszk klasa 2BSB
Chłopcy :
  • 1 miejsce – Paweł Maciuszonek klasa 2 TP
  • 2 miejsce – Adrian Machalewski klasa 1TG
  • 3 miejsce – Maciej Litwitz klasa 2 TŻA
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom biegu. Katedra WF

dwie uczennice oraz dwóch uczniów trzymają otrzymane  dyplomy

Licealiada powiatowa w siatkówce plażowej

Dnia 22.05.2024r odbyła się w Żukowie Licealiada w piłce siatkowej plażowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały: Tutkowska Dominika, Kalisz Agata i Dargacz Rozalia, które zajęły po rozegraniu trzech spotkań ostatecznie 4 miejsce. Końcowa klasyfikacja:
  • 1 miejsce- Wzgórze
  • 2 miejsce- Żukowo
  • 3 miejsce- Klasztorna
  • 4 miejsce- Przodkowo
W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali: Drogosz Filip i Reiter Lucjan. Po rozegraniu czterech spotkań i wygraniu trzech meczów ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce.
Końcowa klasyfikacja:
  • 1 miejsce- Wzgórze
  • 2 miejsce- Przodkowo
  • 3 miejsce- Mściwój
  • 4 miejsce- Klasztorna
  • 5 miejsce- Żukowo
  • Gratulujemy osiągniętych wyników. Opiekunem był: Adam Prabucki

    Grupa uczniów wraz z opiekunami w sali Sądu Okręgowego w Gdańsku

    Uczniowie klasy pierwszej Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

    Dzisiejszy dzień uczniowie klasy pierwszej Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej spędzili w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Dzięki uprzejmości Pani Doroty Zabłudowskiej, Sędzi Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, młodzież brała udział w rozprawie karnej dotyczące "Naruszenia dóbr osobistych". Po rozprawie Pani Sędzia poświęciła czas uczniom, wyjaśniając czym mogą zakończyć się nieprzemyślane, obrażające wpisy w internecie oraz jakie są konsekwencje nieprzestrzegania norm prawa. Bardzo ciekawe doświadczenie. Uczniowie po zakończeniu rozprawy długo dyskutowali na temat "Naruszania dóbr", kto jest odpowiedzialny za wyrządzoną krzywdę. Dziękujemy Pani Sędzi za niezwykłą lekcję oraz umożliwienie uczestnictwa w rozprawie karnej. Ty był wyjątkowo cenny dla nas czas.

    Grupa uczniów wraz z nauczycielem przed Stocznią Remontową

    Uczniowie klas Branżowych w Stoczni Remontowa Gdańsk.

    W czwartek 16 maja 2024 r. uczniowie klas pierwszej BSc oraz trzeciej BSb odwiedzili Stocznię Remontowa Gdańsk. Młodzież poznała kompleksowe rozwiązania techniczne, których finalnym produktem są w pełni wyposażone, nowoczesne statki. Oprócz wiedzy praktycznej uczniów klasy trzeciej zainteresowała oferta pracy w stoczni, warunki, rekrutacji, pracy oraz doskonalenia zawodowego. Dziękujemy p. Kindze Majewskiej za umożliwienie wejścia na teren Stoczni Remontowa. To był dla nas bardzo wartościowy dzień. Być może już niedługo absolwenci klasy branżowej będą mogli swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystać pracując w Stoczni Remontowa.

    czterech uczesników konkursu wraz z nauczycielem historii w plenerze

    Uczniowie Technikum w Przodkowie zwycięzcą IV Turnieju Szkół Rotmistrza Witolda Pileckiego

    W dniach 16-18 maja 2024 roku drużyna uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie wygrała IV Turniej Szkół Rotmistrza organizowany przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Był to trzeci etap zmagań, których początek miał miejsce jeszcze jesienią. W rywalizacji wzięło udział 20 szkół z całej Polski. Do finału dostały się cztery najlepsze. Uczniowie sprawdzili się w zróżnicowanych konkurencjach. Począwszy od sprawności fizycznej, rywalizacji lekkoatletycznej, poprzez zadania z mapą i orientację w terenie, a także strzelectwo, łucznictwo, pierwszą pomoc. Przede wszystkim uczniowie musieli wykazać się wiedzą o sylwetce rotmistrza Witolda Pilcekiego. Młodzież świetnie poradziła sobie w końcowej klasyfikacji, uzyskując najwyższą liczbę punktów, tym samym wygrywając konkurs. Złota statuetka trafiła do Róży Robakowskiej, Oliwii Kloskowskiej, Kacpra Menczykowskiego i Mikołaja Rochewicza. Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży. Gratulujemy zaangażowania, postawy a przede wszystkim wygranej w konkursie. Nad całością czuwał Pan Aleksander Robak nauczyciel historii.

    Grupa uczniów z nauczycielami w klasie, w dłoniach trzymają białe torby materiałowe z wykonanym nadrukiem

    Szkolenia Graficzne

    Kreatywna środa z Panem Przemysławem Konopackim z Firmy Szkolenia Graficzne. Dużo cennej wiedzy, fantastyczne pomysły oraz zaangażowana młodzież z klasy I i II Techniku Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Dziękujemy. To był wyjątkowy czas.

    Abiturientki 2024

    Uroczystość ukończenia Technikum 2023/2024

    Dnia 26 kwietnia uczniowie klas 4 żegnali naszych kolegów i koleżanki z klas V Technikum im. rtm. W. Pileckiego słowami Simone de Beauvoir: "Jedna jest wiosna w roku, a w życiu jedna młodość, nic nie wolno zmarnować z wiosny swej młodości".
    Drodzy abiturienci, maturzyści, pamiętajcie o tym szczególnie dzisiaj, ponieważ jest to dzień, w którym kończy się dla Was pewien etap w życiu. Od jutra wkroczycie w nowy i nieznany świat. Minęło kilka lat odkąd wstąpiliście w mury tej szkoły, podczas których stawaliście się starsi i dojrzalsi. Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi latami młodzieńczości. Każdy z Was pozostawi w tej szkole cząstkę siebie. Przecież to tutaj rodziły się przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Mamy nadzieję, że wszystko to pozostanie w naszej i w waszej pamięci na całe życie. Życzymy Wam szerokiej drogi! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentowali nasza szkołę.
    Kochani! Żegnamy Was życzeniami płynącymi z głębi serca. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja. Do zobaczenia!