Grupowe zdjecie uczniów wraz z opiekunami w budynku Akademii Marynarki Wojennej

Uczniowie klasy II Technik Programista na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym AMW

Zastosowanie metod sztucznej inteligencji w zadaniach widzenia komputerowego" oraz "SQL- język komunikacji z bazami danych" to tematy dzisiejszych zajęć z p. Doktor Patrycją Trojczak i p. Doktora Tadeusza Bodnara. Zajęcia odbywały się na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Po zajęciach warsztatowych zobaczyliśmy nowoczesne pracowanie i laboratoria, bibliotekę oraz Akademickie Centrum Sportu. Niespodzianką była dla nas wizyta na okręcie podwodnym.😀 Czas spędzony na Uczelni był bardzo interesujący. Mieliśmy fantastycznych prowadzących, którzy z zaangażowaniem przez cały czas nam towarzyszyli. To była niezwykła przygoda.

Zdjęcie grupowe uczniów w Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

Warsztaty z programowania 🖲️

W poniedziałek 10 marca 2025 r. uczniowie klasy III Technik Informatyk uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z programowania. Warsztaty odbyły się na Wydziale Informatyki w Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu poświęconego najnowszych technologiom w branży IT oraz razem z prowadzącym tworzyć projekt z użyciem owoców.... Było fantastycznie. Dziękujemy Pani Martynie za zaproszenie oraz świetną organizację.

Dbam o Mój Zasięg 🎮

Szanowni Rodzice, Szanowni Nauczyciele, Szanowni Państwo,
przekazujemy Wam skalę higieny cyfrowej, która może być wypełniana przez uczniów rodziców i nauczycieli. Znajdziecie ją tutaj:
dbamomojzasieg.pl/skala-higieny-cyfrowej

Składa się ona z 15 pytań, a po ich wypełnieniu pokaże Wam się wynik testu i krótki opis i rekomendacja, co możecie zrobić, aby zwiększyć swój poziom higieny cyfrowej. Prosimy o jak najszersze wysłanie tej skali przede wszystkim do uczniów - już niebawem konkurs z tym związany dla szkół. Fundacja Dbam o Mój Zasięg już od roku 2018 mówi o higienie cyfrowej. Niebawem będzie dostępny test na poziom problemowego używania smartfona.
Grupa uczestników projektu Edukacja Miedzypokoleniowa na auli szkolnej

"Edukacja międzypokoleniowa" w naszej szkole - kontynuacja zajęć

Edukacja Międzypokoleniowa- kontynuacja zajęć. Przemiłe Panie goszczą na naszych zajęciach i chętnie angażują się w prace. Dziękujemy za gościnę i do zobaczenia w Marcu.

Grupa młodzieży na auli szkolnej podczas przedstawienia z okazji  walentynek

Walentynki 💘

W Walentynki 14 lutego 2025 r. uczniowie i nauczyciele wystawili na auli szkolnej sztukę pt. „Miłość niejedno ma imię”. Scenariusz (w załączeniu) oparto na fragmentach tekstów z różnych epok – traktujących o miłości w sposób poważny, jak i zabawny. Całość została wzbogacona utworami muzycznymi, również o tematyce miłosnej. Zebrana publiczność często oklaskiwała aktorów oraz wiwatowała po każdym wokalnym występie. Uczniowie zagrali swoje role profesjonalnie; Amelia, Karolina, Pan Przemek i Pani Beata śpiewali perfekcyjnie, Krystian wspaniale poprowadził oprawę dźwiękową, a Rafał świetnie operował światłem scenicznym.

W rolę aktorów wcielili się:
Faustyna Flisikowska - Romeo, Paulina Brylowska - Julia (2TŻ);
Dominik Malek-Podjadzki (4TI) - A. Mickiewicz Niepewność, B. Leśmian W malinowym chruśniaku;
Wiktoria Kuźma (3TG) - Klara,
Mikołaj Rochewicz (4TI) – Papkin;
Kacper Menczykowski (4TI) – K.Przerwa-Tetmajer Lubię kiedy kobieta;
Klaudia Kuźma (3TŻA) – M. Pawlikowska-Jasnorzewska Miłość, B. Leśmian W malinowym chruśniaku;
Kinga Ziemann (3TŻA) – Telimena, Kamil Blok (4TI) – Tadeusz;
Przemysław Gozłowski (4TI) - K.Przerwa-Tetmajer Mów do mnie jeszcze;

Soliści : Przemek Krawczak (nauczyciel informatyki) Niecierpliwi, Kochaj mnie i dotykaj; Beata Majer-Szałkiewicz (pedagog) Kochaj mnie i dotykaj, Amelia Szreder i Karolina Kreft Nic dwa razy (2TŻ).
Autor piosenki (tekst i muzyka) Cały świat w Tobie – Dominik Meca (3TI), wokal – sztuczna inteligencja.
Oprawa dźwiękowa – Krystian Kalkowski (2TI).
Światło – Rafał Staroszczyk (2TI).

Autorzy przedstawienia: Anna Lewicka-Wiktorek przy współpracy z Dorotą Wilczewską.

