Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół w Przodkowie

W sobotę, 6 kwietnia w godzinach 9-12 w Powiatowym Zespółe Szkół w Przodkowie odbył się Dzień Otwarty.
Odwiedzili nas uczniowie, tegoroczni absolwenci szkół podstawowych oraz ich rodzice. Była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą kształcenia i warunkami rekrutacji w PZS Przodkowo. Goście mogli poznać m.in. pracę informatyków, programistów, grafików, architektów.
Uczniowie klas Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowali na ten dzień zdrowe przekąski, cukiernicy ciasta. Można było na żywo obejrzeć przygotowywanie tortu. Konsumpcja przygotowanych pyszności odbyła się w tzw. sali konsumenta.
Dzień otwarty był doskonałą okazją do spotkania z uczniami Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia, rozmów z nauczycielami oraz udoskonalenia umiejętności technicznych.
Podczas Dnia Otwartego można było zobaczyć i poznać czym zajmują się uczniowie w Powiatowym Zespole Szkół w Przodkowie, kształcący się w poszczególnych, dostępnych w szkole kierunkach.
Uczniowie kierunku technik informatyk zaprezentowali tajniki branży IT, pokaz programowania oraz składania komputerów. Technicy grafiki i poligrafii cyfrowej wystąpili z pokazem tworzenia portretów cyfrowych, zaprezentowali żywą lekcję grafiki na tabletach cyfrowych oraz pokaz druku 3D.
Uczniowie kierunku technik architektury krajobrazu zaprezentowali tworzenie projektów koncepcyjnych ogrodów i aranżację kwiatowych kompozycji, natomiast technicy żywienia i usług gastronomicznych wykazali się tym, w czym są mistrzami, czyli ugoszcili przyszłych potencjalnych uczniów szkoły oraz ich rodziców kawą, ciastem i przekąskami wykonanymi na żywo.
Odbyła się prezentacja projektów Erasmus + i języka kaszubskiego - gry, quizy, ścianka ze Stolemem i kraśniętami, a także quizy z języka angielskiego oraz geografii, pokaz fryzjerski i cukierniczy.
Dzień ten okazał się niesamowicie ciekawy, odwiedziło nas mnósto gości wraz z Telewizją Polską Gdańsk i lokalną prasą.

Cytat dnia

„Życie to młyńskie koło. Obraca się. Sztuka polega na tym, żeby zatykać nos, kiedy się jest pod wodą, i nie dostać zawrotu głowy, kiedy jest się na górze”

James Baldwin

0
Uczniów 
0
Absolwentów
0
Nauczycieli