MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI, 14 MARCA

Liczba π, czyli liczba Pi, zwana także ludolfiną to stała matematyczna, która ma zastosowanie w wielu działaniach zarówno w matematyce, jak i fizyce. Definiowana jest jako stosunek obwodu koła do długości średnicy. Znajduje się ona również w geometrii euklidesowej we wzorze na objętość kuli i pole koła. 


14 marca 2023 r. święto jednej z najbardziej inspirujących liczb, było okazją dla wielu naszych uczniów do wspólnej zabawy, rywalizacji drużynowej oraz popularyzacji wiedzy matematycznej. W  tym dniu  odbyły się liczne konkursy, w których młodzież  mogła  wykazać się swoimi zdolnościami i umiejętnościami matematycznymi.

Zapraszamy do galerii.....

Wielkanoc w Domu Pileckich

Coroczna tradycja związana ze świętami Wielkanocnymi, przygotowywanie koszyczków i stroików, nie musi być jedynie prostym zwyczajem goszczącym w naszych domach. Może to być właśnie odpowiedni moment, aby bliżej poznać rodzinę Pileckich oraz wspólnie spędzić miło czas. W jaki sposób? Otóż, Młodzieżowa Rada Muzeum już po raz drugi zaprasza do udziału w konkursie „Wielkanoc w domu Pileckich”.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie koszyczka - stroika wielkanocnego nawiązującego do „Wielkanocy w domu Pileckich”. Proces tworzenia oraz gotowy koszyczek należy sfotografować, a wykonane zdjęcia przesłać do nas poprzez formularz zgłoszeniowy.Szczegóły na stronie: http://muzeumpileckich.pl/artykul,konkurs-wielkanoc-w-domu-pileckich-edycja,231.html

Zapraszamy!

Areszt sledczy

"W SŁUŻBIE PRAWU” na terenie Aresztu Śledczego w Gdańsku

 

6 marca 2023 r. uczniowie klasy III Technik Informatyk i Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej uczestniczyli w zajęciach w ramach edukacji prawnej "W SŁUŻBIE PRAWU” na terenie Aresztu Śledczego w Gdańsku.

Czas spędzony na terenie ścisłego Aresztu Śledczego był dla nas niezwykle cenny i refleksyjny.

Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej ukazują realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Uświadamiają młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Aresztu Śledczego za cenną wiedzy, poświęcony czas i spotkanie z młodymi ludźmi.

Nowe spojrzenie na Hotelarstwo i Gastronomię.

 
Uczniowie klas Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Branżowej Szkoły I Stopnia odwiedzili Hotel Andersia Hotel & Spa Poznań oraz Wyższą Szkołę Gastronomii i Hotelarstwa. Bardzo intensywny dzień i inspirująca perspektywa.

 
 

Zajęcia z Panem Mecenasem Mateuszem Berusiem z Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Kolejny inspirujący dzień dla uczniów klas Technik Informatyk i Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Zajęcia z Panem Mecenasem Mateuszem Berusiem z Okręgowej Izby Radców Prawnych.
Dużo praktycznej wiedzy, pracy warsztatowej i ciekawych pomysłów. Dziękujemy Panu Mecenasowi za przyjęcie zaproszenia i twórczą pracę z młodzieżą

Zajęcia z Panią Sędzią Dorotą Zabłudowską z Sądu Okręgowego

Zajęcia z Panią Sędzią Dorotą Zabłudowską z Sądu Okręgowego -Wydział Karny
w Gdańsku oraz Panią Sędzią Katarzyną Piotrowską z Sądu Okręgowego- Wydział Rodzinny  w Gdańsku. W ramach Edukacji Prawnej dla Młodzieży, mieliśmy przyjemność uczestniczenia w zajęciach dotyczących odpowiedzialności społecznej. Bardzo dużo praktycznej wiedzy, cennych wskazówek. Dzisiejsze spotkanie było dla nas niezwykle wartościowe. Dziękujemy Paniom za przyjęcie zaproszenia, poświęcony nam czas i zaangażowanie
 