Grupa uczniów na zdjęciu zbiorowym w towarzystwie dwóch żołnieży w mundurze

Dzień z Wojskiem

W dniu 12 lutego 2025 r. mieliśmy przyjemność gościć Panów z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pan Andrzej Budziłowicz i Pan Mateusz Mateusz Lindstedt podczas spotkania z młodzieżą przybliżyli uczniom warunki rekrutacji do Służy omówili predyspozycje do pracy w Wojsku a przede wszystkich zachęcali Młodzież do wejścia w szeregi Służby. Za nami bardzo kreatywne spotkanie, mnóstwo informacji oraz przemiła atmosfera. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli ponownie gościć Panów w naszych murach.🎒

Książka miesiąca (miłosna) 💔

Lew Tołstoj zasłynął przede wszystkim powieściami Anna Karenina i Wojna i pokój. Pisał też dramaty, nowele, opowiadania i teksty publicystyczne. Jednak pomimo niewątpliwego talentu Lew Tołstoj nigdy nie zdobył żadnych ważnych nagród za swojego życia. Był nominowany do prestiżowej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w latach 1902, 1903, 1904, 1905 i 1906, ale nigdy nie został wybrany do zdobycia tej nagrody. Z okazji nachodzącego święta zakochanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się z twórczością przez duże T.
pies owczarek u boku policjanta

Masz problem? Nie jesteś sam!!!

Dzień z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku oraz Gdańską Szkołą Wyższą.
W dniu 7 lutego 2025 r. uczniowie klasy Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z Funkcjonariuszami Policji w Gdańskiej Szkole Wyższej. Było dużo cennej wiedzy na temat cyberprzemocy, przemocy domowej, procedury "Niebieskiej karty". Była również lekcja "przywracania akcji serca" oraz informacje dotyczące pracy w Służbie. Indywidualne rozmowy z Funkcjonariuszami pozwoliły uczniom uzyskać kompleksową wiedzę jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, gdzie szukać pomocy. Oprócz wiedzy specjalistycznej poznaliśmy wspaniałego gościa "Mentosa", który służy w Policji już 6 lat. Mentos to pies na Medal!

grupa młodzieży na auli szkolnej z prelegentką

Warsztaty profilaktyczne

W dniu 07 lutego 2025 roku uczniowie klas 1AIG, 1BSA, 1BSB, 2BSB oraz 2BSC wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Elwirę Lelental pt. ,,Prawne i zdrowotne skutki zażywania środków psychoaktywnych w rozbiciu na narkotyki i dopalacze". Pani Elwira Lelental - emerytowana nadkomisarz i kierownik sekcji d/s zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Prezes Fundacji „Nowe Życie”, wyjątkowo charyzmatyczna osoba, niezmiennie przyciąga na swoje wykłady młodzież.

"Edukacja międzypokoleniowa" w naszej szkole

Dnia 6 marca 2025 r. zakończony został ostatni moduł projektu "Edukacja miedzypokoleniowa" ze wspaniałymi uczestnikami i w przemiłej atmosferze zajęć.

Grupa młodzieży w sali Centrum Wiedzy o Pomorzu i Kaszubach wraz z przewodnikiem po muzeum

W wejherowskim centrum wiedzy o Pomorzu i Kaszubach

Dnia 5 lutego młodzież ucząca się języka kaszubskiego odwiedziła Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubko-Pomorskiej w Wejherowie. Oprócz zwiedzania obiektu, uczniowie wzięli udział w lekcji z historii i kultury Kaszubów, która była przeprowadzona w Książnicy im. prof. Gerarda Labudy. Wielka dawka wiedzy na temat rodu Wejherów i późniejszych właścicieli dworu, w którym obecnie znajduje się muzeum, a następnie lekcja o dziejach średniowiecznych Kaszub, spowodowały, że możemy to miejsce nazwać centrum wiedzy o Pomorzu i Kaszubach. W Ratuszu Miejskim w Wejherowie obejrzeliśmy wystawę z makietami miasta i znajdującej się na obrzeżu Wejherowa Kalwarii, drugiej pod względem wielkości w Polsce, po Kalwarii Zebrzydowskiej. Spacer po mieście zaskoczył nas dużą ilością symboli, pomników, które nawiązują do regionu Kaszub i historii Wejherowa.

grupa uczniów z prowadzacym zajęcia i nauczycielem w sali lekcyjnej pod tablicą

Spotkanie z Panem Romanem Nowakiem Dyrektorem Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku

Młodzież uczy się bezpiecznej jazdy samochodem. Zajęcia prowadzi Pan Roman Nowak Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. Fachowa wiedza, przykłady z życia wzięte i bogate doświadczenie. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za poświęcony czas, zaangażowanie i świetny kontakt z Młodzieżą. To był bardzo wartościowy czas.

Zajęcia dla uczniów klas Technik Programista

Naszą szkolną tradycją są zajęcia specjalistyczne prowadzone przez Pana Damiana Szymańskiego z Firmy Aplitt Gdańsk. Pan Damian przygotowuje uczniów klasy III Technik Programista do programowania i pracy w Firmie Aplitt Gdańsk. Warto wspomnieć, że Pan Damian jest naszym absolwentem i z zaangażowaniem towarzyszy uczniom w procesie edukacji. Jesteśmy bardzo dumni, że p. Damian pracuje z Nami i cieszymy się na spotkania w każdą środę. Taki profesjonalista to skarb dla Młodzieży.

widok instalacji podsufitowej przedstawiajacej pająka

Zajęcia w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Uczniowie klasy III Technikum mieli okazję uczestniczyć w wystawie przygotowanej przez kuratorski kolektyw SemFem ma na celu nie tylko prezentację twórczości artystek feministycznych, ale także głębsze zrozumienie roli, jaką feminizm odgrywa w kształtowaniu współczesnej sztuki polskiej. Wydarzenie to stwarza unikalną okazję do refleksji nad wpływem ruchów feministycznych na sztukę, kulturę i społeczeństwo w Polsce. Po wystawie uczniowie mieli możliwość pracy w zespołach, aby poprzez sztukę manifestować ideę „całego życia". Prace uczniów były niezwykle dojrzałe i wartościowe. Zajęcia prowadziła p. Iwona Zając z Wydziału Edukacji Państwowej Galerii Sztuki. Dziękuejmy za poświęcony nam czas i ciekawą wystawę.

Grupa uczniów w siedzibie Gdańskiej Szkoły Wyższej

Zajęciach w Gdańskiej Szkole Wyższej

Uczniowie klasy II Technik Informatyk na zajęciach w Gdańskiej Szkole Wyższej. Podczas zajęć młodzież poznała pracę kryminologów odbywając zajęcia w laboratorium kryminalistyki, oraz pracę chemików w laboratorium chemicznym. Było groźnie i wybuchowo, jednak atmosfera podczas zajęć bardzo twórcza i kreatywna. To był udany dzień na Uczelni.

Grupa uczniów wraz nauczycielem i funcjonariuszami policji w sali lekcyjnej

Prezentacja zawodu Funkcjonariusza Policji

W dniu 28 stycznia 2025 r. uczniowie klasy III i IV Technik Informatyk uczestniczyli w spotkaniu z Funkcjonariuszami Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Zajęcia dotyczyły specjalistycznej wiedzy z zakresu rekrutacji do Służby oraz warunków kształcenia. Dużo cennej wiedzy i niezwykła energia prowadzących Funkcjonariuszy. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej i kreatywnej atmosferze. Młodzież pytała o różne aspekty, a prowadzący w sposób bardzo sprawny odpowiadali na potrzeby uczniów. Dziękujemy Funkcjonariuszom Policji za poświęcony czas i bardzo interesujące spotkanie.

Grupa uczniów na zdjęciu zbiorowym, na schodach Uniwersytetu Morskiego

Zajęcia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Dnia 23 stycznia 2025 r. uczniowie klasy III Technik Programista uczestniczyli w zajęciach specjalistycznych na Wydziale Elektrycznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. "Rozszerzona i wirtualna rzeczywistość jako narzędzia wspierające edukację" oraz "Programowanie w języku Python"Zajęcia miały miejsce w specjalistycznych laboratoriach Uniwersytetu. Dużo wiedzy, ciekawe rozwiązania, inspirujące informacje oraz fantastyczni prowadzący. Dziękujemy za poświęcony nam czas i wielkie zaangażowanie. Mamy nadzieję na kolejne spotkania na Wydziale Elektrycznym.

logo wośp

Zbieramy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W tym roku po raz 33 odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Jeśli możesz, wesprzyj fundację swoją wpłatą. W tym roku finał dedykowany jest onkologii i hematologii dziecięcej.
Na naszej stronie internetowej i naszym facebook-u dostępny jest link do elektronicznej e-skarbonki wieloletniego wolontariusza, ucznia naszej szkoły z klasy 2 technik programista - Gabriela Mortki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/fakezeluba
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!!
Pomagajmy, bo każdy ma coś, co może dać innym.
logo wośp
https://eskarbonka.wosp.org.pl/fakezeluba
Dla Seniorów

Nasza młodzież pomaga Seniorom w nowych technologiach

Od stycznia 2025r uczniowe klas informatycznych wezmą udział w zajęciach, których celem będzie wsparcie Seniorów w poruszaniu się w świecie nowych technologii.
Plakat Wybierz Zawód

Nowa szansa dla uczniów: Powiat Kartuski inwestuje w kształcenie zawodowe

Z radością informujemy, że projekt edukacyjny pt. "Wybierz zawód – wsparcie kształcenia zawodowego w powiecie kartuskim" został skierowany do dofinansowania w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. Inicjatywa, o łącznej wartości prawie 10 mln 825 tys. złotych otrzyma dofinansowanie na poziomie 90%, co stanowi kwotę 9 mln 742 tys. złotych. Realizacja projektu planowana jest na lata 2024 – 2029.
Cele i założenia projektu
Projekt ma na celu znaczne zwiększenie nakładów na kształcenie zawodowe w kluczowych branżach Pomorza. W ramach tej inicjatywy zamierzamy poprawić jakość edukacji zawodowej, co bezpośrednio wpłynie na zwiększenie kompetencji i umiejętności praktycznych uczniów. Dzięki temu, młodzież z naszego powiatu będzie lepiej przygotowana do wejścia na dynamicznie rozwijający się rynek pracy.
Szkoły objęte projektem
Projekt "Wybierz zawód – wsparcie kształcenia zawodowego w powiecie kartuskim" będzie realizowany w trzech szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kartuski:
  • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie – koncentrujący się na kształceniu w branży spedycyjno-logistycznej (transport, logistyka, teleinformatyka),
  • Powiatowy Zespół Szkół w Przodkowie – specjalizujący się w branży teleinformatycznej i poligraficznej,
  • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach – ukierunkowany m.in. na branżę teleinformatyczną (teleinformatyka).
Działania przewidziane w ramach projektu
W ramach projektu zaplanowano szereg działań mających na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego. Do najważniejszych zadań należą:
Modernizacja i doposażenie pracowni zawodowych: Inwestycje w nowoczesny sprzęt i technologie oraz zakup literatury branżowej, które umożliwią prowadzenie zajęć na najwyższym poziomie, dostosowanym do wymogów współczesnego rynku pracy. Szkolenia i kursy dla uczniów i nauczycieli/instruktorów kształcenia praktycznego: Programy rozwojowe mające na celu podniesienie kwalifikacji kadry dydaktycznej, co bezpośrednio przełoży się na jakość kształcenia. Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami: Organizacja praktyk zawodowych i staży dla uczniów, a także udziału w targach branżowych, które pozwolą im zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy.
Korzyści dla uczniów i lokalnej społeczności
Realizacja projektu "Wybierz zawód – wsparcie kształcenia zawodowego w powiecie kartuskim" przyniesie wiele korzyści zarówno dla uczniów, jak i dla lokalnej społeczności. Uczniowie zyskają dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod nauczania, co pozwoli im lepiej przygotować się do przyszłej kariery zawodowej.
Wszystkie te działania przyczynią się do wzrostu konkurencyjności lokalnego rynku pracy oraz rozwoju gospodarki regionu.