Atrakcyjne zajęcia w Muzeum Kaszubskim

22 lutego uczniowie klas I uczący się języka kaszubskiego uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Muzeum kaszubskie w Kartuzach. Oferta muzealna jest bardzo różnorodna i każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Wzięliśmy udział w  warsztatach: „Muzealne zagadki” – młodzież w grupach poszukiwała obiektów i rozwiązywała łamigłówki związane z ekspozycją muzeum. Podczas „Bursztynowych opowieści”, uczniowie zostali zapoznani z rolą bursztynu dla Pomorza i Kaszub. Wysłuchali kaszubskiej legendy związanej z jantarem i wykonali bursztynowe bransoletki. Poznaliśmy tajniki zielarstwa. Rośliny, które spotykamy na naszych łąkach mają bogate zastosowanie  w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Mieliśmy okazję skomponować własny napar oraz skosztować przygotowanej dla nas herbatki z hibiskusa. Spotkanie zakończyliśmy w sali interaktywnej, gdzie po zainstalowaniu specjalnej aplikacji w telefonach doświadczaliśmy bardzo bezpośrednio udziału w opowiadanych legendach; pojawiały się przed nami stolemy, królewianki, zamki itp.
To był bardzo efektywnie spędzony czas.

Kreatywne zajęcia w Sopockiej Akademii Technik Stosowanych na Wydziale Architektury, Inżynierii i Sztuk

Uczniowie klasy III i IV Technik Architektury Krajobrazu w dniu 15 lutego 2023r. uczestniczyli w zajęciach "Forma i kształty- trening z projektowania" prowadzone przez Panią Profesor Emilię Rolka oraz "Symulatory w architekturze" prowadzący Pan Profesor Bartosz Felski.

 

Dzień spędzony w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych był dla nas niezwykle inspirujący, dziękujemy Pani Aleksandrze Machaj za zaproszenie i wspaniałe zajęcia.

 

Podpisanie porozumienia współpracy z Firmą Intel

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 10 lutego 2023r. miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia o współdziałaniu Powiatowego Zespołu Szkół w Przodkowie i Firmy Intel.

Z wielką przyjemnością będziemy realizować wspólne cele takie jak: podnoszenie jakości kształcenia oraz doskonalenie kompetencji z branży ICT.

Dziękujemy serdecznie Panu Michałowi Czarkowskiemu oraz Pani Agacie Stelter za zaangażowanie i chęć współpracy.

Jesteśmy dumni z nowej perspektywy i współpracy z Firmą Intel.

Spotkanie z Prodziekanem Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Spotkanie z Prodziekanem Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Panem Profesorem Karolem Korcz.

W czwartkowe przedpołudnie mieliśmy przyjemność gościć Pana Profesora w naszej szkole. Uczniowie klas III i IV Technik Informatyk zapoznali się ze specyfiką zawodów związanych z gospodarką morską, oraz perspektywą dalszej drogi edukacyjno- zawodowej.

Dziękujemy panu Profesorowi za przyjęcie zaproszenia i poświęcony czas naszej młodzieży.

W Zakładzie Porcelany Stołowej Lubiana S.A. oraz Drukarni Linko

 

W dniu 8 lutego 2023r. odbyła się wizyta uczniów klas Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej w Zakładzie Porcelany Stołowej Lubiana S.A. oraz Drukarni Linko.

Zajęcia specjalistyczne prowadzone były dla uczniów klas Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej.

To był bardzo intensywny dzień.

Dziękujemy Pani Ilonie Kozłowskiej za zaangażowanie i organizację wyjazdu. Mamy nadzieję na kolejne wizyty!

Wizyta przygotowawcza do projektu Erasmus+

W dniach 6-7.02.2023 we Frankfurcie nad Odrą odbyła się wizyta przygotowawcza do projektu Erasmus+.