Źródło: https://kartuskipowiat.pl/


Wybierz zawód - plakat
Grupa uczniów podczas inscenizacji Jasełek

Jasełka 2024 🎄

Dnia 20 grudnia klasy drugie technikum przygotowały Jasełka🌟. Występy zorganizowały klasy 2TAK i 2TŻA, scenografię przygotowała 2TG, a za oprawę muzyczną odpowiadała 2TI. Jasełka bożonarodzeniowe wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie pięknym występem i strojami podbili serca publiczności. ❄️🔥

Uczniowei na zajęciach w IPN Silni Polską

Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny IPN "Silni Polską"

17 grudnia 2024 uczniowie klasy 4 technik informatyk wraz z wychowawcą p. Krystyną Kaczorowską, mieli przyjemność wiąć udział w warsztatach w siedzibie IPN w Gdańsku 🇵🇱
Pojechali tam w ramach ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego "Silni Polską!", organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.
Zrealizowali dwa warsztaty, podczas których mieli okazję:
✨ Poznać niezwykłe postacie, takie jak:
  • Aleksandra Zagórska,
  • Krzysztof Kamil Baczyński,
  • ks. Jerzy Popiełuszko
✨ Poznali również losy żołnierzy 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.
Ich historie pomogły odpowiedzieć na ważne pytanie:
Co oznacza bycie niepokonanym? 💪
Na koniec spotkania, mieli okazję zobaczyć archiwum IPN.
Dziękujemy za warsztaty i wspaniale spędzony czas!
Zajęcia poprowadzili edukatorzy IPN: Aleksandra Szwarc i Daniel Sieczkowski
#IPNGdańsk #SilniPolską #Edukacja #Historia #Niepokonani #Patriotyzm, fot. facebook Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku

Drużyna CDP

Wyjazd Edukacyjny w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Trójgamicznego

Wyjazd edukacyjny to czterodniowe warsztaty dla 9 Kantonów w całej Polsce, które umożliwiają osobom uczestniczącym zgłębianie różnych aspektów tworzenia gier. Podczas wyjazdów odbyły się prelekcje oraz integracja zespołów i zdobywanie nowych kontaktów. Całość zwieńczyły game jamy, w czasie których zespoły musiały stworzyć prototyp gry w bardzo ograniczonym czasie. Wyjazd stworzył przyjazną i pozbawioną rywalizacji atmosfery pomiędzy członkami poszczególnych Zespołów.
Program Wyjazdu Edukacyjnego dla Kantonu Gdańsk dzielił się na dwie części:
  • Początek obozu skupiony był na integracji, realizacji kolejnych Kamieni milowych oraz nauce korzystania z narzędzi projektowych. Szczególnie istotne było tworzenie przez uczestników pierwszych, prostych prototypów gier w ramach tzw. Game Jam, czyli 24 godzinnym wyścigiem z czasem, by wymyślić i stworzyć nową grę. Drużyna naszej szkoły nosi nazwę Creative Development Platform, w skrócie CDP.
    Nasi uczniowie podeszli do zadania bardzo ambitnie i bardzo ciężko pracowali. Na finale Game Jam zaprezentowani bardzo rozbudowany prototyp gry, w której pojawiło się wiele postaci, starannie wykonanych przez naszych grafików: Anię Pałubicką i Adriana Sypiona z 4 TG oraz Agatę Hewelt z 3 TG. Nad pomysłem i mechaniką gry czuwał nasz lider Kacper Menczykowski w 4TI. Autorską muzykę do gry stworzył Mateusz Cieśliński z 4 TI. Całą grę zaimplementowali nasi dzielni programiści: Kacper Labudda, Oliwier Klinkosz i Jakub Kryszewski z klasy 3TP. Niestety, tym razem nie było z nami Mikołaja Rochewicza, który w tym czasie pływał po Morzu Śródziemnym na rejsie statkiem "Pogoria" oraz Pawła Arenta z klasy 4 TI.
  • Pozostała część obozu była poświęcona rozwijaniu umiejętności, analizowaniu prototypów oraz pracy grupowej. Odbywały się również warsztaty w ścieżkach tematycznych (game development, experience design, game design) oraz zajęcia integracyjne, warsztaty pracy w grupie oraz przygotowywanie własnych projektów.
    Osobne warsztaty (w ścieżkach tematycznych) odbyły się dla Opiekunów - p. Renaty Leszczyńskiej i p. Beaty Krauza
Wyjazd służył również konfrontacji planów, jakie ma Zespół na Grę wideo, z możliwościami ich realizacji w obrębie Turnieju, tak by w ciągu kolejnych miesięcy pracy był w stanie dostarczyć grywalny prototyp Gry wideo lub jej części.
Podczas wyjazdu uczestnicy otrzymali do realizacji Kamienie milowe, o tematyce nawiązującej do integracji i pracy grupowej. Ich realizacja ma wpływ na ogólną punktację w Turnieju.
Poszczególne Zespoły będą pracować nad stworzeniem swojej gry video. Część prac będzie miała formę narzuconych przez Organizatora zadań indywidualnych lub grupowych, nazywanych Kamieniami milowymi.
Finał konkursu odbędzie się pod koniec czerwca 2025r. Zatem przed nami wiele pracy i wyzwań, trzymajcie za nas kciuki!

Pokaz garniturów firmy Giacomo Conti na auli szkolnej

"Męska lekcja stylu"

W dniu 13 grudnia 2024 r. uczniowie klas 2Tp, 3Ti, 3Tp i 5TiG mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach dotyczących męskiego ubioru oraz prezentacji podczas ważnych okoliczności prowadzonych przez specjalistów z firmy Giacomo Conti.
Podczas zajęć uczniowie:
✅ poznali aktualne trendy w modzie męskiej na sezony 2024/2025,
✅ dowiedzieli się, na co zwracać uwagę podczas przymiarek garnituru,
✅ uczyli się dobierać kolory butów, skarpet i pasków,
✅ zdobyli praktyczne umiejętności składania poszetki i wiązania krawata.
To była świetna okazja, aby dowiedzieć się, jak wyglądać schludnie i dobrze się prezentować – zarówno na co dzień, jak i podczas ważnych wydarzeń. 👏 Dziękujemy firmie Giacomo Conti za profesjonalne podejście i inspirującą lekcję stylu!

Grupa uczniów wraz z opiekunami w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania
Zajęcia w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni Uczniowie klasy II Technik Programista na zajęciach w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni to najstarsza niepubliczna uczelnia na Pomorzu, która od niemal trzech dekad kształci elity polskiego biznesu, prawników, kadrę zarządzającą i specjalistów z zakresu logistyki, finansów i bezpieczeństwa W ramach programu "Akademia Licealisty" uczniowie uczestniczyli w zajęciach zarówno wykładowych "Wstęp do brandingu, czyli co zrobić, aby wygrać grę rynkową- mgr Łukasz Murawski, Wykładowca WSAiB, omówione zostały zagadnienia budowania marki osobistej, personal branding oraz techniki kreatywne. Odbyły się również zajęcia warsztatowe w sali Rozpraw, Sali Kryminalistyki. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, czekając na zajęciach w wygodnej strefie relaksu. Już niedługo planujemy kolejne warsztatu na Uczelni tym razem związane z emocjami... Będzie bardzo interesująco.

grupa uczniów wraz z opiekunami na sezonowym lodowisku w Gdańsku

Przedświąteczna wycieczka do Gdańska

Dnia 10 grudnia klasy 3TŻA i 2 BSb były na wycieczce w Gdańsku. Przeszły przez Stare Miasto i Jarmark Bożonarodzeniowy, a następnie udały się na lodowisko przy Placu Zebrań Ludowych. Zabawa była przednia a młodzież zmęczona ale szczęśliwa wróciła do domu.

Grupa uczniów wraz nauczycielami i dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej

Szkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Dnia 6 grudnia 2024 odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. W zawodach wzięła udział rekordowa - 21 liczba klas. Zespoły zostały podzielone na pięć grup,w których rozegrano mecze systemem „ każdy z każdym". Klasy V dołączyły do turnieju po zakończeniu próbnej matury. Rywalizację rozpoczęli od gier półfinałowych. W wyniku meczy półfinałowych do ścisłego finału awansowały cztery klasy. Medal brązowy zdobyła klasa 2 TG,która wygrała mecz z klasą 3BSb.
W finale spotkały się klasy 3 TP i 4 TI. W tie-breaku po bardzo emocjonującej końcówce meczu wygrała klasa 3TP.
Poziom wyszkolenia naszych zawodników jest coraz wyższy a piłka siatkowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Katedra WF PZS Przodkowo

Gòdowé zéńdzenié

W piątek, 6 grudnia młodzież, ucząca się języka kaszubskiego zorganizowała w szkolnej bibliotece spotkanie bożonarodzeniowe. Podczas zéńdzeniô, oprócz smakołyków na stole czy wspólnego kaszubskiego kolędowania nie zabrakło serdecznej, magicznej atmosfery. Wiele radości przyniosła zabawa w kaszëbsczi kalambùrë. Nie codziennie mamy zadanie i okazję pokazać np. kartuskiego mnicha, Stolema, zwyczaj Dëgùsów, czy gwiżdże. Uczący się języka kaszubskiego już dzisiaj życzą Wszystkim bëlnych Gòdów!

Żołnierz z edukacji z wojskiem

Klasa 2TP uczestniczyła w projekcie 'Edukacja z wojskiem'

W dniu 5 grudnia 2024 w naszej szkole ruszyła druga edycja projektu, przygotowanego i realizowanego wspólnie przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej.Edukacja z wojskiem” to program edukacyjno-obronny, którego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności, a także kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności związanych z obroną i ochroną ludności oraz zachowaniem się w sytuacjach kryzysowych.
Klasa 2 technik programista miała okazję uczestniczyć w fascynującym spotkaniu z przedstawicielami polskiego wojska. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają misje wojskowe, zarówno na lądzie, jak i na morzu, a także usłyszeli o codziennych wyzwaniach żołnierzy podczas misji zagranicznych, takich jak te w Afganistanie. Dodatkowo odświeżyli swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, co było doskonałą okazją do utrwalenia umiejętności, które mogą uratować życie. Spotkanie dostarczyło nie tylko wiedzy, ale również inspiracji do rozwijania odpowiedzialności i odwagi.
„Edukacja z wojskiem” to 6-tygodniowy program edukacyjno-obronny - przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jego głównym celem i założeniem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem.
3-lekcyjne szkolenia łączą teorię i praktykę. Zawierają treści z pogranicza: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznają się m. in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzą zajęcia w szkołach – w klasach, na boiskach i skwerach szkolnych. Ich nadrzędnym założeniem jest przekazanie wiedzy i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny, dostosowany do wieku i przyjazny.