Celem wizyty było poznanie instytucji przyjmującej, firm goszczących, miejsca zakwaterowania oraz oferty spędzania czasu wolnego. Do wyjazdu na praktyki zawodowe przygotowują się uczniowie w zawodach: technik informatyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu oraz kucharz.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Internet to bardzo ważny składnik teraźniejszości dzieci i młodzieży i, co bardzo ważne, ich przyszłości. Okazja taka, jak Dzień Bezpiecznego Internetu pozwala na budowanie świadomości o tym jak ważne jest, aby łączyć siły w działaniach na rzecz internetu, który będzie wspierał rozwój dzieci, a nie stanowił dla nich rosnące zagrożenie – mówi Anna Rywczyńska, Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet w NASK – PIB.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 zainauguruje 7 lutego uroczysta gala w warszawskim Teatrze Palladium. Weźmie w niej udział 700 nauczycieli. Tysiące dołączy do nich dzięki transmisji online. (www.dbi.pl)

Prelegenci – prof. Tomasz Grzyb, prof. Jacek Pyżalski, dr. Ilona Kotlewska, Aldona Rumińska, Petros Psyllos, Kira Suchoboiczenko – przybliżą uczestnikom tematy związane z przyszłością internetu i aktualnymi wyzwaniami związanymi z konstruktywnym i bezpiecznym korzystaniem z sieci przez dzieci i młodzież. Wydarzenie uświetni koncert Agi Zaryan w towarzystwie Wojciecha Pulcyna (kontrabas), Jakuba Stankiewicza (fortepian), Sebastiana Frankiewicza (perkusja).

W ramach trwającego od 7 lutego do końca marca DBI organizatorzy oferują:

  • webinaria dla nauczycieli, które przybliżą im najnowsze kierunki profilaktyki zagrożeń online i narzędzia pomocne w organizacji zajęć edukacyjnych dla uczniów
  • lekcje online, do których szkoły mogą zgłaszać klasy
  • materiały edukacyjne pomocne w organizacji zajęć w szkołach udostępniane na stronie wydarzenia.

 

W ramach inicjatywy DBI 2023 - "Działajmy razem" w naszej szkole zostaną podjęte działania:

  • Gazetka informacyjna na korytarzu szkolnym.
  • Udział w lekcjach online na stronie DBI.
  • Pogadanka na lekcjach informatyki nt. "Działajmy razem - chcę być bezpieczny " w Internecie.
  • Wykonanie w klasach plakatu promującego bezpieczeństwo w sieci. Wystawa plakatów.
  • Umieszczenie informacji o działaniach DBI na stronie internetowej szkoły.

„Bardzo nas cieszy, że z roku na rok coraz więcej szkół włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W minionym roku było ich ponad pięć tysięcy, a wszystkimi działaniami związanymi z DBI objętych zostało blisko trzy miliony osób! W tym roku przygotowaliśmy dużo więcej lekcji online, do których szkoły mogą zgłaszać klasy. Będą się one odbywały praktycznie codziennie aż do końca marca, więc liczymy na to, że zasięg DBI będzie jeszcze większy – mówi Maciej Kępka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynator obchodów DBI.

Wszelkie informacje dotyczące udziału w wydarzeniach DBI oraz organizacji lokalnych obchodów DBI zamieszczane są na stronie www.dbi.pl

Głównym partnerem DBI jest Fundacja Orange. Partnerami są Google, Meta, Tik Tok oraz Librus. Obchody DBI objęte zostały honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Jak przygotować się do wejścia na rynek pracy?

Rozmowa kwalifikacyjna- bezpieczeństwo dokumentów aplikacyjnych.

Zajęcia z Panią Iwoną Gryś doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy.

Uczniowie klasy IV TIp 2 lutego 2023 r. aktywnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Dziękujemy Pani Iwonie Gryś za poświęcony czas i bogatą wiedzę praktyczną, a uczniom za optymizm i entuzjazm podczas zajęć.

 

 

Uniwersytet Warmińsko Mazurski z Olsztyna w Przodkowie

W dniu 12 stycznia 2023 r.mieliśmy przyjemność gościć Panią Doktor Justynę Tarapatę oraz Panią Monikę Małkowską - Kowalczyk z Wydziału z Katedry Mleczarstwa i Zarządzania Jakością Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie.

Panie wygłosiły wykłady dotyczące Procesu produkcji serów oraz roli tłuszczu mlekowego w żywieniu. Dziękujemy Paniom za ciekawy wykład oraz wiele cennych wskazówek dotyczących właściwego odżywiania. Mamy nadzieję na kolejne inspirujące spotkanie.

 

Cytat dnia

"Twoje życie staje się lepsze, tylko, gdy Ty stajesz się lepszym."

Brian Tracy

0
Uczniów 
0
Absolwentów
0
Nauczycieli