Grupa młodziezy wraz z nauczycielem w sali Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Wystawa w PGSz w Sopocie - Zofia Nałkowska "Chcemy całego życia"

Zofia Nałkowska "Chcemy całego życia" Przepiękna wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wystawa, przygotowana przez kuratorski kolektyw SemFem ma na celu nie tylko prezentację twórczości artystek feministycznych, ale także głębsze zrozumienie roli, jaką feminizm odgrywa w kształtowaniu współczesnej sztuki polskiej. Uczniowie klasy III Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Ekspozycja obejmuje dzieła reprezentujące różne formy wyrazu, od malarstwa i rzeźby po instalacje, oraz sztukę multimedialną. Mimo deszczowej pogody w Sopocie, uczniowie z pogodą ducha brali udział w zajęciach artystycznych. Wielkie podziękowania dla Pani Iwony Zając za poświęcony czas i przekazanie wiedzy. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w Państwowej Galerii Sztuki.

grupa uczniów na sali rozpraw sądowych

W Sądzie Rejonowym w Kartuzach

Dnia 2 grudnia, klasa II TŻ wzięła udział w zajęciach profilaktycznych w ramach „Edukacji prawnej” w Sądzie Rejonowym w Kartuzach. Młodzież została wyposażona w wiele nowych informacji, a dodatkowo miała okazję zwiedzić sześciokondygnacyjny budynek Sądu. Byliśmy w największej z ośmiu sal rozpraw. Przy sali znajduje się pokój narad oraz pomieszczenie dla świadków, a Sala jest wyposażona w sprzęt do nagrywania. Ubraliśmy togi sędziego ( wraz z biżuterią), prokuratora, adwokata, radcy prawnego. W podziemiach zobaczyliśmy pomieszczenia dla niebezpiecznych oskarżonych. Odwiedziliśmy niebieski pokój do przesłuchań świadków, często dzieci, które np. doświadczyły przemocy domowej. Wchodząc do obiektu, musieliśmy przejść przez bramkę do kontrolowania osób wchodzących. Wizyta w Sądzie była ciekawym doświadczeniem.

Dominik uczeń klasy 4 Technik Informatyk w kadrze filmowym

Konkurs Ministra Edukacji i Ministra Sprawiedliwości „Obiektyw Obywatelski"

Kochani! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Nasza Młodzież bierze udział w konkursie Ministra Edukacji i Ministra Sprawiedliwości „Obiektyw Obywatelski". Mamy już pierwszy filmik i z radością dzielimy się z Wami. W roli głównej uczniowie klasy IV Technik Informatyk.

Oto przed nami Dominik Malek-Podjadzki:

Herbatka na świąteczny czas 🎁🎅🎄❄️

Cztery uczennice przy stole prezentują swoje własnoręcznie wykonane cukierki

„Bómczi mòji ómczi”

W dobie dobrobytu nie narzekamy na brak czegokolwiek. Mamy ogromny wybór słodyczy, mamy swoje ulubione łakocie… Nie zawsze tak było. Starsze pokolenia pamiętają, że słodycze, jeśli były, to od święta. Józef Roszman, kaszubski gawędziarz, który od lat 70. ubiegłego wieku występuje na scenie ze swymi anegdotami, wystąpił w kilku krótkich filmikach, w których przybliża widzom naszą tradycję, opowiada o obrzędach. W jednym z filmów, (dostępne na youtubie) dzieli się przepisem na cukierki, które przygotowywała mu i jego rodzeństwu mama. Pola Drewing i Blanka Drewing, uczące się języka kaszubskiego, zainspirowane przez pana Józefa, zrobiły cukierki, które autor nazwał „bómczi mòji ómczi”. Palce lizać!

Matura i co dalej...?

Matura i co dalej...? Oto jest pytanie. Na odpowiedź nie czekaliśmy długo, Pan Doktor Witold Kozirok rozwiał wszelkie wątpliwości. Tegoroczni Maturzyści poznali ofertę kształcenia, warunki rekrutacji na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Profesjonalne podejście Pana Doktora Witolda Koziroka z pewnością pozwoli młodzieży na trafny wybór. Dziękujemy za fantastyczne zajęcia, poświęcony czas i zaangażowanie Pana Doktora. To był bardzo owocny wtorek.

Zdjęcie grupowe uczniów w tle napis Wyższa Szkoła Zdrowia

IX Jesienne spotkanie ze zdrowiem

Dnia 21 listopada w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku odbyły się IX Jesienne spotkanie ze zdrowiem. Uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz klasy III Technik Informatyk aktywnie uczestniczyli w zajęciach; "Czy masz już plan na resztę Twojego życia"? prowadząca Zofia Bator oraz "Z czym mierzy się mój kolega/koleżanka z niepełnosprawnością"? – dr n. med. Ewa Grymel-Kulesza. Dużo cennej wiedzy oraz ciekawych spostrzeżeń wynieśliśmy z zajęć a ponadto "atmosfera akademicka" 😀zainspirowała uczniów do planowania dalszej ścieżki edukacyjnej. Dziękujemy Pani Weronice Szadowiak z Wyższej Szkoły Zdrowia za zaproszenie i fantastyczne zajęcia.

grupa uczniów wraz z nauczycielami w Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku

Współpraca się opłaca!

"Współpraca się opłaca" zajęcia warsztatowe w Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku. Uczniowie klasy pierwszej Branżowej Szkoły I Stopnia aktywnie i zaangażowaniem brali udział w zajęciach przygotowanych przez ekspertki z Centrum Rozwoju Talentów. Było energicznie i twórczo, uczniowie po zajęciach otrzymali wiele słów uznania, co nas bardzo cieszy i inspiruje do dalszej pracy.

grupa uczniów na stoisku z bronią podczas Pomorskiego Kongresu Pamięci Narodowej

Pomorski Kongres Pamięci Narodowej

W środę 20 listopada uczniowie klas IVTi oraz IBsa wzięli udział w Pomorskim Kongresie Pamięci Narodowej zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsk Expo. Uczniowie mieli okazję spotkać się z popularyzatorami historii, pograć w gry planszowe oraz zanurzyć się w świecie wirtualnej rzeczywistości. Chętni mogli pozyskać bogate materiały edukacyjne, plakaty, komiksy, czy pamiątkowe medale.

Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej

Zapraszamy do udziału!!! 🎅
Kandydaci do młodziezowej Rady Powiatu

Oto Kandydaci do Młodzieżowej Rady Powiatu

Sylwia kandydatka do młodziezowej rady powiatu Kandydaci do Młodziezowej Rady Powiatu

EUROSCOLA 2025

Nasza szkoła bierze udział w konkursie EUROSCOLA 2025

Autor miesiąca

Janusz Andrzej Zajdel - polski pisarz, autor fantastyki naukowej, prekursor nurtu fantastyki socjologicznej w Polsce. Jego imieniem nazwano najważniejszą polską nagrodę literacką w dziedzinie fantastyki. Twórczość powieściowa Zajdla to utwory o charakterze dystopii, dowodzące niemożliwości stworzenia społeczności doskonałej przez narzucone odgórnie reguły. Bez trudu można doszukać się też odnośników do współczesnej mu rzeczywistości, co pozwala nawet uznać je za powieści polityczne w fantastycznym kamuflażu.
Grupa uczennic w raz z opiekunami po warsztatach z profilaktyki raka piersi, wraz z eksponatami piersi

"Różowy październik" wciąż trwa

Dnia 23 października 2024 r.uczennice klas Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyły w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych z zakresu "Profilaktyki nowotworowej" Zajęcia prowadziły Studentki Pielęgniarstwa i Położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Bardzo cenna wiedza, wskazówki dla dziewcząt a przede wszystkim miła atmosfera podczas zajęć. Uczennice nauczyły się min. jak badać piersi oraz jak ważna jest profilaktyka i czujność. Spotkanie jest wspólną inicjatywą p. A. Walendziak oraz p. E. Szczepkowskiej. Razem możemy więcej! Dziękujemy Paniom z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za poświęcony czas, cenną wiedzę i pozytywną energię!

Klasa 2 tp w Sądzie Rejonowym w Kartuzach

Poniedziałek Dniem zajęć w Sądzie Rejonowym w Kartuzach oraz Kancelarii Adwokackiej Adwokat Mileny Bronk

Dzięki uprzejmości Pani Prezes - SSR Marii Jaroch-Wąsowskkiej, mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych w Sądzie Rejonowym w Kartuzach.
Uczniowie klasy II Technik Programista razem z p. Renatą Leszczyńską brali aktywny udział w zajęciach dotyczących "Odpowiedzialności karnej", predyspozycji do pracy w zawodach prawniczych oraz nowoczesnych technologii informatycznych w Sądzie. Byliśmy również w "Areszcie"....
Po zajęciach w Sądzie udaliśmy się do Kancelarii Adwokackiej, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu mamy naszego ucznia, Pani Mileny Bronk, mieliśmy okazję zobaczyć jak pracują Adwokaci. To był dzień pełen wrażeń i niezapomnianych emocji.

uczestnicy warsztatów kulinarnych z certyfikatem ukończenia

Zajęcia kulinarne„Stawiam na wołowinę”

Dnia 18 października w naszej szkole PZS Przodkowo miały miejsce warsztaty kulinarne „Stawiam na wołowinę” w ramach projektu, którego koordynatorem jest związek Polskie Mięso. Spotkanie składało się z dwóch etapów: prelekcji prowadzonej przez pana Marcina Budynek- najbardziej uznanego polskiego szefa kuchni i założyciela Akademii Kulinarnej na temat mięsa wołowego. Drugi etap to część praktyczna w której, uczniowie przygotowywali wysublimowane potrawy z zastosowaniem mięsa wołowego pod nadzorem wyspecjalizowanych kucharzy. W końcowym etapie uczniowie prezentowali wykonane przez siebie potrawy oraz je degustowali. Ukoronowaniem tego dnia było uzyskanie certyfikatów i upominków.

code week - fomo

Jak walczyć z FOMO (Fear of Missing Out)? - warsztat w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - CODE WEEK 2024

Czy zdarza Ci się czuć, że omija Cię coś ważnego? To mogą być objawy FOMO (z ang. Fear of Missing Out), który dotyka wiele osób w dzisiejszym świecie przepełnionym najróżniejszymi informacjami.
Na warsztatach, które odbyły się 17 pażdzienika 2024r, uczniowie i uczennice klasy 2 TI, 4 TI oraz 2 TP odkryli skuteczne strategie, jak walczyć z lękiem, który nakazuje zawsze być online. Nie pozwólmy, aby ten strach przesłaniał nam radość z tego, co mamy, pozostając offline.
Spotkanie zorganizowała Renata Leszczyńska, a poprowadziła Sylwia Ryń, trenerka i edukatorka ze Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

Kandyduj!

Kandyduj do Młodzieżowej Rady Powiatu!

Młodzieżowa Rada Powiatu ma za zadanie reprezentować interesy młodzieży w lokalnych sprawach, proponować inicjatywy mające na celu poprawę życia młodych ludzi w powiecie oraz doradzać Radzie Powiatu w kwestiach istotnych dla młodego pokolenia.
To doskonała okazja dla młodych, którzy chcą aktywnie działać na rzecz swojego regionu, wpływać na decyzje i mieć realny wpływ na przyszłość powiatu - zachęcają władze pow. kartuskiego. - Nie czekaj, zgłoś swoją kandydaturę i bądź głosem młodych w naszym powiecie!
Kandydaturę można zgłaszać w szkole - termin mija 28 października. Formularze dostępne są w sekretariacie. W razie pytań służą wsparciem: Aleksander Robak, Łukasz Marzecki Kandyduj!

Wycieczka szkolna Toruń - Częstochowa - Energylandia

Na wycieczce szkolnej w drodze do Częstochowy uczestniczymy w warsztatach dźwiękowych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz nawiedzamy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Grupa uczennic na zajęciach

Różowy październik 2024 – Miesiąc Świadomości Raka Piersi

W naszej społeczności pragniemy promować profilaktykę i czujność onkologiczną. Uczennice klas II i III Branżowej Szkoły I Stopnia wysłuchały prelekcji na temat profilaktyki raka piersi, czynników ryzyka, oraz leczenia raka piersi, po wykładzie każda z dziewcząt mogła pod okiem naszej Pani Pielęgniarki sprawdzić w której piersi ukrył się guz. W ramach kampanii, 15 października 2024 roku przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

książki i gofry

"A mnie jest szkoda lata...."

Zaczyna się jesień, a za chwilę nadejdą długie zimowe wieczory, idealnym towarzyszem staje się książka. Żegnając ciepłe dni, biblioteka zaprasza do korzystania z naszego bogatego księgozbioru. Z okazji nadchodzacego Dnia Nauczyciela, chętni którzy wypożyczą w dniu 11.10 (piątek) będą częstowani słodkim co nieco.
W dniu dzisiejszym biblioteka pobiła rekord wypożyczeń, apetyt czytelniczy siegnął zenitu, dziekujęmy naszym czytelnikom za wspaniałą atmosferę!

Grupa uczniów wraz z nauczycielami na schodach budynku Cenrtum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Zajęcia dla uczniów klas Technik Architektury Krajobrazu w Centrum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Dnia 8 października 2024 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technik Architektury Krajobrazu mieli swój debiut w Centrum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Na początku spotkania uczniowie otrzymali zadanie zaprojektować swój dom oraz infrastrukturę wokół. Następnie Pan Marcin Węsiora specjalista z Centrum Edukacji Ekologicznej zaprosił młodzież do lasu oraz na Uniwersytecki Kampus aby zobrazować ogrody deszczowe, zagospodarowanie terenów zielonych oraz bioróżnorodność środowiska. Dzięki pięknej jesiennej pogodzie mogliśmy swobodnie poznawać niezwykle cenne zakątki lasu oraz piękną architekturę zieleni w Oliwie. Dziękujemy Panu Marcinowi za poświęcony czas i bardzo wiele cennych wskazówek w pracy projektowej.

Grupa uczniów na spotkaniu z autorką książek w Publicznej Bibliotece w Przodkowie

Spotkanie z autorką książek Panią Zuzanną Dudkiewicz

Na zaproszenie pani dyrektor Publicznej Biblioteki w Przodkowie w dniu 04.10.2024 klasy V technikum wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Zuzanną Dudkiewicz. Pani Zuzanna odsłoniła techniki medialnej reklamy i metody promocji siebie oraz własnej marki w oparciu social media. W szczególności zaprezentowała możliwości Instagramu i Bookstagramu, Tik Toka i Book Toka, a także pokazała nam swoje konto na Instagramie "szymborskiejzciebieniebedzie", prezentując własną twórczość oraz reklamę swojej książki na Tik Toku. Promocja i zainteresowanie dalszą historią ("z pewnym typem 😎 w tle"), skłoniła do zakupu książki do szkolnej biblioteki. Serdecznie zapraszamy do wypożyczeń! Książkę można również kupić na: https://nieszymborska.pl

Grupa uczniów wraz z nauczycielami w siedzibie TASK

Uczniowie klasy drugiej Technik Informatyk w CI TASK-Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej

CI TASK to operator sieci i profesjonalnych platform oprogramowania, wspomagających naukę i działalność badawczo-rozwojową. CI TASK obsługuje całe środowisko akademickie i badawcze w Polsce, w tym uczelnie i instytuty badawcze Pomorza. Uczniowie zapoznali się z nowoczesnym budynkiem, który mieści się przy Politechnice Gdańskiej oraz całą infrastrukturą sieci. TASK to przede wszystkim klaster obliczeniowy, jeden z najszybszych komputerów w Polsce i w Europie. Wykonuje biliard operacji matematycznych na sekundę. Dzięki wizycie w Akademii, uczniowie zdobyli wiedzę oraz ciekawe doświadczenie.

grupowe zdjęcie uczniów wraz z nauczycielami

Warsztaty integracyjne w klasach pierwszych

Dnia 2 października 2024 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, "Poznajemy siebie i swoje zasoby", "Uczymy się współpracy". Podczas zajęć uczniowie mogli obserwować siebie i innych, być otwartym na opinie innych a także poznać metody i techniki twórczego myślenia. Czas spędzony na integracji był okazją do lepszego poznania siebie, swoich pasji, marzeń. Było dużo śmiechu i twórczego działania.

Autor miesiąca

Poszerz horyzonty i poznaj książki niezwykłego badacza zdrowia Borysa Bołotowa.

Wycieczka do Garczyna

Europejski Dzień Języków Obcych

Tak wyglądał Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole zorganizowany przez Zespół Językowy.

Warsztaty specjalistyczne

Uczniowie klas Technik Informatyk oraz Technik Programista w dniu 26 września 2024r. skorzystali z wiedzy i umiejętności Pana Dariusza Brygiera. Niezwykle ciekawe zajęcia praktyczne, mnóstwo wiedzy i fachowe doradztwo. Młodzież aktywna i zadowolona. Dziękujemy Panu Dariuszowi za poświęcony czas i profesjonalne zajęcia.